Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ НАДІЙНОСТІ КОНТАКТУ "СТРУМОПРИЙМАЧ ЕЛЕКТРОРУХОМОГО СКЛАДУ – КОНТАКТНА ПІДВІСКА"

ПІДВИЩЕННЯ НАДІЙНОСТІ КОНТАКТУ "СТРУМОПРИЙМАЧ ЕЛЕКТРОРУХОМОГО СКЛАДУ – КОНТАКТНА ПІДВІСКА"

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ НАДІЙНОСТІ КОНТАКТУ "СТРУМОПРИЙМАЧ ЕЛЕКТРОРУХОМОГО СКЛАДУ – КОНТАКТНА ПІДВІСКА"
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,18 KB
Завантажень:
32
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ ТА ЗВ’ЯЗКУ УКРАЇНИ
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ ІМЕНІ АКАДЕМІКА В. ЛАЗАРЯНА
Барановський Денис Миколайович
УДК 621.332.3
ПІДВИЩЕННЯ НАДІЙНОСТІ КОНТАКТУ "СТРУМОПРИЙМАЧ ЕЛЕКТРОРУХОМОГО СКЛАДУ – КОНТАКТНА ПІДВІСКА"
Спеціальність 05.22.09 – Електротранспорт
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Кіровоградському національному технічному університеті Міністерства освіти і науки України.
 
Науковий керівник: кандидат фізико-математичних наук, доцент
АУЛІН Віктор Васильович,
Кіровоградський національний технічний університет
Міністерства освіти і науки України,
професор кафедри "Експлуатація та ремонт машин".
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Кузьменко Анатолій Григорович,
Хмельницький національний університет
Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри "Зносостійкість та надійність машин"
кандидат технічних наук, доцент
Баб’як Микола Олександрович,
Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна Міністерства транспорту та зв’язку України, Львівська філія, доцент кафедри "Транспортні технології"
Захист відбудеться 29.11.2007 р. о 14-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.820.01 при Дніпропетровському національному університеті залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна за адресою: 49010, м. Дніпропетровськ, вул. Акад. В.А. Лазаряна, 2, ауд. 314.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна.
Автореферат розісланий 25.10.2007 року.
В. о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради
доктор ф.-м. наук, професор |
|
В.І. Гаврилюк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Надійність контакту "струмоприймач електрорухомого складу – контактна підвіска" передусім визначається його терміном служби та безвідмовністю в процесі експлуатації і залежить від стану спрацювання взаємодіючих елементів. На залізничних електрифікованих лініях, саме знос контактного проводу є найбільшою витратою. При цьому витрати складають біля 516 тис. грн.
Зносостійкість контакту суттєво залежить від фізико-механічних, електро- та триботехнічних властивостей матеріалів його взаємодіючих елементів. Щоб підвищити ці характеристики, треба застосовувати ефективні методи та технології виготовлення, зміцнення чи модифікації сполучених елементів контакту "струмоприймач – контактна підвіска". Але відомі методи та технології дають можливість поліпшити одну чи декілька необхідних властивостей матеріалу, знижуючи при цьому інші властивості.
На стан робочих поверхонь мідних контактних проводів та вуглецевих вставок ефективно впливають концентровані потоки енергії, підвищуючи фізико-механічні, електро- та триботехнічні властивості взаємодіючих матеріалів контакту. Це можна пояснити специфікою впливу концентрованих потоків енергії на матеріали контакту "струмоприймач електрорухомого складу – контактна підвіска". Підвищення надійності електротранспорту подовженням терміну служби та зменшенням кількості відмов сполучених елементів контакту при їх лазерному модифікуванні є найважливішим напрямком, що пов’язаний з розвитком високошвидкісного руху на залізницях України.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась у відповідності з пріоритетним напрямком розвитку науки і техніки в Україні "Енергетика та енергозбереження" Міністерства освіти і науки України, а також планом науково – дослідних робіт Кіровоградського національного технічного університету за тематикою "Розробка енергозберігаючих режимів та енергетичного контролю для промисловості", на протязі 2003-2005р.р. держреєстрація №0103U006105.
Мета і задачі дослідження. Метою роботи є підвищення надійності контакту "струмоприймач електрорухомого складу – контактна підвіска" зменшенням зношення його взаємодіючих елементів при лазерному модифікуванні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ НАДІЙНОСТІ КОНТАКТУ "СТРУМОПРИЙМАЧ ЕЛЕКТРОРУХОМОГО СКЛАДУ – КОНТАКТНА ПІДВІСКА"

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок