Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДОСЛІДЖЕННЯ ОПОЗИЦІЙНИХ ЕФЕКТІВ МАЛИХ ВНУТРІШНІХ СУПУТНИКІВ ЮПІТЕРА НА ОСНОВІ НАЗЕМНИХ ФОТОМЕТРИЧНИХ СПОСТЕРЕЖЕНЬ

ДОСЛІДЖЕННЯ ОПОЗИЦІЙНИХ ЕФЕКТІВ МАЛИХ ВНУТРІШНІХ СУПУТНИКІВ ЮПІТЕРА НА ОСНОВІ НАЗЕМНИХ ФОТОМЕТРИЧНИХ СПОСТЕРЕЖЕНЬ

Назва:
ДОСЛІДЖЕННЯ ОПОЗИЦІЙНИХ ЕФЕКТІВ МАЛИХ ВНУТРІШНІХ СУПУТНИКІВ ЮПІТЕРА НА ОСНОВІ НАЗЕМНИХ ФОТОМЕТРИЧНИХ СПОСТЕРЕЖЕНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,91 KB
Завантажень:
485
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ГОЛОВНА АСТРОНОМІЧНА ОБСЕРВАТОРІЯ
Кулик Ірина Віталіївна
УДК 523.4587
ДОСЛІДЖЕННЯ ОПОЗИЦІЙНИХ ЕФЕКТІВ МАЛИХ ВНУТРІШНІХ СУПУТНИКІВ ЮПІТЕРА НА ОСНОВІ НАЗЕМНИХ ФОТОМЕТРИЧНИХ СПОСТЕРЕЖЕНЬ
01.03.03 – Геліофізика і фізика Сонячної системи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Головній астрономічній обсерваторії Національної академії наук України, м. Київ
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук,
професор
Кислюк Віталій Степанович,
Головна астрономічна обсерваторія НАН України,
головний науковий співробітник відділу астрометрії;
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук,
професор
Мороженко Олександр Васильович,
Головна астрономічна обсерваторія НАН України,
головний науковий співробітник відділу фізики планет;
кандидат фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Шевченко Василь Григорович,
НДІ астрономії Харківського національного
університету імені В.Н. Каразіна
Міністерства освіти і науки України,
старший науковий співробітник.
Провідна установа: НДІ "Кримська астрофізична обсерваторія"
Міністерства освіти і науки України, Крим, с. Наукове.
Захист відбудеться 25 березня 2005 р. на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д26.208.01 при Головній астрономічній обсерваторії НАН України за адресою: ГАО НАН України, 03680 МСП, м. Київ, вул. Академіка Заболотного, 27.
Початок засідань о 10 годині.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ГАО НАН України за адресою: ГАО НАН України, 03680 МСП, м. Київ, вул. Академіка Заболотного, 27.
Автореферат розісланий 24 лютого 2005 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради
кандидат фізико-математичних наук Васильєва І.Е.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Дисертація присвячена дослідженню внутрішніх супутників Юпітера Теби, Амальтеї, Метіди та Адрастеї, які є складовою частиною його системи кілець. Під системою кілець розуміють складний конгломерат невеликих за розміром супутників, пилу та уламків речовини, які знаходяться і взаємодіють між собою всередині класичної межі Роша та радіаційних поясів магнітосфери батьківської планети. Саме внутрішні супутники обумовлюють морфологічну структуру кілець Юпітера, а їхні поверхні є джерелами поповнення кілець речовиною. Тому вивчення малих внутрішніх супутників сприяє пошуку відповіді на фундаментальні питання про природу та походження системи кілець Юпітера, а отже, природу і походження Сонячної системи в цілому.
Актуальність теми. Протягом останніх років активних досліджень планетних систем стають зрозумілішими фізичні та динамічні процеси, які відбуваються в кільцях планетгігантів та роль, яку відіграють в них малі внутрішні супутники. Фотометричні дослідження внутрішніх супутників Юпітера є дуже актуальними, оскільки вони дозволяють знайти деякі характеристики реголітових шарів і зв’язати їхні властивості зі складними процесами, що відбуваються в системі Юпітерсупутникикільця. До теперішнього часу фотометричні властивості поверхонь малих внутрішніх супутників Юпітера отримані переважно за даними космічної місії “Галілео” і спостережень, виконаних на телескопі Хабла. Наземні спостереження були досить малочисельні. Саме результати наземних досліджень можуть значно доповнити дані епізодичних космічних місій, особливо в області опозиції, де спостереження зовсім були відсутні .
Визначення орбітальних параметрів внутрішніх супутників на базі астрометричних спостережень і вивчення їхніх змін з часом необхідне для дослідження динамічної еволюції системи Юпітера в цілому. Однак, наземні астрометричні спостереження внутрішніх супутників також були дуже малочисельні. Так, спостереження Метіди та Адрастеї з наземними телескопами взагалі були відсутні на початок дисертаційної роботи.
Таким чином, розуміння фізичного та динамічного станів супутників сприяє дослідженню процесів, які проходять на поверхнях супутників та в кільцях і вивчати еволюцію системи Юпітера та Сонячної системи загалом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ДОСЛІДЖЕННЯ ОПОЗИЦІЙНИХ ЕФЕКТІВ МАЛИХ ВНУТРІШНІХ СУПУТНИКІВ ЮПІТЕРА НА ОСНОВІ НАЗЕМНИХ ФОТОМЕТРИЧНИХ СПОСТЕРЕЖЕНЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок