Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІРРАЦІОНАЛЬНІСТЬ ПОВЕДІНКИ ДОМАШНІХ ГОСПОДАРСТВ ЯК СПОЖИВАЧІВ

ІРРАЦІОНАЛЬНІСТЬ ПОВЕДІНКИ ДОМАШНІХ ГОСПОДАРСТВ ЯК СПОЖИВАЧІВ

Назва:
ІРРАЦІОНАЛЬНІСТЬ ПОВЕДІНКИ ДОМАШНІХ ГОСПОДАРСТВ ЯК СПОЖИВАЧІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,18 KB
Завантажень:
403
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
На цей час напевно основною проблемою підприємств, що діють в умовах р
инку, є досягнення стійкості збуту продукції


ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ЕКОНОМІКИ ТА ПРАВА
Гут Ігор Олександрович
УДК 366.1:64.04
ІРРАЦІОНАЛЬНІСТЬ ПОВЕДІНКИ ДОМАШНІХ ГОСПОДАРСТВ ЯК СПОЖИВАЧІВ
Спеціальність 08.01.01 – Економічна теорія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України, м. Дніпропетровськ.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
ПЕТРУНЯ Юрій Євгенович,
Дніпропетровський університет економіки та права,
перший проректор
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
ТАРАСЕВИЧ Віктор Миколайович
Національна металургійна академія,
завідувач кафедри політичної економії
кандидат економічних наук, доцент
МАЗУРОК Петро Петрович
Криворізький економічний інститут Київського національного економічного університету,
завідувач кафедри політичної економії
Провідна установа: Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, кафедра економічної теорії та економічних методів управління, Міністерство освіти і науки України,
м. Харків.
Захист відбудеться “21” січня 2005 р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.120.01 у Дніпропетровському університеті економіки та права за адресою: 49000, м. Дніпропетровськ, вул. Набережна Леніна, 18.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Дніпропетровського університету економіки та права за адресою: 49000, м. Дніпропетровськ, вул. Набережна Леніна, 18.
Автореферат розісланий “15” грудня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Шаповал В.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сьогодні однією з основних проблем підприємств, що діють в умовах ринку, є досягнення стійкості збуту продукції. Аналіз показує, що окремо взяте підприємство турбує не тільки загальна місткість конкретного ринку, але й та частка цього ринку, яка буде припадати на збут саме його продукції. Й саме тут важливими факторами є переваги споживачів та вміння їх відповідним чином задовольнити, ефективна організація маркетингової політики, вивчення поведінки споживача і його психології, зіставлення соціальних аспектів із загальною політикою збуту продукції.
Значною кількістю практичних проблем сучасного ринку, в тому числі тих, що пов’язані з поведінкою домашніх господарств та організацій як споживачів, займається така специфічна галузь економічних знань, як маркетинг. У фундаментальній економічній науці сформувався напрямок або розділ – мікроекономіка, в рамках якого насамперед відбувається дослідження економічної поведінки окремих суб’єктів. Але якщо маркетингу можна дорікнути в зайвому психологізмі та певній розмитості висновків і рекомендацій, то мікроекономічний підхід до проблем економічної поведінки людини є занадто перевантаженим математикою, раціоналізмом й абстрагуванням від багатьох дійсно важливих факторів поведінки домашніх господарств
Отже, можна зазначити, що в сучасній науці при спробі дати пояснення поведінці людини як споживача глобально зіштовхуються два, що претендують на першість, підходи: економіко-математичний та економіко-психологічний.
В цілому ж можна виділити цікаві роботи, зокрема, таких авторів як Ж. Бодріяр, Дж. Енджел, Д. Канеман, Г. Саймон, А. Тверські, Дж. Траут, Ф. Хайєк, М. Фрідмен, Б. Шмітт, в яких робиться акцент на наявності ірраціональності в поведінці споживачів-домашніх господарств, аналізуються окремі аспекти її вияву.
З позицій сьогодення, на наш погляд, треба визнати, що ефективне вивчення економічної поведінки споживачів-домашніх господарств у сучасних умовах вимагає знаходження нових шляхів інтеграції економічної теорії з іншими науками, що вивчають людину, – такими як психологія, соціологія, маркетинг та можливо деякими іншими.
Треба зазначити, що сучасна українська фундаментальна економічна думка в цілому, на наш погляд, стоїть ближче до “раціонального трактування” економічної поведінки споживачів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ІРРАЦІОНАЛЬНІСТЬ ПОВЕДІНКИ ДОМАШНІХ ГОСПОДАРСТВ ЯК СПОЖИВАЧІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок