Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФУЛЕРЕНИ, НАНОТРУБКИ І НАНОКІЛЬЦЯ: СТЕРЕОХІМІЯ ТА СПОСІБ КОДУВАННЯ (НОМЕНКЛАТУРА). КОМПЛЕКСИ ФУЛЕРЕНІВ З КАЛІКСАРЕНАМИ

ФУЛЕРЕНИ, НАНОТРУБКИ І НАНОКІЛЬЦЯ: СТЕРЕОХІМІЯ ТА СПОСІБ КОДУВАННЯ (НОМЕНКЛАТУРА). КОМПЛЕКСИ ФУЛЕРЕНІВ З КАЛІКСАРЕНАМИ

Назва:
ФУЛЕРЕНИ, НАНОТРУБКИ І НАНОКІЛЬЦЯ: СТЕРЕОХІМІЯ ТА СПОСІБ КОДУВАННЯ (НОМЕНКЛАТУРА). КОМПЛЕКСИ ФУЛЕРЕНІВ З КАЛІКСАРЕНАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,45 KB
Завантажень:
300
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
МИХАЙЛЕНКО ОЛЕКСІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 547
ФУЛЕРЕНИ, НАНОТРУБКИ І НАНОКІЛЬЦЯ:
СТЕРЕОХІМІЯ ТА СПОСІБ КОДУВАННЯ (НОМЕНКЛАТУРА).
КОМПЛЕКСИ ФУЛЕРЕНІВ З КАЛІКСАРЕНАМИ
02.00.03 – органічна хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі органічної хімії хімічного факультету
Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: | доктор хімічних наук, професор
Корнілов Михайло Юрійович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
професор кафедри органічної хімії
Офіційні опоненти: | доктор хімічних наук, професор
Ільченко Андрій Якович,
провідний науковий співробітник,
Інститут органічної хімії НАН України
кандидат хімічних наук
Смик Сергій Юрійович,
доцент кафедри фізичної, колоїдної та органічної хімії,
Національний аграрний університет
Провідна установа: | Фізико-хімічний інститут ім. О.В.Богатського
НАН України, м. Одеса
Захист відбудеться 11 січня 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.25 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, Київ-33, вул. Володимирська, 64, хімічний факультет, ауд. 518, тел. (044) 239-33-15.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, Київ-33, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий 11 грудня 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор хімічних наук, професор ________ І.В.Комаров
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Історія формування уявлень про нанотубулярну форму речовини і створення широкомасштабних проектів з синтезу та всебічного дослідження наноструктур бере свій початок з 1985 р., коли експериментальним шляхом Н.Крото, Р.Смоллі, Р.Керл, С.О’Браєн підтвердили структуру класичного фулерену С60. Цей кластер був виділений ними лазерним випаровуванням графіту з подальшою екстракцією та хроматографуванням. Наступні роботи з удосконалення способу та умов отримання проводились В.Кретчмером, Л.Ламбом, К.Фості-рополосом і Д.Хофманом, а як метод контролю було застосовано ІЧ-спектроскопію.
Наслідком інтенсивних досліджень умов високотемпературного синтезу фулеренів стало те, що при вивченні розпилення графітового анода в електродуговому розряді за наявності каталізаторів спостерігалося утворення видовжених структур (С.Іїджіма, 1991 р.). Їх було описано як карбонові нанотрубки (НТ), що є циліндрами зі стінками, утвореними скрученими графеновими шарами.
Наступне всебічне вивчення властивостей НТ привело до відкриття ще одного типу структур, також утворених скрученими графеновими шарами, але відмінних від нанотрубок – карбонових нанокілець (НК). Уперше їх було зафіксовано у 1997 році як одиничні утворення, а цілеспрямований синтез здійснила група Ф.Авоуріса (1999 р.) шляхом обробки ультразвуком колоїдного розчину НТ. Нанотрубки і нанокільця були передбачені і описані М.Ю.Корніловим у відомому науково-популярному журналі “Химия и жизнь” (1985 р.).
Актуальність дослідження, що в кожному випадку визначалася за результатами аналізу наукової літератури (пошук здійснювався за електронною базою даних SciFinder Scholar), зумовлена: (а) недостатнім вивченням способів конструювання НТ і НК; (б) обмеженими відомостями про стереохімічні особливості фулеренів, НТ і НК; (в) неможливістю поширити існуючий спосіб кодування (номенклатуру) нанотрубок на кодування нанокілець і вичерпно описати всі теоретично можливі ізомери цих трубчастих структур. Недосконалість знань про механізм формування фулеренів і НТ за умов плазми не дозволяє зробити остаточні висновки щодо структур сформованих кластерів.
Виділення і очищення фулеренів, насамперед С60 і С70, є надзвичайно актуальною проблемою. Є всі підстави вважати, що одним з перспективних шляхів її вирішення є утворення комплексів фулеренів з каліксаренами, але ці комплекси вивчені ще недостатньо, що зумовлює необхідність їх всебічного дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФУЛЕРЕНИ, НАНОТРУБКИ І НАНОКІЛЬЦЯ: СТЕРЕОХІМІЯ ТА СПОСІБ КОДУВАННЯ (НОМЕНКЛАТУРА). КОМПЛЕКСИ ФУЛЕРЕНІВ З КАЛІКСАРЕНАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок