Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВІРТУАЛЬНІ ВИМІРИ МОДИ ХХ СТОЛІТТЯ

ВІРТУАЛЬНІ ВИМІРИ МОДИ ХХ СТОЛІТТЯ

Назва:
ВІРТУАЛЬНІ ВИМІРИ МОДИ ХХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,90 KB
Завантажень:
378
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
ШАНДРЕНКО Ольга Миколаївна
УДК 7.049.1
ВІРТУАЛЬНІ ВИМІРИ МОДИ
ХХ СТОЛІТТЯ
Спеціальність 26. 00. 01 – Теорія та історія культури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті культури і мистецтв. Міністерство культури і мистецтв України, м. Київ.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Легенький Юрій Григорійович,
Київський національний університет культури і мистецтв, професор кафедри дизайн одягу.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Панченко Валентина Іванівна,
Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, завідувач кафедри етики, естетики та культурології;
кандидат мистецтвознавства, доцент
Тканко Зеновія Олексіївна,
Львівська академія мистецтв,
в.о. професора кафедри моделювання одягу.

Захист відбудеться 4 червня 2008 р. о 16-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.807.02 у Київському національному університеті культури і мистецтв (01133, м. Київ, вул. Щорса, 36, ауд. 209).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв (01133, м. Київ, вул. Щорса, 36).
Автореферат розісланий 3 травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л. Г.Петрова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Серед термінів та понять, що внаслідок прискорення науково-технічного процесу швидко увійшли як у науковий обіг, так і в повсякденне життя (інформація, інформаційні технології, кібернетика, комп'ютеризація, Інтернет тощо), помітне місце посідає „віртуальність” та похідні від нього – віртуалізація, віртуальна реальність, віртуальні світи та ін. Слово „віртуальність” англійського походження (virtuality – від латинського virtus) – це неявна, прихована якість, можливість. Згідно з етимологією терміна “віртуальна реальність” пов’язане його змістовне наповнення як неявна, прихована дійсність, тобто реальність. До явищ цієї неявної реальності відносять екранне зображення, „закодоване” на плівці і невидиме без особливого технологічного процесу його виявлення, а також інформацію в різних її проявах, „закодовану” на електронних носіях і відтворену за допомогою комп’ютера.
Під віртуалізацією розуміють процес переведення звичайної (звичної) реальності в її неявну форму за допомогою сучасних інформаційних технологій. Віртуальна реальність наявна в найрізноманітніших формах суспільного життя: у виробництві та побуті, економіці, науці, культурі, мистецтві. Проблема віртуалізації достатньо досліджена в науковій літературі, зокрема у працях О. Іванова, Н. Каприцького, І. Корсунцевої, М. Мамардашвілі, М. Носова, А. Орлова, Д. Пивоварова, А. Прохорова, С. Хорунжого та ін., розкрито її понятійний аспект і становлення як нової галузі знань.
Різні аспекти культурно-мистецького потенціалу віртуального середовища досліджено в роботах С. Борчикова, П. Браславського, М. Кастельса, Р. Маміна, Л. Мар’їна, І. Негодяєва, А. Нікітіна, А. Михайлова, А. Овчиннікова, А. Помпеєва, Н. Суродіна, О. Юхвіда та ін. Ряд авторів розглядають віртуальне середовище в контексті культури постмодернізму, це дослідження В. Бичкова, Д. Іванова, Ю. Легенького, Н. Маньковської, І. Свища, Л. Тягунова, М. Ковриженко, Л. Штомель.
Однак поза увагою дослідників лишаються сфери суспільного життя, в яких віртуальна реальність посідає помітно важливе місце. Серед них і таке соціокультурне явище, як “мода” комплекс виробничо-творчих діяльностей, пов’язаних з проектуванням, виготовленням та презентацією моделей одягу.
Цим і зумовлений вибір теми дисертаційного дослідження: «Віртуальні виміри моди ХХ століття».
Зв’язок з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження здійснено в межах державної комплексної програми культурологічних досліджень КНУКіМ, зокрема в контексті комплексної науково-дослідницької роботи кафедри теорії та історії культури, є складовою наукової теми “Трансформаційних процесів в культурі та мистецтвах України” (Державний реєстраційний № 0107U009539).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВІРТУАЛЬНІ ВИМІРИ МОДИ ХХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок