Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОНТОГЕНЕЗ ФЛЮОРИТ-БАРИТ-КВАРЦОВИХ ЖИЛ БЕРЕГІВСЬКОГО РУДНОГО ПОЛЯ

ОНТОГЕНЕЗ ФЛЮОРИТ-БАРИТ-КВАРЦОВИХ ЖИЛ БЕРЕГІВСЬКОГО РУДНОГО ПОЛЯ

Назва:
ОНТОГЕНЕЗ ФЛЮОРИТ-БАРИТ-КВАРЦОВИХ ЖИЛ БЕРЕГІВСЬКОГО РУДНОГО ПОЛЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,03 KB
Завантажень:
179
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
Словотенко Надія Олександрівна
УДК 553.065.2(477.87)
ОНТОГЕНЕЗ ФЛЮОРИТ-БАРИТ-КВАРЦОВИХ ЖИЛ
БЕРЕГІВСЬКОГО РУДНОГО ПОЛЯ
Спеціальність: 04.00.20. – мінералогія, кристалографія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата геологічних наук
Львів-2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі мінералогії Львівського національного університету імені Івана Франка
Науковий керівник:
кандидат геолого-мінералогічних наук Скакун Леонід Зіновійович, доцент кафедри мінералогії Львівського національного університету імені Івана Франка, м. Львів.
Офіційні опоненти:
доктор геол. наук, Возняк Дмитро Костянтинович, старший науковий співробітник, завідувач відділу регіональної та генетичної мінералогї Інституту геохімії, мінералогії та рудоутворення НАН України, м. Київ
кандидат геол.-мін. наук, Наумко Ігор Михайлович, старший науковий співробітник, завідувач відділу геохімії глибинних флюїдів Інституту геології і геохімії горючих копалин НАН України, м. Львів
Провідна установа:
Криворізький технічний університет, м. Кривий Ріг.
Захист відбудеться “27“ лютого 2007 р. о 1530 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.35.051.04 геологічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: ауд. 219, вул. Грушевського, 4, м. Львів, 79005.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: вул. Драгоманова, 5, м. Львів, 79005.
Автореферат розісланий “19“ січня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат геолого-мінералогічних наук Є.М.Сливко


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Берегівське рудне поле відноситься до епітермаль-ного типу. На сучасному етапі розвитку гірничодобувної промисловості світу епітермальні родовища є важливою базою для видобутку золота. Визначення процесів і закономірностей функціонування епітермальної системи потрібне для прогнозування нових золотоносних рудних об’єктів цього типу для успішного розвитку мінерально-сировинної бази України. Золоторудна мінералізація рудного поля пов’язана з кварцовими жилами, в яких містяться просторово відокремлені флюорит і барит. Важливою зали-шається проблема утворення кварцових жил і формування флюорит-барит-кварцових агрегатів. Експериментальні й теоретичні дані (Айлер, 1982; Dove, Rimstidt, 1994) свідчать про те, що кварц не може відкладатись безпо-середньо з гідротермального розчину, проте кварцові жили широко поши-рені на золоторудних родовищах, зокрема й епітермальних. Одержати прямі дані про динаміку мінералоутворення можна за допомогою онтогенічного методу.
В останні роки розроблено нові методики онтогенічного аналізу, використання яких допоможе розв’язати проблеми виникнення та розвитку мінеральної асоціації досліджуваних жил. Однією з таких методик є катодолюмінесцентний-імідж аналіз. Потрібний новий підхід до вивчення флюїдних включень у кварці, бариті й флюориті, який полягає у синтезі онтогенічного методу й докладних досліджень варіацій параметрів флюїдних включень у межах мінеральних агрегатів. На цьому етапі зовсім не досліджений механізм одночасного утворення бариту і флюориту в гідротермальних умовах. Відомо, що барит і флюорит не можуть відкла-датись з одного розчину – вони взаємно виключають одне одного, оскільки їхня розчинність дуже мала (Учамейшвили, 1980; Blount, 1977; Richardson, Holland, 1979). Щоб розв’язати цю проблему важливо застосувати числове фізико-хімічне моделювання, яке допоможе з’ясувати особливості зміни параметрів середовища мінералоутворення, механізм і причини мінералоутворювального процесу.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота була виконана у межах держбюджетних науково-дослідних тем Гм 20 Б “Створення мінералого-генетичних моделей гідротермального мінералоутворення” (державний реєстраційний номер 0100U001435), Гм 122 Б “Динаміка мінералоутворення на геохімічних бар’єрах у гідротермальних рудоутворювальних системах” (державний реєстраційний номер 0103U001880), Гм 39 Ф “Фізико-хімічні та онтогенічні моделі в рудоутворюючих системах епітермального, стратиформного та орогенного типів” (державний реєстраційний номер 0106U001278).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОНТОГЕНЕЗ ФЛЮОРИТ-БАРИТ-КВАРЦОВИХ ЖИЛ БЕРЕГІВСЬКОГО РУДНОГО ПОЛЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок