Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Метод Аналізу проектів з урахуванням причинно-наслідкових зв’язків факторів ризику

Метод Аналізу проектів з урахуванням причинно-наслідкових зв’язків факторів ризику

Назва:
Метод Аналізу проектів з урахуванням причинно-наслідкових зв’язків факторів ризику
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,67 KB
Завантажень:
188
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство освіти і науки України
Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського“
Харківський авіаційний інститут”
БабАК Ірина Миколаївна
УДК 658.012.23:658.011.3
Метод Аналізу проектів з урахуванням причинно-наслідкових зв’язків факторів ризику
05.13.22 – управління проектами та програмами
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному аерокосмічному університеті ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор технічних наук, доцент
Дружинін Євген Анатолійович,
Національний аерокосмічний університет
ім. М.Є. Жуковського “ХАІ”, завідувач
кафедри інформаційних технологій
проектування літальних апаратів.
Офіційні опоненти:
-
доктор технічних наук, професор Божко Валерій Павлович, Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут”, завідувач кафедри фінансів;
-
кандидат технічних наук, доцент Євланов Максим Вікторович, Харківський національний університет радіоелектроніки, доцент кафедри інформаційних управляючих систем.
Захист відбудеться “22” лютого 2008 р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.062.01 у Національному аерокосмічному університеті ім. М.Є. Жуковського "ХАІ" за адресою: 61070, м. Харків, вул. Чкалова, 17, радіотехнічний корпус, ауд. 232.
З дисертацією можна ознайомитися у науково-технічній бібліотеці Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського "ХАІ” за адресою: 61070, м. Харків, вул. Чкалова, 17.
Автореферат розісланий “15січня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ______________ Латкін М.О.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. У цей час в Україні одним з основних способів реалізації виробничого та наукового потенціалу країни є виконання проектів, спрямованих на створення нової техніки (ПСНТ). Для них характерні новизна та складність створюваного продукту проекту, що зумовлюють ризик недосягнення заданої якості результатів робіт. Найчастіше в разі його виникнення здійснюється повторення робіт, що призводить до перепланування строків виконання наступних етапів проекту й потребує додаткових ресурсів. На хід виконання проекту впливають також ризики відмови ресурсів, для відновлення яких слід вжити певних заходів, а це призводить до подовження тривалості основних робіт проекту й потребує грошових витрат. Отже, наслідком виникнення цих внутрішніх ризиків є перевищення строків і вартості проекту, тому при його плануванні важливо передбачати можливість їх настання й оцінити можливі часові та грошові втрати.
Крім цього, в умовах ринкових відносин на виконання проектів великий вплив мають зовнішні ризики, що пов’язані з нестабільністю політичного, економічного та соціального становища в Україні та не можуть бути керованими з боку виконавців проекту. В науковій літературі з управління проектами авторів В.Д. Шапіро, І.І. Мазури, В.А. Верби, М.В. Грачової, Л.С. Кобиляцького запропоновано велику кількість класифікацій ризиків, де ризик трактується як можливість виникнення несприятливих ситуацій, які призводять до матеріальних, часових, фінансових та інших втрат. Автори відрізняють поняття “фактор ризику”, під яким розуміють причину виникнення ризиків. Причому один ризик може бути спричинений декількома факторами та, в свою чергу, може стати причиною виникнення інших. Наприклад, такі зовнішні фактори, як оподаткування, інфляція, зміна кон’юнктури ринку, зміни в законодавстві та зовнішньоекономічних відносинах є причиною виникнення інших факторів ризику – зміни цін на матеріали та сировину, енергію, транспортні послуги, вартість праці, які на рівні проекту призводять до збільшення витрат на матеріальні ресурси проекту.
Однак в існуючих методах оцінки ризиків проектів – аналізі чутливості, аналізі сценаріїв, методі імітаційного моделювання Монте-Карло, методі дерева рішень та інших, вплив зовнішніх факторів ризику враховують уже на рівні проекту через зміни вартості ресурсів, але при цьому не розглядають причинно-наслідкові зв’язки між факторами, що стали причиною цих змін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Метод Аналізу проектів з урахуванням причинно-наслідкових зв’язків факторів ризику

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок