Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЛАСТОВИЙ РУХ НА ВОЛИНІ В МІЖВОЄННИЙ ПЕРІОД

ПЛАСТОВИЙ РУХ НА ВОЛИНІ В МІЖВОЄННИЙ ПЕРІОД

Назва:
ПЛАСТОВИЙ РУХ НА ВОЛИНІ В МІЖВОЄННИЙ ПЕРІОД
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,87 KB
Завантажень:
408
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
”ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА“
ВІЗІТІВ Юлія Миколаївна
УДК 061.213 (477)
ПЛАСТОВИЙ РУХ НА ВОЛИНІ
В МІЖВОЄННИЙ ПЕРІОД
20.02.22 – військова історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Львів – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Рівненському інституті слов’янознавства Київського славістичного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - кандидат історичних наук, доцент
Матійченко Віктор Іванович,
завідувач кафедри українознавства
Рівненського інституту слов’янознавства
Київського славістичного університету
Офіційні опоненти – доктор історичних наук, професор
Трофимович Володимир Васильович,
завідувач кафедри історії
Національного університету ”Острозька академія“
кандидат історичних наук, доцент
Дем’янюк Олександр Йосипович,
проректор з навчально-виховної роботи,
Луцького інституту розвитку людини
Відкритого міжнародного університету ”Україна“
Провідна установа - Інститут історії України НАН України,
відділ історії України 20-30-х років ХХ століття,
м. Київ.
Захист відбудеться ” 17 “ березня 2006 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.052.15 у Національному університеті ”Львівська політехніка“ (79013, Львів, вул. С.Бандери, 12, корп. 4, ауд. 204 ).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету ”Львівська політехніка“ (79013, Львів, вул. Професорська, 1).
Автореферат розісланий ” 14 “ лютого 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент Р.Д.Зінкевич
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Український Пласт виник у Львові в 1911 році. Він став важливим чинником військово-патріотичного виховання молоді. На початку 20-х років минулого століття пластові ідеї проникають на Волинь. Тут створюється розгалужена мережа організацій молодіжного товариства. Пласт підготував значні кадри для національно-визвольного руху в краї, сприяв підвищенню політичної активності місцевої громадськості та піднесенню рівня самосвідомості волинян.
Актуальність теми зумовлена необхідністю створення цілісного наукового дослідження проблеми у зв’язку з її недостатньою розробкою; пов’язана з введенням у науковий обіг нових архівних документів і мемуарів, з історії виникнення та діяльності пластових організацій в краї; полягає у встановленні участі пластунів в українському громадсько-політичному русі; є у розкритті вкладу відомих у пластових колах скаутмайстрів, інструкторів у військово-патріотичне виховання молоді; випливає з потреби скласти хронологію пластової історії на Волині; обумовлюється з’ясуванням українсько-польських відносин у міжвоєнні 20-30-ті роки ХХ століття; нарешті, окремі виявлені форми і методи пластової роботи цілком можуть бути використані з метою вдосконалення сучасних пластових методик.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана в рамках комплексної наукової теми, яка розробляється кафедрою українознавства Рівненського інституту слов’янознавства Київського славістичного університету під назвою “Україна-Польща: історія і сучасність”.
Об’єкт дослідження – волинські пластові організації.
Предмет дослідження – вплив галицького Пласту на розвиток молодіжного руху на Волині; пластові осередки; особливості їх створення; роль і місце у вихованні української молоді; участь пластунів у боротьбі за Українську державу. Досліджується також діяльність Волинського воєводського управління, повітових староств, постерунків державної поліції, Корпусу Охорони Пограниччя (КОП) проти волинського Пласту.
Хронологічні рамки роботи - міжвоєнний період 20-30-х років.
Територіальні межі дослідження – сучасна Волинська і Рівненська області, Кременецький та Шумський райони Тернопільської області, які входили до складу Волинського воєводства у Другій Речі Посполитій.
Мета дисертації - створити цілісну картину діяльності Пласту на Волині; дослідити специфічні особливості, форми і методи пластової роботи; розкрити роль пластунів у громадському та політичному житті краю; показати вклад пластових провідників в історію молодіжного руху.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ПЛАСТОВИЙ РУХ НА ВОЛИНІ В МІЖВОЄННИЙ ПЕРІОД

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок