Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВІ ОСНОВИ ПІДВИЩЕННЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ДОРОЖНІХ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ

НАУКОВІ ОСНОВИ ПІДВИЩЕННЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ДОРОЖНІХ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ

Назва:
НАУКОВІ ОСНОВИ ПІДВИЩЕННЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ДОРОЖНІХ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,08 KB
Завантажень:
266
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Національний транспортний університет
Матейчик Василь Петрович
УДК 629.113:621.43
НАУКОВІ ОСНОВИ
ПІДВИЩЕННЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ
ДОРОЖНІХ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ
Спеціальність 05.22.02 – “Автомобілі і трактори”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі “Двигуни і теплотехніка” Національного транспортного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант: | Заслужений діяч науки і техніки України, доктор технічних наук, професор Гутаревич Юрій Феодосійович, Національний транспортний університет, завідуючий кафедрою “Двигуни і теплотехніка”. |
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор Солтус Анатолій Петрович, Кременчуцький державний політехнічний університет, завідуючий кафедрою “Автомобілі”; |
доктор технічних наук, професор Рудзінський Володимир Васильович, ДП „ДержавтотрансНДІпроект” Мінтрансу України, заступник директора з наукової роботи; |
доктор технічних наук, професор Міщенко Микола Іванович, автомобільно-дорожній інститут Донецького національного технічного університету, завідуючий кафедрою „Автомобілі і двигуни”.
Провідна установа: | Харківський національний автомобільно-дорожній університет Міністерства освіти і науки України, кафедра „Автомобілі”, м. Харків
Захист відбудеться “24” червня 2004 р., о 1000 годині, на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.059.03 в Національному транспортному університеті за адресою: 01010, м. Київ, вул. Суворова, 1, ауд. 333.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного транспортного університету за адресою: 01103, м.Київ, вул. Кіквідзе, 42.
Автореферат розісланий “19 ”травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ___________________ Посвятенко Е.К.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дорожні транспортні засоби (ДТЗ) створюють одну з найважливіших екологічних проблем, яка характеризується значним негативним впливом на екосистеми та здоров’я населення через забруднення атмосфери викидами шкідливих речовин, надмірним споживанням видобувних невідновлюваних палив і, відповідно, зростанням обсягів викидів в атмосферу „парникових” газів (зокрема, двооксиду вуглецю ).
Основними споживачами палив і джерелами забруднюючих викидів є енергоустановки (ЕУ) ДТЗ, ефективність паливовикористання і величини викидів яких визначають рівень екологічної безпеки як окремого автомобіля чи автобуса, так і парку ДТЗ загалом. Аналіз сучасних досягнень в створенні нових ЕУ і тенденцій зміни структури паливних ресурсів показує, що ЕУ, основою яких є поршневий двигун внутрішнього згоряння (ДВЗ), в найближчому майбутньому збережуть своє провідне становище як джерела енергії ДТЗ.
Тому підвищення екологічної безпеки ДТЗ з такими ЕУ є важливою народногосподарською і соціальною проблемою, актуальність якої з кожним роком зростає.
Паливна економічність та екологічні показники ЕУ визначаються її конструктивною схемою, яка формується шляхом вибору конструктивних елементів ДВЗ, систем подачі палива і повітря та випуску відпрацьованих газів (ВГ). В процесі експлуатації з метою підвищення рівня екологічної безпеки ДТЗ конструктивна схема ЕУ може бути змінена шляхом удосконалення окремих систем, заміни або додаткового введення окремих елементів, переобладнання для роботи на альтернативному виді палива, повної заміни ЕУ.
Вибір того чи іншого способу підвищення екологічної безпеки ДТЗ як на стадії проектування, так і в умовах експлуатації повинен здійснюватись на основі всебічної, комплексної оцінки ефективності паливовикористання та забруднюючих викидів ДТЗ з врахуванням як конструктивних, так і експлуатаційних факторів.
У цій предметній області вітчизняними та зарубіжними вченими досліджено і отримано вагомі результати з широкого кола окремих аспектів проблеми. Але на цей час відсутні комплексні дослідження системи „дорожній транспортний засіб”, які з системних позицій дозволили б розробити наукові методи та інженерні методики оцінки впливу конструктивних та експлуатаційних факторів на ефективність паливовикористання та забруднення середовища і вибору ефективних способів підвищення екологічної безпеки ДТЗ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: НАУКОВІ ОСНОВИ ПІДВИЩЕННЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ДОРОЖНІХ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок