Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ СУХОЇ ОЧИСТКИ ГАЗІВ ЗА ДОПОМОГОЮ ІНЕРЦІЙНИХ АПАРАТІВ

ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ СУХОЇ ОЧИСТКИ ГАЗІВ ЗА ДОПОМОГОЮ ІНЕРЦІЙНИХ АПАРАТІВ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ СУХОЇ ОЧИСТКИ ГАЗІВ ЗА ДОПОМОГОЮ ІНЕРЦІЙНИХ АПАРАТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,10 KB
Завантажень:
340
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕК
ТУРИ


ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ
ШУШЛЯКОВ ОЛЕКСАНДР ВАСИЛЬОВИЧ
УДК 621.928.9.
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ СУХОЇ ОЧИСТКИ ГАЗІВ
ЗА ДОПОМОГОЮ ІНЕРЦІЙНИХ АПАРАТІВ
05.23.03 – Вентиляція, освітлення і теплогазопостачання
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
м. Харків – 2004 р.


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківському державному технічному університеті будівницт-
ва та архітектури
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Іродов В’ячеслав Федорович, Дніпропетровський національний університет, професор кафедри аерогідродинаміки;
доктор технічних наук, професор Качан Володимир Миколайович, Донбаська державна академія будівництва і архітектури, професор кафедри теплотехніки, теп-логазопостачання та вентиляції
доктор технічних наук, професор Зозуля Олександр Федорович Харківський науково-дослідний та проектний інститут основної хімії (НДІОХІМ), головний інженер.
Провідна установа: Інститут технічної теплофізики Національної Академії наук України, м. Київ
Захист відбудеться „21” квітня 2004 р. об 11-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.056.03 при Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури за адресою: 61002, м. Харків, вул. Сумська, 40.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури (61002, м. Харків, вул. Сумська, 40).
Автореферат розісланий „19” березня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Колотило М.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Антропогенний вплив на навколишнє середовище у наш час набув всесвітнього характеру і вже призвів до екологічних кризових ситуацій, а в окремих регіонах земної кулі – до екологічних катастроф. Великими енергетичними, промисловими та сільскогосподарськими комплексами, а також транспортними засобами в атмосферу щороку викидається понад мільярд тонн зважених і газоподібних домішок, що завдають екологічні збитки довкіллю як в промислово розвинених, так і у непромислових регіонах планети. В результаті фізико-хімічних процесів відбувається трансформація деяких речовин з утворенням нових більш небезпечних сполучень, що негативно впливають на імунні системи та генетичні коди живих організмів. Наслідки цих впливів відіб’ються на здоров’ї майбутніх генерацій та на біосфері в цілому.
Проблема забезпечення екологічної безпеки є дуже актуальною для всіх країн без винятку. Тому дослідження та розробка нових конструкцій високоефективних апаратів інерційного типу, що використовуються в якості модулів установок для комплексної очистки газів від домішок сухим динамічним способом є одним з напрямків забезпечення екологічної безпеки.
Актуальність роботи підтверджується тим, що результати дисертаційної роботи спрямовані на вирішення актуальної проблеми – зниження забруднення атмосферного повітря за рахунок підвищення ефективності очистки вентиляційних і технологічних газів перед викидом їх в атмосферу за допомогою нових конструкцій високоефективних інерційних апаратів, які призначені для селективної, комбінованої або комплексної очистки газів сухим динамічним засобом.
Підвищення ефективності роботи цих апаратів для очистки газу досягається за рахунок наступного:
1.В робочій камері модулів апаратів реалізуються одночасно або послідовно декілька способів очистки газу та створюється потрібна аеродинамічна ситуація.
2.В зону взаємодії потоків подається адсорбент, кріогенна рідина, дисперсна насадка або каталізатори.
3.Зниження радіального градієнту статичного тиску і витискування мілкодисперсного пилу з приосьової зони.
4.Кондиціонування газу, що очищується, охолодження (підігрів) стінок апарата або пристінного потоку газу, що очищується.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалася безпосередньо автором у Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури з науково-технічнох проблеми „Економія і раціональне використання сировинних, паливно-енергетичних та інших матеріальних ресурсів у будівництві”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ СУХОЇ ОЧИСТКИ ГАЗІВ ЗА ДОПОМОГОЮ ІНЕРЦІЙНИХ АПАРАТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок