Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КАНОН УКРАЇНСЬКОГО МУЗИЧНОГО МОДЕРНІЗМУ В ТВОРЧОСТІ БОРИСА ЛЯТОШИНСЬКОГО

КАНОН УКРАЇНСЬКОГО МУЗИЧНОГО МОДЕРНІЗМУ В ТВОРЧОСТІ БОРИСА ЛЯТОШИНСЬКОГО

Назва:
КАНОН УКРАЇНСЬКОГО МУЗИЧНОГО МОДЕРНІЗМУ В ТВОРЧОСТІ БОРИСА ЛЯТОШИНСЬКОГО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,22 KB
Завантажень:
30
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Львівська національна музична академія
ім. М.В.Лисенка
НОВАКОВИЧ МИРОСЛАВА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 78.27
КАНОН УКРАЇНСЬКОГО МУЗИЧНОГО МОДЕРНІЗМУ
В ТВОРЧОСТІ БОРИСА ЛЯТОШИНСЬКОГО
Спеціальність 17.00.03 – музичне мистецтво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
мистецтвознавства
Львів - 2008


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі теорії музики Львівської національної музичної академії ім. М.В.Лисенка Міністерства культури і туризму України
Науковий керівник: доктор мистецтвознавства, професор
КОЗАРЕНКО Олександр Володимирович,
Львівська національна музична академія
ім. М.В.Лисенка, завідуючий кафедрою
теорії музики (м.Львів)
Офіційні опоненти: доктор мистецвознавства, професор
САМОЙЛЕНКО Олександра Іванівна,
Одеська державна музична академія
ім.А.В.Нежданової,
проректор з наукової роботи (м.Одеса)
кандидат мистецтвознавства, доцент
КОПИЦЯ Мар’яна Давидівна
Національна музична академія України
ім. П.І.Чайковського, професор кафедри
музичної україністики (м.Київ)
 
Захист відбудеться “17” квітня 2008 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К35.869.01 Львівської національної музичної академії ім. М.В.Лисенка за адресою : м.Львів, вул.Нижанківського, 5.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Львівської національної музичної академії ім.М.В.Лисенка.
Автореферат розіслано “_17_” березня 2008 року
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
Кандидат мистецтвознавства, доцент О.Т.Катрич
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертації. Однією з наскрізних у мистецтвознавчому дискурсі ХХ століття стала проблема канону культури, що за своєю значущістю посідає одне з чільних місць поряд з такими поняттями як “мова” та “мовлення”. Адже канон є “внутрішнім центром” (за Н. Зборовською) культури, а тому вивчення механізмів його творення дозволяє виявити об’єм традиції у її типологічних рисах як одній з умов існування мистецтва.
З поняттям канону пов’язуються головні культуротворчі та цивілізуючі фактори. Відповідно, історія музики може бути представлена як послідовність канонів, що виникали та формувалися у різні історико-стильові епохи в екстремумі “нормодавчих” та “нормоборчих” періодів (за Г. Р. Яуссом), перетікаючи, нашаровуючись і взаємодоповнюючи один одного. Однак, не до кінця вивченими і на сьогодні залишаються питання формування канонів, механізмів їх творення, структури, функцій тощо. Так, останніми десятиліттями точиться дискусія стосовно тих принципів, за якими формуються канони культури. Окрім основного принципу канону, а ним є “принцип селективності” (за Г. Блумом) йдеться про ідеологічний та естетичний фактори як визначальні у процесі його творення. Це спричинило появу двох теоретичних обґрунтувань природи канону. Одна з цих теорій спирається на ідеологічний фактор його формування, друга стверджує, що канони творяться завдяки “естетичній силі” та за естетичними принципами.
Першим, хто звернув увагу на важливість категорії канону в процесі осмислення історії української літератури, був українсько-американський мовознавець Г. Грабович. Частково до цієї теми звертались також С. Павличко, Н. Бернацька. Щодо сфери музики, то, як зазначила російський музикознавець В. Холопова, ця надзвичайно важлива для музичного мистецтва категорія не отримала у сучасній теорії музики та музикознавстві належного статусу, існуючи лише в епізодичних розробках.
Стосовно ролі Б. Лятошинського, який найбільше спричинився до творення модерного канону в українській музиці, то на це вперше знову ж таки звернув увагу американський композитор і диригент В. Балей, виступаючи на львівській конференції, присвяченій 100-річчю з дня народження майстра. Все це і визначило мотивацію обрання автором теми дисертації, у якій прослідковані механізми творення канону та роль у цьому процесі окремого композитора.
Зв’язок дослідження з науковими програмами, планами, темами.
Дисертаційне дослідження виконане на кафедрі теорії музики Львівської національної музичної академії імені М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: КАНОН УКРАЇНСЬКОГО МУЗИЧНОГО МОДЕРНІЗМУ В ТВОРЧОСТІ БОРИСА ЛЯТОШИНСЬКОГО

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок