Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕРМОДИНАМІКА ПРОЦЕСІВ ІОННОЇ АСОЦІАЦІЇ ТА АКТИВАЦІЇ РУХЛИВОСТІ ІОНІВ В ІНДИВІДУАЛЬНИХ РОЗЧИННИКАХ

ТЕРМОДИНАМІКА ПРОЦЕСІВ ІОННОЇ АСОЦІАЦІЇ ТА АКТИВАЦІЇ РУХЛИВОСТІ ІОНІВ В ІНДИВІДУАЛЬНИХ РОЗЧИННИКАХ

Назва:
ТЕРМОДИНАМІКА ПРОЦЕСІВ ІОННОЇ АСОЦІАЦІЇ ТА АКТИВАЦІЇ РУХЛИВОСТІ ІОНІВ В ІНДИВІДУАЛЬНИХ РОЗЧИННИКАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,61 KB
Завантажень:
389
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.Н. Каразіна
КАМЕНСЬКА Тетяна Анатоліївна
УДК 544.354.081.7:536.7
ТЕРМОДИНАМІКА ПРОЦЕСІВ ІОННОЇ АСОЦІАЦІЇ ТА АКТИВАЦІЇ РУХЛИВОСТІ ІОНІВ В ІНДИВІДУАЛЬНИХ РОЗЧИННИКАХ
02.00.04 – фізична хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Харків – 2003Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі фізичної хімії Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України, м. Київ.
Науковий керівник доктор хімічних наук, професор
Фіалков Юрій Якович
Національний технічний університет України
“Київський політехнічний інститут”
Офіційні опоненти доктор хімічних наук, с.н.с.
Холін Юрій Валентинович,
Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна,
завідувач кафедри технічної хімії
доктор хімічних наук, професор
Тевтуль Ярема Юрійович,
Чернівецький національний університет
ім. Ю. Федьковича,
декан хімічного факультету, завідувач
кафедри фізичної і аналітичної хімії та
екології хімічних виробництв
Провідна установа Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра фізичної хімії, м. Київ
Захист відбудеться “ 6 “ червня 2003 року о 1600 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.14 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 7-80.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий “ 24 “ квітня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Чепелєва Л.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Термодинамічний опис хімічного процесу є джерелом найбільш повної інформації про природу та особливості його перебігу. Ось чому розробка методів одержання термодинамічної інформації є однією з найактуальніших проблем сучасної теоретичної хімічної науки.
Слід зазначити, що у переважній більшості випадків термодинамічні характеристики (ТХ) розраховують з політерм відповідних властивостей. Це призводить до суттєвих ускладнень при одержанні достовірної термодинамічної інформації, оскільки зміна температури впливає не тільки на хімічний процес в розчині, але й на властивості розчинника (наприклад, на діелектричну проникність () та в’язкість ()), що додатково впливає на ТХ цього процесу. Так, зміна діелектричної проникності спричиняє зміну констант іонної асоціації та характеристик іонної міграції одночасно, а зміна в’язкості суттєво впливає на іонну міграцію. Таким чином, виникає потреба у розробці методів розрахунку ТХ, вільних від впливу температурної зміни властивостей розчинника.
Розділення інтегральних ТХ іонної асоціації на складові, яке базується на незалежній зміні енергії специфічної та універсальної сольватації, було детально розроблене для змішаних (переважно бінарних) розчинників. Вочевидь, для індивідуальних розчинників такий підхід неможливий, і в основі вирішення задачі розділення ТХ повинні лежати принципово нові підходи.
Дослідження процесу іонної міграції, що були проведені дотепер, стосуються стехіометричної суміші іонів. Очевидно, що для вивчення закономірностей іонної міграції, є необхідним термодинамічний опис процесу активації іонної міграції окремих (індивідуальних) іонів. Проте, вирішення цієї задачі затримувалось через недостатню кількість політермічних значень граничних іонних рухливостей () в різних розчинниках, що обумовлене складністю експерименту з визначення чисел переносу, особливо в неводних розчинах (неповна дисоціація електроліту та відносно низька електропровідність). З іншого боку, масив значень граничної молярної електропровідності стехіометричної суміші іонів надзвичайно великий. Ось чому неодмінним етапом в розробці методів розрахунку ТХ активації іонної міграції має бути апробація методів розділення величин граничної молярної електропровідності на іонні складові, які б не потребували визначення чисел переносу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ТЕРМОДИНАМІКА ПРОЦЕСІВ ІОННОЇ АСОЦІАЦІЇ ТА АКТИВАЦІЇ РУХЛИВОСТІ ІОНІВ В ІНДИВІДУАЛЬНИХ РОЗЧИННИКАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок