Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Вдосконалення параметрів та математичне моделювання віброакустичних характеристик верстатів

Вдосконалення параметрів та математичне моделювання віброакустичних характеристик верстатів

Назва:
Вдосконалення параметрів та математичне моделювання віброакустичних характеристик верстатів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,58 KB
Завантажень:
103
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ
"Київський політехнічний інститут"
На правах рукопису
УДК 621.941.08:620.178.5.05
ДЖААЛУК АЛІ
(Сірія)
Вдосконалення параметрів
та математичне моделювання
віброакустичних характеристик
верстатів
Спеціальність 05.03.01
"Процеси механічної обробки,
верстати та інструменти"
Дисертація
на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Науковий керівник
доктор технічних наук, професор
В.Б.Струтинський
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному технічному університеті України "Київський політехнічний інститут" на кафедрі "Конструювання верстатів та машин"
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор, Струтинский Василь Борисович, Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут", завідувач кафедри "Конструювання верстатів та машин"
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор, Петко Ігор Валентинович, Київський державний університет технологій та дизайну, професор кафедри електромеханічних систем.
кандидат технічних наук, доцент, Мельничук Петро Петрович, Житомирський інженерно-технологічний інститут, ректор.
Провідна установа:
Кафедра "Металорізальні верстати, метрологія і сертифікація" Одеського державного політехнічного університету Міністерства освіти та науки України.
Захист відбудеться "18" червня 2001 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.002.11 при Національному технічному університеті України "Київський політехнічний інститут" за адресою: 03056, м. Київ, проспект Перемоги, 37, навчальний корпус № 1, ауд. 214.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут" за адресою: 03056, м. Київ, проспект Перемоги, 37.
Автореферат розісланий " 15 " травня 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради, кандидат технічних наук Семенов О.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасні металорізальні верстати розвиваються в напрямку підвищення потужності, швидкохідності та точності, що при одночасному зниженню металоємкості і габаритів призводить до високої динамічної навантаженості та, як наслідок, до зростання їх віброакустичної активності. Глибина проникнення до суті динамічних явищ, що виникають під час роботи верстатів, дозволяє розробляти обгрунтовані конструктивні рішення, забезпечувати необхідні експлуатаційні характеристики, підвищувати надійність, довговічність, якість та конкурентоспроможність продукції верстатобудування.
Зниження шуму та вібрацій є актуальною проблемою, з огляду на те, що її рішення дозволяє, з одного боку, забезпечити здорові умови праці на виробництві, з іншої, - вивільнити додаткові резерви для підвищення продуктивності праці, що в подальшому дозволить компенсувати матеріальні витрати на боротьбу з шумом та вібрацією в промисловості.
Проте, складність динамічних процесів, що виникають в працюючих верстатах, та конструктивні особливості окремих моделей верстатів, призвели до того, що більшість дослідників вирішували конкретні задачі, не розглядаючи проблему зниження віброактивності верстатів у більш широкому аспекті. Вибір засобів зниження шуму та вібрацій дослідниками часто інтуїтивний, не підкріплений теоретичними дослідженнями віброакустичної активності верстатів.
Отже, дослідження в напрямку створення малошумних верстатів на основі більш деталізованого аналізу динамічної системи верстата та комплексного врахування великого числа факторів, що відносяться до проектування, виготовлення та експлуатації верстатів, є актуальними.
Мета і задачі дослідження. Метою дисертаційної роботи є вдосконалення віброакустичних характеристик верстатів токарної групи на основі аналізу стохастичних коливальних процесів в динамічній системі верстата із застосуванням сучасних інформаційних технологій та методів математичного моделювання статистичної динаміки верстатів.
Для досягнення даної мети поставлені і вирішені наступні задачі досліджень:
1. Виконати огляд сучасного стану досліджень віброакустичних характеристик верстатів, визначити тенденції вдосконалення їх динамічних властивостей і пропозиції щодо конкретного доопрацювання конструкцій верстатів в напрямку зниження їх віброакустичної активності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Вдосконалення параметрів та математичне моделювання віброакустичних характеристик верстатів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок