Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Становлення і розвиток новітньої соціал-демократії в Україні

Становлення і розвиток новітньої соціал-демократії в Україні

Назва:
Становлення і розвиток новітньої соціал-демократії в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,56 KB
Завантажень:
270
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Одеська НАціональна юридична Академія
Чувардинський Олександр Георгійович
УДК 351:354
Становлення і розвиток новітньої
соціал-демократії в Україні
Спеціальність 23.00.02 – політичні інститути та процеси
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Одеса – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії і політичних дисциплін Рівненського інституту слов'янознавства Київського славістичного університету Міністерства освіти та науки України.
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
Шелюк Людмила Олександрівна,
вчений секретар Рівненського інституту слов'янознавства Київського славістичного університету.
Офіційні опоненти:
доктор політичних наук, професор Наумкіна Світлана Михайлівна, Південноукраїнський державний педагогічний університет ім. К.Д. Ушинського, завідувач кафедри політичних наук;
кандидат політичних наук Свірін Михайло Геннадійович, Одеський регіональний інститут державного управління Української академії державного управління при Президентові України, докторант.
Провідна установа: Київський національний університет будівництва та архітектури Міністерства освіти і науки України, кафедра політології.
Захист відбудеться 21.12.2002 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К. 41.086.02 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата політичних наук в Одеській національній юридичній академії за адресою: 65009, м. Одеса, вул. Піонерська, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Одеської національної юридичної академії за адресою: 65009, м. Одеса, вул. Піонерська, 2.
Автореферат розісланий 20.11.2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Дудченко В.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження зумовлена необхідністю теоретичного осмислення процесів, що відбуваються в політичній системі України, складовою якої є політичні партії та громадські організації, які створюються громадянами для “здійснення і захисту своїх прав і свобод та задоволення політичних, економічних, соціальних, культурних і інших інтересів” (ч.1 ст.36 Конституції України). Політичні партії виконують таку важливу функцію як забезпечення зв'язку між державою та громадянським суспільством, що виражається у формі сприяння вираженню політичної волі громадян та участі у виборах.
Протягом тривалого часу в ХХ ст. з об'єктивних та суб'єктивних причин не існувало не лише наукових розробок в галузі теорії функціонування політичних партій, але й був відсутнім сам феномен багатопартійності. Формування новітньої багатопартійності актуалізувало розробку зазначеної проблеми. По-перше, ця актуальність обумовлена необхідністю подальших політологічних досліджень партійної системи, яка у вітчизняній науці знаходиться лише на своїх початкових стадіях розвитку. По-друге, слід вказати й на те, що крім суто структурно-формальних та функціональних аспектів вивчення партійної системи, ці дослідження мають бути доповнені характеристикою конкретних політичних партій, програмно-теоретичних і практичних основ їх діяльності, їх взаємозв'язків з суспільством і державною владою. Становлення і розвиток соціал-демократичного руху в новітній Україні потребує адекватного і об'єктивного висвітлення.
Актуальність наукової розробки концептуальних положень сучасної соціал-демократичної теорії обумовлюється ще й тим, що протягом тривалого часу в дослідженнях присвячених цій темі робилися висновки про політичну “смерть” соціал-демократії за причини невідповідності її концептуальних положень змінам у сучасному світі. Подібної думки дотримуються окремі опоненти сучасної соціал-демократії і в Україні. На жаль, таке ставлення до неї, що й досі культивується політичними опонентами програми соціал-демократичних перетворень, часто спричиняє суттєві непорозуміння на рівні масового сприйняття соціал-демократичної політики. Про хибність подібного ставлення до соціал-демократичної теорії свідчить те, що її сутність це постійний пошук, критичний перегляд усталених уявлень, об'єктивний і вільний від ідеологічних упереджень аналіз сучасної ситуації при обов'язковому дотриманні етичних принципів та правил демократичного волевиявлення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Становлення і розвиток новітньої соціал-демократії в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок