Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЖАНР ЩОДЕННИКА В УКРАЇНСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХХ – ПОЧАТКУ ХХІ СТОЛІТЬ

ЖАНР ЩОДЕННИКА В УКРАЇНСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХХ – ПОЧАТКУ ХХІ СТОЛІТЬ

Назва:
ЖАНР ЩОДЕННИКА В УКРАЇНСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХХ – ПОЧАТКУ ХХІ СТОЛІТЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,87 KB
Завантажень:
136
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ПРИКАРПАТСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВАСИЛЯ СТЕФАНИКА
Ільків Анна Володимирівна
УДК 82-94:821.161.2“ХХ – ХХІ”
ЖАНР ЩОДЕННИКА В УКРАЇНСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ
ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХХ – ПОЧАТКУ ХХІ СТОЛІТЬ
10.01.01 – українська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Івано-Франківськ – 2008 
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі української літератури
Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, доцент
Баран Євген Михайлович,
доцент кафедри української літератури
Прикарпатського національного університету
імені Василя Стефаника
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Кіраль Сидір Степанович,
завідувач кафедри українознавства,
декан факультету лінгвістики Гуманітарного інституту
Національного авіаційного університету
кандидат філологічних наук
Момот Неля Миколаївна,
доцент кафедри спеціальної мовної підготовки
Вищого навчального закладу “Університет економіки
та права “КРОК”
Захист відбудеться “11” червня 2008 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 20.051.07 у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника за адресою: 76025, Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 79.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (76025, Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 79).
Автореферат розісланий “8” травня 2008 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Р. В. Піхманець


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Документальна література предметом свого зображення має не тільки суспільно-політичні та культурно-естетичні події епохи, через що її іноді називають “дзеркалом доби”, а й намагається заглянути в середину цих подій та явищ, вловити іноді невловимі їх детермінанти, а також аналізувати, структурувати та інтерпретувати культурно-історичну дійсність із максимально зниженим коефіцієнтом суб’єктивності.
Однією з “відкритих” перспектив для автора засвідчити про себе та свій досвід в історичному та літературному бутті став специфічний жанр мемуаристики – щоденник. Однак у його вивченні залишається багато дискусійних питань, які не можуть бути науково вирішеними без дослідження історії жанру, специфіки його функціонування в літературному процесі як у діахронічному розвитку, так і на синхронних зрізах. Більшість статей, об’єктом дослідження яких є щоденник, мають рецензійний характер. У дисертаціях розглядається щоденникова творчість, як правило, одного автора (об’єктом дослідження А. Кочетова став щоденник О. Дружиніна, Н. Момот – “Журнал” Т. Шевченка) або окремий рівень щоденникового тексту (Л. Танчин “Художній потенціал щоденника”). Отже, на сьогодні відсутні спеціальні дослідження жанру щоденника узагальнено-аналітичного характеру, не досліджено історичний аспект, модифікаційні зміни жанру, процеси його взаємодії із белетристикою і публіцистикою, що й визначає актуальність обраної теми дисертації.
Теоретичним питанням щоденникової спадщини письменників присвятили свої праці О. Галич, Д. Затонський, Н. Ігнатів, Г. Мережинська, вчені української діаспори О. Воропай та Г. Костюк. Загальнотеоретичні проблеми жанру щоденника також розроблені у працях зарубіжних літературознавців Н. Банк, В. Барахова, П. Басинського, М. Борщаговського, Л. Ґінзбург, М. Голяшевської, С. Екштут, В. Кайзера, С. Рудзієвської, Н. Смолякової, А. Тартаковського, І. Янської та ін.
Вихідним у дисертації вважаємо визначення жанру щоденника, запропоноване авторами “Літературознавчого словника-довідника” (“це літературно-побутовий жанр, фіксація побаченої, почутої, внутрішньо пережитої події, яка щойно сталася; щоденник пишеться для себе і не розрахований на публічне сприймання“ Літературознавчий словник-довідник / Р. Гром’як, Ю. Ковалів та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЖАНР ЩОДЕННИКА В УКРАЇНСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХХ – ПОЧАТКУ ХХІ СТОЛІТЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок