Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КАРОТИНОГЕНЕЗ У РІЗНИХ ШТАМІВ ДРІЖДЖІВ PHAFFIA RHODOZYMA ТА ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ У ЖИВЛЕННІ КУРЕЙ-НЕСУЧОК

КАРОТИНОГЕНЕЗ У РІЗНИХ ШТАМІВ ДРІЖДЖІВ PHAFFIA RHODOZYMA ТА ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ У ЖИВЛЕННІ КУРЕЙ-НЕСУЧОК

Назва:
КАРОТИНОГЕНЕЗ У РІЗНИХ ШТАМІВ ДРІЖДЖІВ PHAFFIA RHODOZYMA ТА ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ У ЖИВЛЕННІ КУРЕЙ-НЕСУЧОК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,80 KB
Завантажень:
213
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ БІОЛОГІЇ ТВАРИН УААН
КАМІНСЬКА МАРТА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 577.1:579.22:663.12/14:636.087
КАРОТИНОГЕНЕЗ У РІЗНИХ ШТАМІВ ДРІЖДЖІВ PHAFFIA RHODOZYMA
ТА ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ У ЖИВЛЕННІ КУРЕЙ-НЕСУЧОК
03.00.04 – біохімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Львів – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті біології тварин УААН.
Науковий керівник – доктор біологічних наук, професор Сологуб Леонід Ілліч, Інститут біології тварин УААН,
завідувач лабораторії обміну речовин.
Офіційні опоненти : доктор сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник
Стапай Петро Васильович,
Інститут біології тварин УААН,
завідувач лабораторії фізіолого-біохімічних основ вовноутворення;
доктор біологічних наук, професор
Гончар Михайло Васильович,
Інститут біології клітини НАН України,
завідувач відділу регуляторних систем клітини.
Провідна установа – Державний науково-дослідний контрольний інститут ветпрепаратів і кормових добавок, відділ фармакології та імунології Міністерства аграрної політики України, м. Львів
Захист відбудеться “ 14 ” березня 2006 р. о “ 10 ” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.368.01 в Інституті біології тварин УААН за адресою: вул. Стуса, 38, м. Львів, 79034.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту біології тварин УААН за адресою: вул. Стуса, 38, м. Львів, 79034.
Автореферат розісланий “ 13 ” лютого 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Віщур О. І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Організація повноцінного живлення тварин і птиці – необхідна умова інтенсифікації сучасного тваринництва. Велике значення при цьому має забезпечення раціонів білково-вітамінними добавками, ферментними препаратами, амінокислотами та іншими біологічно активними речовинами (БАР), які прискорюють ріст та підвищують продуктивність тварин і птиці (Калунянц К. А., Ездаков Н. В., Пивняк И. Г.,1980).
Одним із важливих джерел балансування кормів сільськогосподарських тварин і птиці є дріжджі. В Україні традиційними кормовими дріжджами є Saccharomyces cerevisiae i Candida tropicalis. За даними літератури (Квасников Е.И., Щелокова И.Ф., 1991), добавка їх біомаси до корму не забезпечує повної його збалансованості за біологічно активними речовинами. Тому створення нових кормових препаратів залишається актуальним. Резервом для цього є нетрадиційні дріжджі, які здатні синтезувати широкий спектр біологічно активних речовин. До них належать, наприклад, дріжджі Pichia guilliermondii і Candida famata, які здатні синтезувати підвищені кількості вітаміну В2, та Phaffia rhodozyma, біомаса яких є джерелом каротиноїдів та інших біологічно активних речовин.
В Україні виробництво кормових дріжджів, як джерела каротиноїдів не налагоджено. Біомасу, збагачену каротиноїдами, виготовляють з використанням як продуцента гетероталічного мукорового гриба Blakeslea trispora (Феофилова Е. П., 1994). Вартість такої біомаси досить висока, що робить її малодоступною для більшості господарств. Відомо, що каротиноїди є важливими компонентами системи антиоксидантного захисту (САЗ) в організмі тварин (Olson J., 1993). Вони відіграють значну роль в інактивації активних форм кисню, котрі негативно впливають на організм (Куртяк Б. М., Янович В. Г., 2004). Тому доцільно селекціонувати штами, що синтезують підвищені кількості каротиноїдів для збагачення раціону тварин і птиці цими біологічно активними речовинами.
У літературі є мало даних стосовно селекції та залежності каротиногенезу від умов вирощування штамів дріжджів P. rhodozyma, їх біохімічної характеристики та застосування у годівлі тварин, зокрема птахів. Тому отримання штамів, надсинтетиків каротиноїдів, вибір оптимальних умов вирощування, біохімічна характеристика селекціонованих штамів та дослідження впливу біомаси як кормової добавки на організм птиці є актуальною проблемою для цієї галузі тваринництва.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: КАРОТИНОГЕНЕЗ У РІЗНИХ ШТАМІВ ДРІЖДЖІВ PHAFFIA RHODOZYMA ТА ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ У ЖИВЛЕННІ КУРЕЙ-НЕСУЧОК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок