Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРІЯ ТЕРМОПРУЖНИХ ТА МАГНІТНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ МОНОКРИСТАЛІВ ТА ПЛІВОК МАРТЕНСИТНИХ СПЛАВІВ Ni-Mn-Ga

ТЕОРІЯ ТЕРМОПРУЖНИХ ТА МАГНІТНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ МОНОКРИСТАЛІВ ТА ПЛІВОК МАРТЕНСИТНИХ СПЛАВІВ Ni-Mn-Ga

Назва:
ТЕОРІЯ ТЕРМОПРУЖНИХ ТА МАГНІТНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ МОНОКРИСТАЛІВ ТА ПЛІВОК МАРТЕНСИТНИХ СПЛАВІВ Ni-Mn-Ga
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,87 KB
Завантажень:
166
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ МАГНЕТИЗМУ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК
І МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
КНЯЗЬКИЙ Володимир Михайлович
УДК 539.3; 539.5; 537.622.4
ТЕОРІЯ ТЕРМОПРУЖНИХ ТА МАГНІТНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ
МОНОКРИСТАЛІВ ТА ПЛІВОК МАРТЕНСИТНИХ СПЛАВІВ Ni-Mn-Ga
01.04.02 – теоретична фізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ-2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті
імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Львов Віктор Анатолійович
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Кокорін Володимир Володимирович
Інститут магнетизму НАН України та МОН України
кандидат фізико-математичних наук
Ліхачов Олександр Анатолійович
Інституту металофізики
імені Г. В. Курдюмова НАН України
Захист відбудеться "31" січня 2008 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.248.01 при Інституті магнетизму НАН України та МОН України за адресою : 03142, м. Київ, бульвар Вернадського, 36-б, конференц-зал Інституту магнетизму НАН України та МОН України.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту металофізики імені Г. В. Курдюмова НАН України за адресою: 03142, м. Київ, бульвар Вернадського, 36.
Автореферат розісланий " 27 " грудня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д.26.248.01
кандидат фізико-математичних наук Козлова Л. Є.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проведені у дисертації дослідження є актуальними з огляду на специфіку сучасного етапу у дослідженні феромагнітних мартенситів Ni–Mn–Ga. По-перше, зараз відбувається перехід від встановлення загальних закономірностей надпружних та магнітоіндукованих деформацій цих сплавів до їх практичного використання, а тому, стає важливою розглянута в дисертації проблема кількісного теоретичного опису деформацій за різних значень температури. По-друге, в останні два роки розпочався перехід від вивчення масивних монокристалічних зразків Ni–Mn–Ga до створення та дослідження магнітних плівок цих сплавів. Представлені в даній дисертації теоретичні розрахунки були виконані одночасно з першими експериментальними дослідженнями мартенситних плівок Ni–Mn–Ga, проведеними ст.н.с. В. А. Черненком (ІМ НАНУ, Україна) та проф. М. Колем (IMT, Forschungszentrum Karlsruhe, Germany), співставлені з результатами цих досліджень і опубліковані у спільній статті. Отже, дисертація безпосередньо пов’язана з найактуальнішими експериментами, проведеними з феромагнітними мартенситами в Україні та Німеччині.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дисертаційна робота виконана на кафедрі напівпровідникової електроніки радіофізичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка, дослідження проводилися та фінансувалися в рамках таких тем:
Д/Б№01БФ052-07 Дослідження генераційно-рекомбінаційних процесів та електронного транспорту в напівпровідниках та напівпровідникових структурах як основи для створення елементної бази для створення новітніх засобів комплексної автоматизації та інформатизації.
№0103U000303 “Дослідження доменної структури полісинтетичних матеріалів-прототипів носіїв інформації”, 2002–2004 р.р.
№0105U001280 "Дослідження явищ самовпорядкування в магнітних та магнітопружних системах", 2005–2006 р.р.
Мета роботи та задачі дослідження. Метою дисертаційної роботи є теоретичне пояснення та кількісний розрахунок надпружних характеристик сплавів Ni–Mn–Ga, а також термопружних та магнітних властивостей плівок цих сплавів, напилених на підкладинку Al2O3.
Для досягнення поставленої мети виявилося необхідним:
а) застосувати теорію Ландау з двокомпонентним параметром порядку до розрахунку надпружних деформацій сплавів Ni–Mn–Ga та кількісної оцінки пружних модулів третього та четвертого порядку;
б) розрахувати макроскопічну деформацію мартенситного перетворення у стовпчастій плівці Ni–Mn–Ga та теоретично оцінити вплив підкладинки Al2O3 на характерну температуру цього перетворення;
в) модифікувати існуючу теорію магнітних плівок з урахуванням структури мартенситної плівки Ni–Mn–Ga, теоретично дослідити її магнітні характеристики та розробити алгоритм знаходження фактора магнітної якості та рівноважного напрямку вектора намагніченості плівки за результатами вимірювання початкової магнітної сприйнятливості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ТЕОРІЯ ТЕРМОПРУЖНИХ ТА МАГНІТНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ МОНОКРИСТАЛІВ ТА ПЛІВОК МАРТЕНСИТНИХ СПЛАВІВ Ni-Mn-Ga

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок