Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПТИМІЗАЦІЯ РОБОТИ КОЖУХОТРУБНОГО ТЕПЛООБМІННИКА ШЛЯХОМ ВПЛИВУ НА ГІДРОДИНАМІКУ ПОТОКУ

ОПТИМІЗАЦІЯ РОБОТИ КОЖУХОТРУБНОГО ТЕПЛООБМІННИКА ШЛЯХОМ ВПЛИВУ НА ГІДРОДИНАМІКУ ПОТОКУ

Назва:
ОПТИМІЗАЦІЯ РОБОТИ КОЖУХОТРУБНОГО ТЕПЛООБМІННИКА ШЛЯХОМ ВПЛИВУ НА ГІДРОДИНАМІКУ ПОТОКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,93 KB
Завантажень:
151
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХЕРСОНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Клюєв Олег Ігоревич
УДК 66.067.1:621.72
ОПТИМІЗАЦІЯ РОБОТИ КОЖУХОТРУБНОГО ТЕПЛООБМІННИКА ШЛЯХОМ ВПЛИВУ НА ГІДРОДИНАМІКУ ПОТОКУ
05.17.08 – Процеси та обладнання хімічної технології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
технічних наук
Херсон 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі “Обладнання хімічних виробництв і підприємств будівельних матеріалів” Херсонського національного технічного університету, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник - | доктор технічних наук, професор
Луняка Клара Василівна,
Херсонський національний технічний університет, Міністерство освіти і науки України, завідувачка кафедрою “Обладнання хімічних виробництв і підприємств будівельних матеріалів”
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Кулінченко Віталій Романович,
Національний університет харчових технологій, Міністерство освіти і науки України, професор кафедри процесів і апаратів харчових виробництв та технології консервування
кандидат технічних наук, доцент
Коваленко Ігор Валентинович
Національний технічний університет “Київський політехнічний інститут”, Міністерство освіти і науки України,
доцент кафедри хімічного, полімерного та силікатного машинобудування | Провідна установа | Сумський державний університет, Міністерство освіти і науки України, м. Суми | Захист відбудеться “ 14 ” березня 2007 р. о 1000 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради К 67.052.04 при Херсонському національному технічному університеті за адресою: 73008, м. Херсон, Бериславське шосе, 24.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Херсонського національного технічного університету за адресою: 73008, м. Херсон,
Бериславське шосе, 24.
Автореферат розісланий “ 06 ” лютого 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кривенко С.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми.
Вдосконалення конструкцій теплообмінників проводиться у напрямку збільшення поверхні теплообміну або створення турбулентних потоків теплоносіїв в апараті; часто ці методи взаємопов’язані. Названі заходи суттєво впливають на ефективність роботи теплообмінників, підвищуючи коефіцієнт тепловіддачі у два і більше разів. Недоліком названих методів є збільшення гідравлічного опору, а також створення зон, які піддаються забрудненню, що, в свою чергу, сприяє зниженню ефективності роботи теплообмінників, оскільки спричиняє більш часте проведення ремонтних робіт.
Але названі заходи малоефективні у разі, якщо швидкість руху теплоносія у якійсь частині труб дуже низька внаслідок нерівномірності розподілу швидкостей потоків по трубах. Останнє підтверджується тим, що на практиці дуже часто відбувається вихід з ладу саме певної частини труб (наприклад, труб периферійної області трубної решітки при осьовій подачі теплоносія), що призводить до більш частого ремонту апаратів. Але робіт, присвячених вивченню нерівномірності розподілу швидкостей рідини по трубах теплообмінників, вкрай мало. Між тим, саме рівномірний розподіл швидкості руху теплоносія у першу чергу сприяє підвищенню ефективності роботи теплообмінника, оскільки надто повільний рух рідини у частині труб знижує ефективність дії апарату, тому робота, спрямована на створення рівномірного розподілу швидкостей теплоносія по трубах кожухотрубного теплообмінника, в результаті чого підвищується тепловіддача, знижуються пошкодження труб внаслідок їхнього перегріву, зменшується час між ремонтами і витрати на проведення ремонтних робіт, є актуальною.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Напрямок дослідження відповідає науково-дослідній тематиці Херсонського національного технічного університету “Дослідження теплових, гідромеханічних, масообмінних та механічних процесів в машинах і апаратах хімічних виробництв”. Дослідження виконані відповідно до науково-технічної програми № 01060004204. Автор брав участь у даній роботі як виконавець.
Мета і задачі дослідження.
Задачею роботи є дослідження гідродинаміки руху рідини в трубах кожухотрубного теплообмінника з метою створення конструкцій розподільних пристроїв, здатних забезпечити рівномірний розподіл теплоносія по трубах трубного пучка апарату.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОПТИМІЗАЦІЯ РОБОТИ КОЖУХОТРУБНОГО ТЕПЛООБМІННИКА ШЛЯХОМ ВПЛИВУ НА ГІДРОДИНАМІКУ ПОТОКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок