Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> підвищення опору зношуванню покращуваних сталей шляхом оптимізації мікроструктури

підвищення опору зношуванню покращуваних сталей шляхом оптимізації мікроструктури

Назва:
підвищення опору зношуванню покращуваних сталей шляхом оптимізації мікроструктури
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,82 KB
Завантажень:
217
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Інститут металофізики ім Г.В.Курдюмова НАН України
Беспалов Сергій Анатолійович
УДК 669.14.018.29
підвищення опору зношуванню покращуваних сталей шляхом оптимізації мікроструктури
05.16.01 – металознавство та термічна обробка металів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному університеті “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент Кузін Олег Анатолійович,
доцент кафедри фізики металів та матеріалознавства Національного університету “Львівська політехніка”.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор, член-кореспондент НАН України
Ошкадьоров Станіслав Петрович,
завідувач відділу Інституту металофізики
ім. Г.В.Курдюмова НАН України.
доктор технічних наук, професор
Кондратюк Станіслав Євгенович,
завідувач відділу Фізико-технологічного інституту металів та сплавів НАН України.
Провідна установа: Фізико-механічний інститут ім. Г.В.Карпенка НАН України (м. Львів), відділ структурної механіки руйнування і оптимізації властивостей матеріалів та відділ зносостійких покрить.
Захист відбудеться 12 грудня 2001 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .168.01 Інституту металофізики ім. Г.В.Курдюмова НАН України (03680 Київ-142, МСП, бул. Академіка Вернадського, 36; тел. 444-10-05)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту металофізики ім. Г.В.Курдюмова НАН України.
Автореферат розісланий 5 листопада 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор фізико-математичних наук В.К.Піщак
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Покращувані сталі характеризуються сукупністю високих механічних властивостей і широко застосовуються при виготовленні деталей, які працюють за умов середніх та високих питомих зусиль і швидкос-тей, при ударних навантаженнях, а також терті. Проблемами підвищення фізико-механічних і експлуатаційних властивостей, а також зносостійкості покращува-них сталей займались Г.В.Курдюмов, М.П.Браун, В.Д.Садовський С.П.Ошка-дьоров, В.І.Похмурський, І.Г.Узлов, Б.І.Костецький, Д.Н.Гаркунов та інші вчені.
Вивчення процесів, які відбуваються за умов тертя є одним із актуальних питань металознавства. Набуті на сьогодні знання спрямовані, в першу чергу, на розробку нових технологічних схем та методів підвищення опору руйнуванню за умов контактної взаємодії при зростаючих швидкостях та навантаженнях. Перспективи створення оптимальних умов тертя пов’язані не тільки із знаннями про особливості механічної взаємодії поверхонь при терті, а й про фізико-хімічні процеси фазових і структурних перетворень, що відбуваються у вихідних струк-турах та структурах, утворених при локальній пластичній деформації в місцях контактної взаємодії. Врахування переліченого особливо актуальне при розробці технологічних методів підвищення зносостійкості сталей, в яких спостерігають-ся фазові та структурні перетворення не тільки в залежності від виду кінцевої термічної обробки, а і при наступній мікропластичній деформації за умов тертя.
Оскільки підвищення механічних властивостей сталей, в тому числі і твер-дості, за допомогою термічної та термомеханічної обробки не завжди корелює із зносостійкістю, то постає питання з’ясування фізичних причин цього явища.
Властивості, які визначають працездатність високовідпущених сталей залежать від розміру зерна, різнозернистості, легування твердого розчину, карбідної фази, стану і хімічного складу приграничних зон зерен. При подрібненні зерна збільшується границя текучості сталей, міцність, в’язкість, пластичність. Залежність зношування від кількісних параметрів мікроструктури вивчена недостатньо. Зокрема в літературі виявлені протиріччя стосовно впливу величини зерна на зносостійкість сталей, які пов’язані із різними умовами проведення досліджень. Відсутні дані про вплив розмірних та морфологічних характеристик мартенситу на процеси зношування після відпуску.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: підвищення опору зношуванню покращуваних сталей шляхом оптимізації мікроструктури

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок