Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ОСОБИСТІСНОГО СТАНОВЛЕННЯ ДОШКІЛЬНИКА

ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ОСОБИСТІСНОГО СТАНОВЛЕННЯ ДОШКІЛЬНИКА

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ОСОБИСТІСНОГО СТАНОВЛЕННЯ ДОШКІЛЬНИКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
39,86 KB
Завантажень:
158
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ ІМ. Г.С. КОСТЮКА
АПН УКРАЇНИ
КОНОНКО Олена Леонтіївна
УДК 159.922.7/.8
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ
ОСОБИСТІСНОГО СТАНОВЛЕННЯ ДОШКІЛЬНИКА
19.00.07 - педагогічна та вікова психологія
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора психологічних наук
Київ - 2001
Дисертацією є монографія.
Роботу виконано в Інституті психології ім. Г.С. Костюка АПН України, Інституті проблем виховання АПН України.
Науковий консультант - доктор психологічних наук, професор, дійсний член АПН України Бех Іван Дмитрович, Інститут проблем виховання АПН України, директор.
Офіційні опоненти:
доктор психологічних наук, професор Савчин Мирослав Васильович, Дрогобицький державний педагогічний інститут імені Івана Франка, кафедра психології, завідувач;
доктор психологічних наук, старший науковий співробітник Рибалка Валентин Васильович, Інститут психології та педагогіки професійної освіти АПН України, лабораторія психології трудової та професійної підготовки, завідувач;
доктор психологічних наук, старший науковий співробітник Максимова Наталія Юріївна, Інститут психології ім. Г.С. Костюка АПН України, лабораторія психології соціально дезадаптованих неповнолітніх, завідувач.
Провідна установа: Національний педагогічний університет ім. М.П. Драгоманова, кафедра психології та педагогіки, м. Київ.
Захист відбудеться 29 травня 2001 року об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.453.01 в Інституті психології ім. Г.С. Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ-33, вул. Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту психології ім. Г.С. Костюка АПН України
Автореферат розіслано 28 квітня 2001 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Балл Г.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розробка нової філософії національної освіти зумовлює необхідність визначити вихідні теоретико-методологічні засади її реалізації. У цьому зв'язку гостро стоїть проблема реформування цілей та цінностей, оновлення змісту, вдосконалення технологій дошкільної освіти. Це зумовлено тим, що дошкільне дитинство класифікується як період виникнення та становлення особистості, закладання її ціннісного фундаменту, формування первинних світоглядних уявлень.
Зміна соціально-економічних умов, втрата звичних ціннісних орієнтирів, суперечливий вплив різноманітних соціальних чинників негативно позначаються на характері родинного та суспільного виховання сучасного дошкільника. Нині в цих інституціях переважають прагматичні потреби, ділове спілкування домінує над особистісним, різнобічний розвиток піднімається інтенсивною інтелектуалізацією. Наслідком цього є зниження уваги до морально-духовного розвитку як основного вектора особистісного становлення.
На фоні цих умов актуальною є розробка теоретико-методичної моделі становлення дошкільника як особистості, широкомасштабної апробації та впровадження у практику сучасних технологій особистісно орієнтованого виховання, реалізації системного підходу до формування дошкільника як суб'єкта й індивідуальності.
Стан розробки проблеми. Історія становлення та розвитку вітчизняної психології особистості визначається взаємодією різних чинників: з одного боку, превалюванням ідейно-теоретичної спадщини радянської психології, орієнтацією дитячої психології на традиційну діалектико-матеріалістичну методологію, домінуванням екстенсивних тенденцій розвитку проблеми особистості над інтенсивними; з другого - розширенням концептуального поля української психології відкриттям нових підходів, напрямів, шкіл, стихійною взаємодією різних культур та освітніх практик.
За останнє століття погляд на особистість та її становлення еволюціонував від сприйняття її як суми окремих рис до реалізації системного підходу; від погляду на дитину як на об'єкт засвоєння зовнішніх впливів до утвердження її як суб'єкта життєтворчості; від визнання пріоритету однієї з детермінант розвитку (біологічної чи соціальної) - до усвідомлення важливості в ньому кожної з них та власної активності особистості як фундаментальної здатності ставати й бути автентичним суб'єктом життя.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ОСОБИСТІСНОГО СТАНОВЛЕННЯ ДОШКІЛЬНИКА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок