Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАТЕМАТИЧНА МОДЕЛЬ ДЛЯ УПРАВЛІННЯ ТЕХНОЛОГІЧНИМ ПРОЦЕСОМ ЗВОЛОЖЕННЯ ЗЕРНА НА БАЗІ НЕЧІТКОЇ ЛОГІКИ

МАТЕМАТИЧНА МОДЕЛЬ ДЛЯ УПРАВЛІННЯ ТЕХНОЛОГІЧНИМ ПРОЦЕСОМ ЗВОЛОЖЕННЯ ЗЕРНА НА БАЗІ НЕЧІТКОЇ ЛОГІКИ

Назва:
МАТЕМАТИЧНА МОДЕЛЬ ДЛЯ УПРАВЛІННЯ ТЕХНОЛОГІЧНИМ ПРОЦЕСОМ ЗВОЛОЖЕННЯ ЗЕРНА НА БАЗІ НЕЧІТКОЇ ЛОГІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,75 KB
Завантажень:
280
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ВІННИЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Скидан Ольга Юріївна
УДК 519.816
МАТЕМАТИЧНА МОДЕЛЬ ДЛЯ
УПРАВЛІННЯ ТЕХНОЛОГІЧНИМ ПРОЦЕСОМ
ЗВОЛОЖЕННЯ ЗЕРНА НА БАЗІ НЕЧІТКОЇ ЛОГІКИ
Спеціальність: 01.05.02 – Математичне моделювання
та обчислювальні методи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Вінниця – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Вінницькому державному технічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор, Квєтний Роман Наумович, Вінницький державний технічний університет, завідувач кафедри “Автоматика та інформаційно-вимірювальна техніка”
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор, Юхимчук Сергій Васильович, Вінницький державний технічний університет, завідувач кафедри “Інтелектуальні системи”
доктор технічних наук, професор, Лисогор Василь Микитович, Вінницьке територіальне представництво відкритого міжнародного університету розвитку людини “Україна”, професор кафедри гуманітарних та загальноосвітніх дисциплін
Провідна установа: Національний університет “Львівська політехніка”, кафедра “Автоматика та телемеханіка”, Міністерства освіти і науки України, м. Львів.
Захист відбудеться 22 лютого 2002 року о 9:30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .052.01 у Вінницькому державному технічному університеті за адресою 21021, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 95.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Вінницького державного технічного університету за адресою 21021, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 95.
Автореферат розісланий 21.01.2002 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Захарченко С.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Орієнтація українського виробництва саме на аграрний та переробний сектори обумовлює важливість задач автоматизації та моделювання технологічних процесів переробки біологічних продуктів. Процес зволоження зерна – характерний представник процесів описаного класу, він є одним з важливих етапів підготовки зерна до розмолу. Існуючі моделі для розрахунку параметрів цього процесу, побудовані на основі регресійних рівнянь, не враховують низку важливих факторів впливу та потребують для доповнення велику кількість експериментальних даних. На сьогодні на українських виробництвах практично не існує систем управління процесом зволоження зерна саме через труднощі моделювання.
Враховуючи відновлення та розвиток зернопереробної галузі в Україні та необхідність підняття рівня конкурентоспроможності такого національно важливого продукту, як борошна, задача моделювання та автоматизації ТП зволоження зерна є актуальною та своєчасною, адже вологість борошна є одним з важливих показників його якості. Особливо важливим є моментом врахування всіх важливих факторів впливу, залучення досвіду експертів, підтримка найбільш ефективної схеми технологічного процесу.
Ці задачі можливо вирішити лише приділивши належну увагу питанням формалізації та використання експертних знань, запропонувавши математичний апарат, що дозволить їх формалізувати та створити на їх базі математичні моделі для розрахунку важливих параметрів процесу. Такий математичний апарат існує у теорії нечітких множин та апроксимації за допомогою нейронних мереж. Моделюванню на базі нечіткої логіки присвячено багато робіт, в основному зарубіжних авторів. Серед них: H.J.R.T.М.L.Активна робота по розвитку цього напрямку проводилась на кафедрі комп'ютерних систем управління (КСУ) Вінницького державного технічного університету (ВДТУ) під керівництвом д.т.н. О.П. Ротштейна. Проте в дослідженнях, що проводились, в основному використовувались еталонні нелінійні об'єкти з відомою аналітичною залежністю та малою кількістю вхідних змінних. Тому актуальним є побудова та дослідження характеристик моделей для управління саме технологічним процесом на базі нечіткої логіки та нейронних мереж та розроблення методології моделювання технологічних процесів описаного класу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МАТЕМАТИЧНА МОДЕЛЬ ДЛЯ УПРАВЛІННЯ ТЕХНОЛОГІЧНИМ ПРОЦЕСОМ ЗВОЛОЖЕННЯ ЗЕРНА НА БАЗІ НЕЧІТКОЇ ЛОГІКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок