Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТРАНСФОРМАЦІЯ СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ УКРАЇНСЬКОГО СЕЛА В УМОВАХ СУЧАСНОЇ АГРАРНОЇ РЕФОРМИ

ТРАНСФОРМАЦІЯ СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ УКРАЇНСЬКОГО СЕЛА В УМОВАХ СУЧАСНОЇ АГРАРНОЇ РЕФОРМИ

Назва:
ТРАНСФОРМАЦІЯ СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ УКРАЇНСЬКОГО СЕЛА В УМОВАХ СУЧАСНОЇ АГРАРНОЇ РЕФОРМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
35,67 KB
Завантажень:
68
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Національна Академія наук України
Інститут соціології
Шатохін Анатолій Миколайович
УДК 301.08:331.01
ТРАНСФОРМАЦІЯ СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ УКРАЇНСЬКОГО СЕЛА
В УМОВАХ СУЧАСНОЇ АГРАРНОЇ РЕФОРМИ
22.00.03 – соціальні структури та соціальні відносини
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора соціологічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Уманському державному аграрному університеті.
Науковий консультант – доктор соціологічних наук, професор
Зубов Валентин Сергійович,
Верховна Рада України, народний депутат України
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Прибиткова Ірина Михайлівна,
Інститут соціології НАН України, провідний науковий співробітник
доктор соціологічних наук, професор
Соболєв Василь Олександрович,
Харківський національний університет внутрішніх справ МВС України, начальник науково-дослідної лабораторії
доктор філософських наук
Ятченко Володимир Феодосійович,
Національний аграрний університет, професор кафедри політології та соціології
Провідна установа - Дніпропетровський національний університет, кафедра соціології, м. Дніпропетровськ, Міністерство освіти і науки України
Захист відбудеться “ 24 ” _березня_ 2006 р. о 10 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д. 26.229.01 в Інституті соціології НАН України за адресою: 01021, вул. Шовковична, 12, м. Київ.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту соціології НАН України за адресою 01021, вул. Шовковична, 12, м. Київ.
Автореферат розісланий “14” _лютого_2006 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Стукало С.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Реформування аграрного сектора економіки є однією з вирішальних передумов виходу України з кризи. Від результатів аграрного реформування залежатиме й доля соціальної сфери українського села. В той же час соціальна сфера є й важливою передумовою успішного розвитку самого агропромислового виробництва. В соціальному середовищі відбувається як біологічне, так і соціальне відтворення трудового потенціалу села, формуються соціальні відносини і зв'язки, інтереси, традиції та цінності, притаманні селянству як соціуму, проявляється особливе ставлення селян до землі і довкілля, закладаються підвалини унікальної соціальної сталості селянства. На жаль, наразі відсутні наукова концепція трансформації соціальної сфери села, методологія та концептуальна модель соціальної сфери в залежності від результатів аграрної реформи в Україні.
Дослідження соціальних проблем села в умовах аграрного реформування дає можливість виробити науково обгрунтовані рекомендації щодо складання стратегічних та оперативних програм розвитку. Це дозволить з меншими соціальними втратами подолати перехідний період, створити не тільки потужне економічно, але й розвинуте соціально сучасне українське село. Керівництво держави наголошує на тоиу, що саме соціальна спрямованість, конкретні кроки назустріч людям стають пріоритетами у діяльності влади, а 2006 рік може стати вирішальним у розв’язанні соціально-економічних проблем села.
Дослідженню українського суспільства, що реформується, присвячені праці провідних українських соціологів. Особливо цінними є колективні праці Інституту соціології НАН України під керівництвом В.Ворони, А.Ручки, М.Шульги, в яких аналізується значний емпіричний матеріал моніторингу соціальних змін, що відбуваються в Україні за роки незалежності. Тенденції розвитку українського суспільства, що реформується, досліджуються в працях Є.Головахи та Н.Паніної. Теоретичні та методологічні проблеми трансформації українського суспільства в контексті розвитку світових цивілізаційних процесів розглядаються в працях В.Городяненка, С.Катаєва, М.Михальченка, В.Танчера, М.Міщенка, В.Беха, В.Пилипенка та інших дослідників. Соціальні аспекти економічної реформи в Україні викладені в працях Є.Суїменка, К.Грищенко, А.Ручки, М.Сакади. О.Якуба, О.Куценко, С.Макєєв, С.Оксамитна, В.Соболєв досліджували зміни в соціальній структурі українського суспільства, що відбуваються під впливом трансформаційних процесів; М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: ТРАНСФОРМАЦІЯ СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ УКРАЇНСЬКОГО СЕЛА В УМОВАХ СУЧАСНОЇ АГРАРНОЇ РЕФОРМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок