Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСНОВНІ НАПРЯМИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИРОБНИЦТВА РИСУ В ПІВДЕННОМУ РЕГІОНІ УКРАЇНИ (на прикладі Херсонської області)

ОСНОВНІ НАПРЯМИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИРОБНИЦТВА РИСУ В ПІВДЕННОМУ РЕГІОНІ УКРАЇНИ (на прикладі Херсонської області)

Назва:
ОСНОВНІ НАПРЯМИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИРОБНИЦТВА РИСУ В ПІВДЕННОМУ РЕГІОНІ УКРАЇНИ (на прикладі Херсонської області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,56 KB
Завантажень:
222
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МИКОЛАЇВСЬКА ДЕРЖАВНА АГРАРНА АКАДЕМІЯ
МОРОЗОВ Роман Володимирович
УДК: 633.18: 338.43
ОСНОВНІ НАПРЯМИ ПІДВИЩЕННЯ
ЕФЕКТИВНОСТІ ВИРОБНИЦТВА РИСУ
В ПІВДЕННОМУ РЕГІОНІ УКРАЇНИ
(на прикладі Херсонської області)
08.07.02 - економіка сільського господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Миколаїв – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Херсонському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник - доктор економічних наук, професор
Мармуль Лариса Олександрівна,
Херсонський державний аграрний
університет, завідувач кафедри
обліку та аудиту.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Хвесик Михайло Артемович,
Рада з вивчення продуктивних сил
України НАН України, завідувач
відділом водних ресурсів;
кандидат економічних наук, професор
Душин Борис Васильович,
Дніпропетровський державний
аграрний університет,
декан економічного факультету.
Провідна установа - Кримський державний аграрний університет
Міністерства аграрної політики України,
кафедра економіки, м. Сімферополь, смт. Аграрне.
Захист відбудеться 14.03.2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .806.01 у Миколаївській державній аграрній академії за адресою54021, м. Миколаїв, вул. Паризької комуни, 9, конференцзала.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Миколаївської державної аграрної академії за адресою м. Миколаїв, вул. Карпенка, .
Автореферат розісланий 12.02.2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Клочан В.Ф.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Обгрунтування напрямів підвищення ефективності сільськогосподарського виробництва належить до основних пріоритетів агропромислової політики в Україні, теоретично і практично значимих завдань економічної науки.
Зернове господарство – основа аграрного сектора економіки Південного регіону України. Зерно є головним джерелом грошових надходжень та фінансовою базою аграрних підприємств. Рис – цінна зернова культура. На внутрішньому ринку рис є важливим продуктом харчування. Річна потреба у зерні рису з розрахунку на душу населення становить 6,0 кг на рік. Рисівництво є складовою частиною агропромислового комплексу і має свої організаційно-економічні особливості. На сьогодні в Україні виробництвом рису займаються в Херсонській, Одеській областях та в Автономній Республіці Крим.
Вітчизняними вченими розроблені основні теоретико - методологічні принципи ефективного сільськогосподарського виробництва, раціонального природокористування і охорони навколишнього середовища в процесі агропромислової діяльності. Вони відображені у наукових працях В. Г. Андрійчука, О. Ф. Балацького, В. І. Бойка, П. П. Борщевського, В. І. Благодатного, О. А. Бугуцького, П. Ф. Веденичева, В. Г. В'юна, П. І. Гайдуцького, О. Д. Гудзинського, С. І. Дорогунцова, М. В. Зубця, І. І. Лукінова, М. Г. Лобаса, Л. О. Мармуль, М. Т. Масюка, В. Я. Месель–Веселяка, О. М. Онищенка, Д. К. Прейгера, І. А. Розумного, П. П. Руснака, П. Т. Саблука, В. П. Ситника, В. М. Трегобчука, М. А. Хвесика, О. М. Царенка, О. М. Шпичака, В. В. Юрчишина та інших вчених.
У той же час економічні і, особливо, екологічні проблеми галузі рисівництва досліджені недостатньо. На сучасному етапі забезпечення зростання та наближення обсягів і структури виробництва рису до потреб суспільства на основі оптимального використання ресурсів через відновлення старої виробничої структури галузі, орієнтованої на затратоємний тип виробництва в умовах планово – розподільчої системи робить неможливим ефективне відродження рисівництва. Тобто підвищення ефективності галузі повинно здійснюватись на якісно новій основі – через структурну трансформацію та екологізацію виробництва відповідно до умов відкритого ринку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ОСНОВНІ НАПРЯМИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИРОБНИЦТВА РИСУ В ПІВДЕННОМУ РЕГІОНІ УКРАЇНИ (на прикладі Херсонської області)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок