Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Технологія регенерації нанесених срібних каталізаторів окиснення метанолу

Технологія регенерації нанесених срібних каталізаторів окиснення метанолу

Назва:
Технологія регенерації нанесених срібних каталізаторів окиснення метанолу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,47 KB
Завантажень:
66
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національний технічний університет
“Харківський полІтехнічний інститут”
На правах рукопису
Кряжева Марія Володимирівна
УДК 546.57:66.094.373
Технологія регенерації нанесених срібних
каталізаторів окиснення метанолу
Спеціальність 05.17.01 – технологія неорганічних речовин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі загальної та неорганічної хімії Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України, м. Харків.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент,
Бутенко Анатолій Миколайович,
Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут, професор кафедри загальної та неорганічної хімії.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор,
Тошинський Володимир Ілліч,
Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут, завідувач кафедри автоматизації хіміко-технологічних систем і екологічного моніторингу
кандидат технічних наук, доцент,
Суворін Олександр Вікторович,
Сєвєродонецький технологічний інститут Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля Міністерства освіти і науки України, м. Сєвєродонецьк, завідувач кафедри технології неорганічних речовин
Провідна установа: Український державний хіміко-технологічний університет, кафедра технології неорганічних речовин, Міністерство освіти і науки України, м. Дніпропетровськ
Захист дисертації відбудеться “30”вересня 2004 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.03 у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” (61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”.
Автореферат розісланий “26” серпня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Сахненко М.Д.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дисертації. Однієї з областей застосування срібних каталізаторів є окиснення спиртів у відповідні альдегіди. В країнах далекого зарубіжжя (Німеччина, Франція, США) у виробництві формальдегіду з метанолу як каталізатор використовують компактне електролітичне срібло. В Україні через практичну відсутність покладів срібла формальдегід одержують на нанесених срібних каталізаторах типу СНП (срібло на пемзі), які після технологічного пробігу втрачають необхідну активність і внаслідок чого їх піддають повній руйнації з метою утилізації срібла. Через те, що це призводить до цілковитої втрати дорогого та дефіцитного носія - пемзи і часткового загублення срібла, то актуальним постає питання розробки такої технології регенерації відпрацьованих каталізаторів СНП, завдяки якій каталітична активність регенерованих контактів могла б відповідати показникам щойновиготовлених каталізаторів. Така технологія повинна також передбачати повне збереження носія, зменшення або ліквідацію утрат срібла, і таким чином сприяти скороченню кількості відходів.
На теперішній час в Україні подібна технологія регенерації деазктивованих каталізаторів СНП находиться на стадії опрацювання. Вищевикладене визначило актуальність напрямку досліджень, сутність яких полягала в розробці теоретичних аспектів та впровадженні у виробництво технології регенерації нанесених срібних каталізаторів.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалась на кафедрі загальної та неорганічної хімії Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”. Здобувач як виконавець проводив дослідження у рамках держбюджетних тем “Окисно-відновні процеси на оксидних системах у високотемпературному каталізі” (№ Д.Р. 0100U001697), “Розробка фізико-хімічних основ технологій напівпродуктів і нових видів комплексних добрив на базі сировини України” (№ Д.Р. 0103U001523), які входили до плану прикладних НДР МОН України.
Мета і задачі дослідження. Метою роботи є розробка технології регенерації відпрацьованих промислових нанесених срібних каталізаторів окиснення метанолу у формальдегід, яка дозволить зберегти носій – пемзу та відновити їх каталітичну активність до рівня щойновиготовлених каталізаторів СНП.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Технологія регенерації нанесених срібних каталізаторів окиснення метанолу

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок