Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Теорія і практика політехнічної освіти в процесі навчання фізики в середніх загальноосвітніх школах Казахстану

Теорія і практика політехнічної освіти в процесі навчання фізики в середніх загальноосвітніх школах Казахстану

Назва:
Теорія і практика політехнічної освіти в процесі навчання фізики в середніх загальноосвітніх школах Казахстану
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
40,73 KB
Завантажень:
210
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 
національний педагогічний університет
імені м.п.драгоманова
імашев Гізатулла
УДК 377. 031.4+53
Теорія і практика політехнічної освіти в процесі навчання фізики в середніх загальноосвітніх школах Казахстану
13.00.02 – теорія і методика навчання фізики
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора педагогічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті педагогіки Академії педагогічних наук України.
Науковий консультант: доктор педагогічних наук, професор, почесний
член Академії педагогічних наук України,
Заслужений діяч науки та техніки України,
Бугайов Олександр Іванович,
лабораторія математичної і фізичної освіти
Інституту педагогіки АПН України,
головний науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Сусь Богдан Арсентійович,
професор кафедри загальної і теоретичної фізики,
Національного технічного університету України “КПІ”.
доктор педагогічних наук, професор
Садовий Микола Ілліч,
професор кафедри фізики та методики її викладання
Кіровоградського державного педагогічного університету
імені Володимира Винниченка,
доктор педагогічних наук, професор
Будний Богдан Євгенійович,
професор кафедри фізики та методики її викладання
Тернопільського національного педагогічного університету
імені В. Гнатюка,
Захист відбудеться ___7 листопада 2007 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.053.06 в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, 01601, м. Київ-30, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, 01601, м. Київ-30, вул.. Пирогова, 9.
Автореферат розіслано „__3_” жовтня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Є.В.Коршак
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. У наш час перед середньою загальноосвітньою школою постають завдання підготовки учнів, які володіють знаннями, що відповідають останнім досягненням науково-технічного прогресу. Інтенсивний характер розвитку основних напрямів науково-технічного прогресу в сучасному виробництві та нові соціально-економічні умови вимагають подальшого вдосконалення політехнічної освіти учнів у процесі навчання. У зв'язку із цим особливої актуальності набувають завдання розвитку політехнічної освіти учнів у процесі навчання фізики в умовах сучасного виробництва.
У даній роботі досліджується один із аспектів удосконалення вивчення фізики в середній школі - проблема політехнічної освіти в сучасних умовах.
У дослідженні розглянуті соціально-економічні та педагогічні основи удосконалення політехнічної підготовки учнів при вивченні фізики в середній загальноосвітній школі.
Політехнічна освіта, яка у наукових працях учених виокремлюється як одна із основних складових частин процесу формування особистості майбутнього суспільства, є важливою в умовах сучасного виробництва. Особистість в оновленому суспільстві повинна мати міцні знання, широкий культурний та політехнічним кругозір, виявляти свідоме та творче ставлення до праці, швидко освоювати новітню техніку та сучасну технологію.
В умовах науково-технічної революції школа повинна давати не тільки певну суму знань, але й навчити майбутнього фахівця творчо мислити, самостійно вдосконалювати, оновлювати та розвивати свої знання. Знання політехнічних основ сучасного виробництва, що інтенсивно розвивається, не тільки допоможе молоді швидко опанувати ту чи іншу спеціальність, але й зробить її професійно затребуваною та мобільною. Політехнічна освіта розглядається тут як процес і результат засвоєння систематизованих знань із загальних наукових основ сучасного виробництва, формування вмінь і навичок, необхідних для поводження з типовими (доступними) знаряддями праці, поширеними в різних галузях. Кінцева мета такої освіти - вироблення якостей особистості, що дозволяють вільно орієнтуватися у всій системі суспільного виробництва.
Окремі аспекти політехнічної освіти учнів досліджувалися вітчизняними та зарубіжними вченими в різні періоди розвитку педагогічної науки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 Реферат на тему: Теорія і практика політехнічної освіти в процесі навчання фізики в середніх загальноосвітніх школах Казахстану

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок