Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ВИРОБНИЦТВА І РЕАЛІЗАЦІЇ НАСІННЯ БАГАТОРІЧНИХ ТРАВ

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ВИРОБНИЦТВА І РЕАЛІЗАЦІЇ НАСІННЯ БАГАТОРІЧНИХ ТРАВ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ВИРОБНИЦТВА І РЕАЛІЗАЦІЇ НАСІННЯ БАГАТОРІЧНИХ ТРАВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,06 KB
Завантажень:
33
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Харківський державний аграрний університет
ім. В.В. Докучаєва
Стрілець Руслана АндрІЇвна
УДК 631.152:[633.2:631.5
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ
ВИРОБНИЦТВА І РЕАЛІЗАЦІЇ НАСІННЯ БАГАТОРІЧНИХ ТРАВ
Спеціальність 08.07.02 – Економіка сільського господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Сумському національному аграрному університеті, Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
ЧУПІС Анатолій Віталійович,
Сумський національний аграрний університет,
завідувач кафедри фінансів
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
член-кореспондент УААН
АМБРОСОВ Володимир Якович,
Харківський відділ науково-виробничих формувань
Інституту аграрної економіки УААН, м.Київ,
завідувач відділу;
кандидат економічних наук
ПАЗІЙ Іван Пилипович,
Інститут рослинництва ім. В .Я. Юр’єва УААН,
м.Харків, завідувач лабораторії економіки
і маркетингу
Провідна установа - Національний аграрний університет,
кафедра економіки, Кабінет Міністрів України,
м. Київ
Захист відбудеться “20” березня 2002 р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.803.01 Харківського державного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва за адресою: 62483, м. Харків, п/в“Комуніст-1”, навчальне містечко ХДАУ, корп.1, к. 213.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва за адресою: 62483, м.Харків, п/в“Комуніст - 1”, навчальне містечко ХДАУ.
Автореферат розісланий “15” лютого 2002р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.В. Македонський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Земельні ресурси України мають велику потенційну родючість, що пов’язано із сприятливими для ведення сільськогосподарського виробництва грунтово-кліматичними умовами. Але земельні угіддя країни мають найвищу розораність у світі-80%, а в деяких зонах - 86-90%. Такий передкризовий стан землі викликає занепокоєння у фахівців-екологів, науковців, виробників, адже спостерігається інтенсивне винесення поживних речовин із ґрунту, що призводить до зниження врожайності, погіршення якості продукції, отже, до зменшення прибутковості господарств.
Вирішальною умовою збільшення виробництва зерна, продукції технічних культур, кормів і рослинного білка, підвищення родючості ґрунтів в умовах критичної розораності земель є освоєння нової ґрунтозахисної системи землеробства, яка передбачає оптимізацію структури посівних площ із розширенням площ посіву багаторічних трав. При вирощуванні і використанні зелених кормів значно скорочуються витрати енергоресурсів і засобів виробництва завдяки створенню пасовищ і впровадженню прифермських сівозмін; при вирощуванні бобових трав підвищується родючість ґрунту за рахунок накопичення біологічного азоту. Вирощування багаторічних трав забезпечує вирішення екологічних проблем у системі протиерозійних заходів, зменшення площі ріллі та більш ефективне використання землі для виробництва кормів, з одночасним скороченням витрат на обробіток ґрунту.
Для розширення посівних площ під багаторічними травами потрібне кондиційне насіння багаторічних трав. Але насінницька галузь перебуває в кризовому стані. Необхідно проаналізувати вплив різних факторів на економічну ефективність виробництва насіння багаторічних трав і запропонувати заходи щодо виведення галузі із кризи. Цим пояснюється актуальність теми дисертаційної роботи. Дослідженню проблем підвищення економічної ефективності сільськогосподарських підприємств присвячено багато наукових праць вітчизняних і зарубіжних учених. Значний внесок у розробку концептуальних положень зробили Амбросов В.Я., Гайдуцький П.І. Мартьянов В.П., Македонський А.В., Соловйов М.Ф., Шиян В.Й. та інші дослідники. Питанням ефективного використання багаторічних трав у кормовиробництві присвячені праці Бабича А.О., Пазія І.П., Толкача М.І. та інших учених. Але, на жаль, насінництву багаторічних трав не приділяється належної уваги.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ВИРОБНИЦТВА І РЕАЛІЗАЦІЇ НАСІННЯ БАГАТОРІЧНИХ ТРАВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок