Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИНАМІЧНИЙ АНАЛІЗ ПРОЦЕСІВ ГАЛЬМУВАННЯ В ТАЛЕВІЙ СИСТЕМІ БУРОВОЇ УСТАНОВКИ

ДИНАМІЧНИЙ АНАЛІЗ ПРОЦЕСІВ ГАЛЬМУВАННЯ В ТАЛЕВІЙ СИСТЕМІ БУРОВОЇ УСТАНОВКИ

Назва:
ДИНАМІЧНИЙ АНАЛІЗ ПРОЦЕСІВ ГАЛЬМУВАННЯ В ТАЛЕВІЙ СИСТЕМІ БУРОВОЇ УСТАНОВКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,59 KB
Завантажень:
132
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ПУЛЮЯ
 
Малик Володимир Яркович
УДК 622.242.2
ДИНАМІЧНИЙ АНАЛІЗ ПРОЦЕСІВ ГАЛЬМУВАННЯ В ТАЛЕВІЙ СИСТЕМІ БУРОВОЇ УСТАНОВКИ
Спеціальність 05.05.05 піднімально-транспортні машини
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Тернопіль 2007
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
Лях Михайло Михайлович,
Івано-Франківський національний технічний
університет нафти і газу,
доцент кафедри нафтогазового обладнання.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Мартинців Михайло Павлович,
Національний лісотехнічний університет України,
професор кафедри прикладної механіки;
кандидат технічних наук, доцент
Бондаренко Леонід Миколайович,
Придніпровська державна академія
будівництва та архітектури,
доцент кафедри будівельних та дорожніх машин.
Захист відбудеться “ 13 ” вересня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 58.052.03 в Тернопільському державному технічному університеті імені Івана Пулюя за адресою: 46001, м. Тернопіль, вул. Руська, .
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Тернопільського державного технічного університету імені Івана Пулюя за адресою: 46001, м. Тернопіль, вул. Руська, 56.
Автореферат розіслано “ 5 ” червня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Данильченко Л.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Для вантажопіднімальних машин характерною є циклічність роботи вузлів, механізмів і агрегатів із частими пусками, зупинками та реверсами. До механізмів піднімально-транспортних машин відноситься спуско-піднімальний комплекс бурової установки.
При бурінні свердловин найбільш складними та працемісткими є спуско-піднімальні операції, тривалість яких досягає 50% від загального продуктивного часу, що витрачається на буріння залежно від глибини свердловини та про-ходки на долото. Спуск колони бурильних труб у свердловину займає 35–40від за-гального часу, який витрачається на спуско-піднімальні операції (СПО).
Підвищення інтенсивності СПО при бурінні свердловини вимагає всебічного аналізу та уточнення виникаючих динамічних процесів у талевій і гальмівній системах бурової установки та їх методів розрахунку, які залежать від співвідношення часу роботи, пауз і характеру навантаження. Крім того, режими спуску колони бурильних труб впливають на довговічність роботи цілої низки вузлів і деталей спуско-піднімального комплексу та складових частин колони.
При неправильному виборі режимів спуску відбувається інтенсивне спрацювання робочих частин талевої й гальмівної системи, що призводить до непродуктивних витрат часу та додаткових затрат на заміну спрацьованих деталей і вузлів. Тому вибір і дотримання раціональних режимів гальмування в процесі спуску бурильного інструменту гарантує отримання позитивного економічного ефекту.
З аналізу наукових праць, присвячених дослідженню умов роботи спуско-піднімального комплексу бурових установок, випливає, що на даний час відсутні конкретні та чіткі методики й рекомендації для визначення оптимальних режимів гальмування при спуску талевого блока, які б набули практичного використання. До того ж відсутнє відповідне технічне забезпечення, спроможне контролювати та підтримувати раціональні параметри й режими роботи спуско-піднімального комплексу під час гальмування при спуску талевого блока. У літературі містяться досить суперечливі відомості стосовно значень раціональних кінематичних параметрів спуску бурильного інструменту. Незважаючи на те, що талеву систему вважають найбільш вивченою та дослідженою частиною бурової установки, завдання встановлення раціональних значень швидкості спуску та сповільнення з урахуванням режимів гальмування залишається актуальним.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Запропонована дисертаційна робота є частиною планових державних науково-дослідних робіт із розвитку нафтопромислового комплексу України та базується на результатах держбюджетних науково-дослідних робіт за напрямком “Наукові обгрунтування раціональних режимів роботи та вибір основних параметрів бурового обладнання”, номер державної реєстрації №0195U026337.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ДИНАМІЧНИЙ АНАЛІЗ ПРОЦЕСІВ ГАЛЬМУВАННЯ В ТАЛЕВІЙ СИСТЕМІ БУРОВОЇ УСТАНОВКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок