Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Двовимірна модель та метод розрахунку переносу забруднюючих речовин У відкритих потоках

Двовимірна модель та метод розрахунку переносу забруднюючих речовин У відкритих потоках

Назва:
Двовимірна модель та метод розрахунку переносу забруднюючих речовин У відкритих потоках
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,13 KB
Завантажень:
65
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Національний технічний університет України
“Київський політехнічний інститут”
Савіна Марія Юріївна
УДК 532.5:627.13
Двовимірна модель та метод розрахунку переносу
забруднюючих речовин У відкритих потоках
01.02.05 – механіка рідини, газу та плазми
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі будівництва та експлуатації доріг Національного транспортного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Савенко В’ячеслав Якович,
Національний транспортний університет,
завідуючий кафедрою будівництва та експлуатації доріг,
декан дорожньо-будівельного факультету
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Шеренков Ігор Аркадійович,
Харківський державний технічний університет
будівництва та архітектури,
завідуючий кафедрою безпеки життєдіяльності
та інженерної екології
кандидат технічних наук, доцент
Рубльов Андрій Валерійович,
Національний транспортний університет,
доцент кафедри
Провідна установа: Інститут гідромеханіки НАН України, відділ стратифікованих течій
Захист дисертації відбудеться “22” вересня 2003 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.002.09 в Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут” за адресою: 03056, м. Київ, пр. Перемоги 37, корпус 5, аудиторія .
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” за адресою: 03056, м. Київ, пр. Перемоги 37.
Автореферат розісланий “19” серпня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої Ради В.І. Коньшин
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Збільшення масштабів діяльності людства обумовлює значне погіршення екологічної ситуації. Відбувається інтенсивне забруднення водних джерел, повітряного середовища, земельних угідь. Особлива небезпека наслідків забруднення природних вод полягає у тому, що забруднюючі речовини, коли потрапляють в ріки, переносяться на великі відстані від місця їхнього викиду. У результаті негативному впливу шкідливих речовин піддаються рослинний і тваринний світ на значних територіях.
Для організації ефективних заходів щодо охорони рік від забруднення стічними водами і викидами, необхідно знати закономірності переносу забруднюючих речовин у відкритих потоках у основній зоні змішування.
Фізика переносу забруднюючих речовин у природних водотоках відрізняється особливою складністю. При моделюванні процесу необхідно врахувати особливості відкритого потоку, а саме складну морфологічну і кінематичну структуру рік, явища відриву потоку, вплив гідротехнічних споруд, що також обумовлює анізотропні властивості відкритого турбулентного потоку. В той же час існуючі одномірні моделі здебільшого мають емпіричний характер і ґрунтуються на польових чи лабораторних експериментах, що дозволяє використовувати їх тільки в обмежених випадках. Тривимірні моделі дозволяють більш точно описувати процес переносу, але складність рівнянь руху рідини і турбулентної дифузії, проблема замикання рівнянь обумовлюють значні труднощі в реалізації тривимірних задач і роблять їхнє використання недоцільним при інженерних розрахунках. Визначення процесу переносу в основній зоні змішування у двовимірній постановці є найбільш доцільним. Однак відомі двовимірні моделі не завжди точно описують наведені вище явища. Сучасний рівень моделювання турбулентності та обчислювальної гідродинаміки дає можливість створити й реалізувати модель, яка б, між іншим, враховувала нерівномірність розподілу турбулентних скалярних потоків і напружень у річковому потоці, що дозволить отримати достовірні поля розподілу швидкостей і концентрацій для рішення екологічних задач. Тому розробка двовимірної моделі і методу розрахунку переносу консервативних забруднюючих речовин у відкритих потоках з урахуванням анізотропних властивостей турбулентних течій є актуальною задачею, що становить науковий і практичний інтерес.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Двовимірна модель та метод розрахунку переносу забруднюючих речовин У відкритих потоках

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок