Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ОСНОВ ПЕДАГОГІЧНОЇ ТЕХНІКИВ МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ ДОШКІЛЬНОГО ВИХОВАННЯ

ФОРМУВАННЯ ОСНОВ ПЕДАГОГІЧНОЇ ТЕХНІКИВ МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ ДОШКІЛЬНОГО ВИХОВАННЯ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ОСНОВ ПЕДАГОГІЧНОЇ ТЕХНІКИВ МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ ДОШКІЛЬНОГО ВИХОВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,50 KB
Завантажень:
487
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Національний педагогічний університет
імені М.П.драгоманова
Загородня Людмила Петрівна
УДК.378.147:372
ФОРМУВАННЯ ОСНОВ ПЕДАГОГІЧНОЇ ТЕХНІКИ
В МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ ДОШКІЛЬНОГО ВИХОВАННЯ
13.00.08 – дошкільна педагогіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному педагогічному університеті імені
М.П.Драгоманова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Артемова Любов Вікторівна, Національний
педагогічний університет імені М.П.Драгоманова,
завідувач кафедри дошкільної педагогіки.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор, дійсний член
Академії педагогічних наук України
Зязюн Іван Андрійович, Інститут педагогіки і
психології професійної освіти, директор;
кандидат педагогічних наук, доцент
Косенко Юлія Миколаївна, Маріупольський гуманітарний інститут Донецького державного
університету, завідувач кафедри педагогіки і психології.
Провідна установа: Житомирський державний педагогічний університет імені І.Франка, кафедра педагогіки. Міністерство освіти і науки України, м.Житомир.
Захист відбудеться “19” квітня 2001 року о 16г. 30хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.053.01 в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, 01601, м.Київ, вул.Пирогова,9.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, 01601, м.Київ,вул.Пирогова,9.
Автореферат розісланий “14” березня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ю.О.ПриходькоЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Перехід дошкільної освіти до особистісно-орієнтованої моделі вимагає переосмислення змісту, критеріїв оцінювання ефективності освітньої діяльності, орієнтації педагога на визнання пріоритету виховання у формуванні особистості дитини дошкільного віку. Про це зазначається в основних державних документах з дошкільного виховання та освіти: Концепції дошкільного виховання в Україні (1993р.), Базовому компоненті дошкільної освіти в Україні (1998р.), проекті Закону “Про дошкільну освіту” (1998р.). Тому важливого значення набуває проблема підготовки педагогічних кадрів у галузі дошкільного виховання.
Сучасному педагогові дошкільного закладу необхідно змінити позицію з суб’єкт-об’єктної на суб’єкт-суб’єктну в навчально-виховному процесі стосовно вихованця. Для успішної реалізації професійних функцій вихователеві потрібні: ґрунтовні різноманітні знання, розвинені педагогічні здібності, досконалі професійні вміння, спрямованість на дитину як особистість і суспільну цінність зі своїми потребами та бажаннями. Усе це складає професійну майстерність педагога дошкільного закладу.
Проблема професійної майстерності педагога розглядалася в різні історичні періоди зарубіжними і вітчизняними філософами, психологами та педагогами. Так, вимоги до професійних знань і вмінь учителя, вихователя висувалися ще Демокрітом, Я.Коменським, Г.Сковородою, М.Монтессорі, Є.Аркіним, С.Русовою та ін.
Педагогічна майстерність учителя, вихователя як вищий рівень його професійної діяльності досліджувалася сучасними вітчизняними психологами і педагогами: Н.Кузьміною, Г.Люблінською, Ю.Азаровим, Ш.Амонашвілі, І.Зязюном, М.Кухаревим, Д.Ніколенко, О.Морозом, В.Миндикану, Л.Аверченко, О.Кашник та ін.
Важливим структурним компонентом професійної майстерності педагога є педагогічна техніка – комплекс професійних умінь і навичок, який допомагає самовиразитись, гнучко й адекватно взаємодіяти з вихованцями. Проблема педагогічної техніки вчителя стала предметом наукових пошуків багатьох дослідників. А.Макаренко вперше звернув увагу на необхідність володіння учителем, вихователем педагогічною технікою. Він зробив спробу визначити її зміст та шляхи розвитку. У сучасних дослідженнях педагогічна техніка розглядається: як важлива складова професійної майстерності вчителя (Н.Тарасевич, О.Мороз, В.Омеляненко та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ОСНОВ ПЕДАГОГІЧНОЇ ТЕХНІКИВ МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ ДОШКІЛЬНОГО ВИХОВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок