Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Генетична детермінація ознаки стійкості озимих м’яких пшениць півдня України до збудника фузаріозу колоса (Fusarium graminearum Schwabe)

Генетична детермінація ознаки стійкості озимих м’яких пшениць півдня України до збудника фузаріозу колоса (Fusarium graminearum Schwabe)

Назва:
Генетична детермінація ознаки стійкості озимих м’яких пшениць півдня України до збудника фузаріозу колоса (Fusarium graminearum Schwabe)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,69 KB
Завантажень:
475
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Селекційно-генетичний інститут –
Національний центр насіннєзнавства та сортовивчення УААН
Мірось Світлана Леонідівна
УДК 575.097.3: 633.11
Генетична детермінація ознаки стійкості озимих м’яких пшениць півдня України до збудника фузаріозу колоса (Fusarium graminearum Schwabe)
03.00.15 – генетика
Автореферат
Дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Одеса – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Селекційно-генетичному інституті – Національному центрі насіннєзнавства та сортовивчення, та Одеському національному університеті ім. І. І. Мечникова.
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Тоцький Владлен Миколайович,
Одеський національний університет
ім. І. І. Мечникова, завідувач кафедри
генетики та молекулярної біології
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор, академик УААН
Стельмах Адольф Фомич
Селекційно-генетичний інститут – Національний
центр насіннєзнавства та сортовивчення УААН,
головний науковий співробітник відділу генетики
кандидат біологічних наук, доцент
Герасименко Володимир Пилипович
Одеський державний аграрний університет
мінагрополітики України,
завідувач кафедри селекції, генетики та захисту рослин
Провідна установа: Київський національний університет ім. Тараса Шевченка
Захист відбудеться „ 15 ” серпня 2003 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д41.363.01 у Селекційно-генетичному інституті – Національному центрі насіннєзнавства та сортовивчення УААН (65036, м. Одеса, Овідіопольська дорога, 3).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Селекційно-генетичного інституту – Національного центру насіннєзнавства та сортовивчення УААН за адресою: 65036, м. Одеса, Овідіопольська дорога, 3.
Автореферат розісланий “ 7 ” серпня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради -------Січкар В. І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Для обґрунтованого та ефективного ведення селекції на стійкість до фузаріозу потрібно мати чіткі уявлення про генетичний контроль стійкості та можливі шляхи реалізації цієї ознаки. Існуючі дані стосовно генетичної детермінації даної ознаки небагаточисельні й суперечливі. Чимало дослідників постулюють кількісний характер успадкування та домінантну полігенну систему генетичного контролю (Snijders, 1990, Van Gilkel, 1996, Tomohiro, 1997), але існують також інші думки (Singh, 1995, Колесников, 2001). Інформація про функціональний стан загальноклітинних генів у стійких та сприйнятливих до фузаріїв пшениць у літературі практично відсутня. У зв’язку з цим не вирішеним є питання про співвідношення й взаємодію генетичних механізмів специфічної і неспецифічної стійкості рослин пшениці до ураження їх фузаріями. Не з’ясовано також ступінь кореляції між рівнем зазначеної стійкості та морфологічними й генетико-біохімічними параметрами досліджуваних рослин. Враховуючи сказане, вивчення генетичних засад стійкості пшениці до збудника фузаріозу колоса та зерна можна вважати важливою та актуальною проблемою сучасної генетики. Для вітчизняної науки особливо важливими є дослідження, проведені на генотипах пшениці, що культивуються в умовах півдня України.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження за темою дисертаційної роботи є складовою частиною науково-дослідної тематики кафедри генетики та молекулярної біології Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова „Генетико-біохімічні аспекти стійкості до фузаріозу в онтогенезі м’якої пшениці” (0100U002893 (№146)), а також державної науково-технічної програми відділу фітопатології та ентомології Селекційно-генетичного інституту (СГІ) „Теоретичні основи селекції та насінництва сільськогосподарчих культур” (03.04 – МВ/322-97, завдання 01.04.01).
Мета й завдання досліджень. Метою роботи було вивчення генетичних засад успадкування стійкості озимої м’якої пшениці до збудника фузаріозу колоса в умовах півдня України та пошук фенотипових маркерів цієї стійкості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Генетична детермінація ознаки стійкості озимих м’яких пшениць півдня України до збудника фузаріозу колоса (Fusarium graminearum Schwabe)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок