Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Аналіз нелінійних електричних кіл з фото та електрохімічними джерелами живлення

Аналіз нелінійних електричних кіл з фото та електрохімічними джерелами живлення

Назва:
Аналіз нелінійних електричних кіл з фото та електрохімічними джерелами живлення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,31 KB
Завантажень:
359
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Національна академія наук України
Інститут електродинаміки
На правах рукопису
Кравченко Ольга Петрівна
УДК 621.3.011.72
Аналіз нелінійних електричних кіл з фото та
електрохімічними джерелами живлення
Cпеціальність:
05.09.05 «Теоретична електротехніка»
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 1998
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділах комплексних енергосистем з відновлюваними джерелами живлення та теоретичної електротехніки Інституту електродинаміки НАН України, м.Київ.
Науковий керівник - доктор технічних наук, старший науковий співробітник Шидловська Наталія Анатоліївна, провідний науковий співробітник відділу теоретичної електротехніки Інституту електродинаміки НАН України.
Офіційні опоненти:
- доктор технічних наук, старший науковий співробітник Щерба Анатолій Андрійович, завідувач відділу електроживлення технологічних систем Інституту електродинаміки НАН України;
- кандидат технічних наук, професор Курило Ігор Анатолійович, професор кафедри теоретичних основ електротехніки Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут».
Провідна установа - Інститут електрозварювання ім. Є.О.Патона НАН України, відділ електротермії, м. Київ.
Захист відбудеться «23» грудня 1998 року о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.187.01 в Інституті електродинаміки НАН України за адресою: 252680, м.Київ-57, проспект Перемоги, 56.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту електродинаміки НАН України за адресою: 252680, м.Київ-57, проспект Перемоги, 56.
Автореферат розіслано «20» листопада 1998 року
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Федій В.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Вступ. Нелінійні залежності між струмом та напругою мають місце в багатьох елементах електричного кола таких як напівпровідникові опори, котушки з феромагнітним осердям, нелінійні конденсатори, електронні та йонні пристрої. Такі елементи широко використовуються в пристроях для підсилення потужності, стабілізації струму та потужності, генерування коливань та інших.
Актуальність теми. Взагалі всі електричні та магнітні кола є нелінійні і лінійними вони можуть вважатися лише в певних межах зміни електричних параметрів. Наприклад, при великих значеннях струму матеріал провідників суттєво змінює опори, при великих значеннях напруг змінюються якості діелектриків. Однак, у багатьох випадках необхідно враховувати нелінійність властивостей окремих елементів електричних кіл вже у нормальному режимі їх роботи з досить невеликими змінами значень параметрів кола.
Якщо нелінійність характеристики елемента невелика, застосовують лінеаризацію. Прагнення лінеаризації суттєво нелінійних процесів пояснюється тим, що лінійні диференційні рівняння є детально розробленим розділом математики. Для таких рівняннь можна одержати остаточні розв’язки у вигляді простих та зручних для інженерних розрахунків співвідношень. Однак, іноді лінеаризація призводить до хибного аналізу процесу. Що стосується нелінійних рівнянь, то, на жаль, в математиці немає простих та зручних методів їх розв’язання крім чисельних методів. В більшості випадків розв’язки нелінійних диференційних рівнянь мають громіздкий вигляд. Цілу низку важливих та принципових задач електротехніки неможливо розв’язати без урахування нелінійності залежностей; розгляд таких процесів з лінійної точки зору або не дає відповіді на поставлену задачу, або дає відповідь в незадовільній формі.
Розвиток обчислювальної техніки дав поштовх широкому застосуванню чисельних методів для аналізу нелінійних електричних кіл. Однак застосування таких методів дещо звужує задачу, оскільки потребує конкретних значень параметрів кола. Застосування аналітичних методів пов’язано з громіздкими матаматичними викладками, однак дає можливість вирішити задачу в загальному вигляді, а не для окремих значень параметрів. Це є суттєвою перевагою аналітичних методів над чисельними та графічними.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Аналіз нелінійних електричних кіл з фото та електрохімічними джерелами живлення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок