Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НЕЙРОПОДІБНІ МЕТОДИ ОБРОБКИ СКЛАДНИХ ТЕКСТУРНИХ ЗОБРАЖЕНЬ У КОМП’ЮТЕРНИХ СИСТЕМАХ

НЕЙРОПОДІБНІ МЕТОДИ ОБРОБКИ СКЛАДНИХ ТЕКСТУРНИХ ЗОБРАЖЕНЬ У КОМП’ЮТЕРНИХ СИСТЕМАХ

Назва:
НЕЙРОПОДІБНІ МЕТОДИ ОБРОБКИ СКЛАДНИХ ТЕКСТУРНИХ ЗОБРАЖЕНЬ У КОМП’ЮТЕРНИХ СИСТЕМАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,34 KB
Завантажень:
116
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ВІННИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
НАФЕЗ ОДІ ШХАДІ ШВЕЙКІ
УДК 615.471:681.325
НЕЙРОПОДІБНІ МЕТОДИ ОБРОБКИ СКЛАДНИХ ТЕКСТУРНИХ ЗОБРАЖЕНЬ У КОМП’ЮТЕРНИХ СИСТЕМАХ
Спеціальність 05.13.13 – Обчислювальні машини, системи та мережі
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Вінниця – 2006


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Вінницькому національному технічному університеті,
Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Злепко Сергій Макарович,
Вінницький національний технічний університет,
завідувач кафедри проектування медико-біологічної
апаратури
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Мельник Анатолій Олексійович,
Національний університет “Львівська політехніка”,
завідувач кафедри електронних обчислювальних
машин
кандидат технічних наук, доцент
Майданюк Володимир Павлович,
Вінницький національний технічний університет,
доцент кафедри програмного забезпечення
Провідна установа: Національний технічний університет України “КПІ”, кафедра спеціалізованих комп’ютерних систем, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться “26“ травня 2006 р. о 12-00 год. на засіданні спеціалізованної вченої ради Д 05.052.01 у Вінницькому національному технічному університеті за адресою: 21021, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 95, ГУК.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Вінницького національного технічного університету за адресою: 21021, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 95, ГУК.
Автореферат розісланий “25“ 04 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованної вченої ради Захарченко С.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У теперішній час переважна більшість діючих систем обробки складних текстурних зображень, до яких зокрема відносяться рентгенівські зображення, здійснюють формування й відображення інформації аналоговим шляхом. На відміну від аналогових, цифрові рентгенографічні системи дозволяють одержувати зображення при мінімально необхідному рівні дози опромінення пацієнта. До переваг цифрових рентгенографічних систем, що вплинуло на вибір теми дисертаційної роботи відносяться чотири фактори: цифрове відображення зображення, знижена доза опромінення, цифрова обробка зображень і цифрове зберігання й поліпшення якості зображень.
При цифровій обробці складних текстурних зображень найбільш важливим застосуванням є субтракційний метод візуалізації, розглянутий у роботах Р.Шмазера й В.Броді. Метод дозволяє усунути більшу частину паразитної фонової структури й тим самим збільшити ймовірність виявлення важливих деталей на рентгенограмах. Вдалим застосуванням субтракційного методу є рентгенографія, у якій кожне з двох зображень одержують на різних довжинах хвиль рентгенівського випромінювання, це розглянуто в роботах Л.Леманна й Р.Алвареза, А.Маковські й В.Броді. Попередня обробка, зокрема виділення контурів, призводить до кращого сприйняття аномальних структур.
У цілому дослідження в галузі визначення характеристик текстурного зображення за допомогою ультразвуку спрямовані на те, щоб зробити його кількісним, тобто засновані на виділенні кількісних характеристик зображення. До потенційних переваг автоматизованих методів кількісного аналізу можна віднести більш точний контроль при вивченні робочих характеристик діагностичної апаратури, можливість одержання більш достовірних результатів завдяки зниженню ролі суб'єктивного фактора (висновку діагноста), а також можливість аналізу досить великого числа характерних ознак, у тому числі таких ознак, що не виявляються при візуальному спостереженні.
Таким чином, із позицій сучасних тенденцій використання комп'ютерної техніки, а також передових інформаційних технологій у галузі цифрової обробки текстурних зображень, дисертаційна робота є актуальною й може бути застосована для поліпшення кількісних і якісних показників при створенні нейроподібних експертних систем для автоматичного аналізу рентгенівських і ультразвукових (УЗ) зображень.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: НЕЙРОПОДІБНІ МЕТОДИ ОБРОБКИ СКЛАДНИХ ТЕКСТУРНИХ ЗОБРАЖЕНЬ У КОМП’ЮТЕРНИХ СИСТЕМАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок