Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАТЕМАТИЧНА МОДЕЛь ТА МЕТОД БІОМЕТРИЧНОГО ЗАХИСТУ В КРИПТОГРАФІЧНИХ СИСТЕМАХ

МАТЕМАТИЧНА МОДЕЛь ТА МЕТОД БІОМЕТРИЧНОГО ЗАХИСТУ В КРИПТОГРАФІЧНИХ СИСТЕМАХ

Назва:
МАТЕМАТИЧНА МОДЕЛь ТА МЕТОД БІОМЕТРИЧНОГО ЗАХИСТУ В КРИПТОГРАФІЧНИХ СИСТЕМАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,68 KB
Завантажень:
332
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національний університет “Львівська політехніка”
Варецький Ярема Юрійович
УДК 621.394.147.3 + 519.711.3
МАТЕМАТИЧНА МОДЕЛь ТА МЕТОД
БІОМЕТРИЧНОГО ЗАХИСТУ
В КРИПТОГРАФІЧНИХ СИСТЕМАХ
01.05.02 – Математичне моделювання та обчислювальні методи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів - 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Фізико-механічному інституті ім. Г.В.Карпенка НАН України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Русин Богдан Павлович,
Фізико-механічний інститут ім.Г.В.Карпенка
НАН України,
завідувач відділу “Методи і системи обробки,
аналізу та ідентифікації зображень”
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Яворський Ігор Миколайович,
Фізико-механічний інститут ім.Г.В.Карпенка
НАН України,
завідувач відділу “Відбору та обробки стохастичних
сигналів”
кандидат технічних наук, доцент
Білан Степан Миколайович
Київський університет економіки і технологій транспорту Міністерства транспорту та зв’язку України
доцент кафедри “Телекомунікаційних технологій і
автоматики”
Провідна установа: Інститут кібернетики імені В.М. Глушкова
НАН України (м. Київ), відділ керуючих машин та систем
Захист відбудеться “17” квітня 2006 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .052.05 у Національному університеті “Львівська політехніка” (79013, Львів, вул. С.Бандери, 12)
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” за адресою: 79013, Львів-13, вул. Професорська, 1.
Автореферат розісланий “16” березня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Бунь Р.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Стрімкий розвиток обчислювальної техніки та розвиток телекомунікаційних мереж веде до необхідності створення систем безпечного зберігання та передавання конфіденційної інформації. Ці завдання вирішуються за допомогою криптографічних алгоритмів захисту інформації.
У традиційній криптографії один або декілька ключів використовуються для перетворення відкритого тексту у криптотекст. Обернене перетворення є неможливим без відповідного істинного ключа дешифрування. Сучасні криптографічні алгоритми такі, як AES та RSA володіють високим рівнем надійності в обчислювальному сенсі, але як будь-які інші криптоалгоритми потребують вирішення нетривіальної задачі надійного генерування, розподілу, зберігання та знищення ключів. Тобто, максимальний рівень надійності кожного криптоалгоритму досягається лише за умови повної секретності використовуваних ключів. При компрометації секретного ключа всі дані зашифровані цим ключем вважаються відкритими. Іншою складністю є вимога використання лише випадкових та достатньо довгих ключів. Тому ключі записуються на електронному носії інформації та захищаються додатковими методами захисту. Найбільш популярними методами захисту є методи, що ґрунтуються на використанні пароля, певної достатньо короткої для запам’ятовування фрази. Уся система захисту виглядає таким чином: користувач надає пароль, за допомогою пароля звільняється ключ, який використовується для безпосереднього шифрування цінних конфіденційних даних. Згідно закону криптографії, що надійність системи захисту визначається надійністю її найслабшої ланки, отримуємо: конфіденційні дані, які захищені надійним криптоалгоритмом, є безпечними лише на стільки, на скільки безпечним є пароль. Тобто, короткі паролі – низький рівень захисту, довгі – рівень захисту високий, але виникає складність для запам’ятовування. Та найважливішою проблемою залишається відсутність зв’язку між паролем доступу до системи і власником цього пароля. Іншими словами будь-кого, хто знає пароль користувача система ідентифікує саме як цього користувача.
Останнім часом при розробці криптографічних систем захисту спостерігається зміщення акцентів у процесах управління ключами до застосування особистих ознак користувача системи, які володіють наступними властивостями: 1) індивідуальність або неповторність; 2) стабільність упродовж тривалого періоду; 3) неможливість фальсифікації; 4) неможливість розподілу серед декількох користувачів; 5) неможливість забути, загубити чи вкрасти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МАТЕМАТИЧНА МОДЕЛь ТА МЕТОД БІОМЕТРИЧНОГО ЗАХИСТУ В КРИПТОГРАФІЧНИХ СИСТЕМАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок