Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ОРГАНІЗАЦІЇ ВИРОБНИЧОЇ ПРАКТИКИ У ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ УЧИЛИЩАХ ШВЕЙНОГО ПРОФІЛЮ В УКРАЇНІ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХХ СТОЛІТТЯ)

ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ОРГАНІЗАЦІЇ ВИРОБНИЧОЇ ПРАКТИКИ У ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ УЧИЛИЩАХ ШВЕЙНОГО ПРОФІЛЮ В УКРАЇНІ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХХ СТОЛІТТЯ)

Назва:
ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ОРГАНІЗАЦІЇ ВИРОБНИЧОЇ ПРАКТИКИ У ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ УЧИЛИЩАХ ШВЕЙНОГО ПРОФІЛЮ В УКРАЇНІ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХХ СТОЛІТТЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,41 KB
Завантажень:
74
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ
ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ Г.С. СКОВОРОДИ
ПОПОВА ТЕТЯНА ІВАНІВНА
УДК 377.3: 687 (09)
ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ОРГАНІЗАЦІЇ ВИРОБНИЧОЇ ПРАКТИКИ У ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ УЧИЛИЩАХ ШВЕЙНОГО ПРОФІЛЮ
В УКРАЇНІ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХХ СТОЛІТТЯ)
13.00.01. – загальна педагогіка та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українській інженерно-педагогічній академії, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Золотухіна Світлана Трохимівна,
Харківський національний педагогічний
університет імені Г.С. Сковороди, завідувач
кафедри загальної педагогіки.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор, академік АПН
України Ничкало Нелля Григорівна,
Академія педагогічних наук України,
академік-секретар відділення педагогіки і
психології професійно-технічної освіти;
кандидат педагогічних наук, доцент
Мороз Віктор Дмитрович,
Харківський машинобудівельний коледж,
директор.
Провідна установа: Луганський національний педагогічний університет
імені Тараса Шевченко, кафедра педагогіки,
Міністерство освіти і науки України, м. Луганськ.
Захист відбудеться „25” квітня 2007 р. О 13-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.053.04 у Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди за адресою:
61002, м. Харків, вул. Артема, 29, ауд. №216.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди за адресою:
61168, м. Харків, вул. Блюхера, 2, ауд. №215 В.
Автореферат розіслано „24” березня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Штефан Л.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. Сучасне суспільство, побудоване на принципово нових соціально-економічних і правових засадах потребує системної підготовки висококваліфікованих, конкурентоспроможних та мобільних на ринку праці робітників, зокрема швейного профілю. Це значною мірою залежить від системи організації процесу навчання у професійно-технічних закладах. Важливим складником змісту професійної освіти є виробнича практика, яка сприяє зростанню міцності теоретичних знань, удосконаленню та закріпленню практичних умінь, навичок, розвитку професійної самостійності учнів, оволодінню ними прогресивними технологіями, сучасним обладнанням та досвідом роботи новаторів виробництва.
У зв’язку з цим ґрунтовне вивчення існуючого історико-педагогічного досвіду щодо організації виробничої практики у професійно-технічних училищах швейного профілю в Україні у ХХ столітті дозволить подолати суперечність між високими вимогами до здійснення навчально-виховного процесу, зокрема під час виробничої практики та фактичним станом її проведення.
Організація виробничої практики, як свідчить проведене дослідження, є актуальною науково-педагогічною проблемою, а саме:
· теоретичні основи здійснення виробничої практики представлено в монографічних виданнях та методичних посібниках українських і російських учених С.Я. Батишева, Г.Т. Грецької, В.А. Панкратової, В.О. Скакуна, В.М. Сурікова, О.І. Титова, І.І. Труханова, М.О. Шамкова, та ін;
· організаційно-методичні питання щодо проведення виробничої практики відображено у працях М.І. Макієнка, О.І. Молчанова, Л.Л. Сушенцевої, А.Ф. Щепотіна та ін.;
· діяльність майстра виробничого навчання у ході практичного навчання аналізувалась І.Б. Васильєвим, Г.Т. Грецькою, Т.А. Дев'ятьяровою, В.А. Панкратовою, І.І. Трухановим, М.О. Шамковим та ін;
· система контролю виробничої практики знайшла відбиття в роботах Ю.П. Бєлова, М.А. Горяінова, М.Г. Колесника, З.В. Рогушиної, О.Г. Соколова та ін;
· виховання учнів під час професійно-практичної підготовки частково висвітлено в працях М.К. Будникова, М.М. Дьяченко, С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ОРГАНІЗАЦІЇ ВИРОБНИЧОЇ ПРАКТИКИ У ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ УЧИЛИЩАХ ШВЕЙНОГО ПРОФІЛЮ В УКРАЇНІ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХХ СТОЛІТТЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок