Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНА КОРЕКЦІЯ ДЕВІАНТНОЇ ПОВЕДІНКИ СТАРШОКЛАСНИКІВ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ

Загрузка...

ПЕДАГОГІЧНА КОРЕКЦІЯ ДЕВІАНТНОЇ ПОВЕДІНКИ СТАРШОКЛАСНИКІВ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ / сторінка 10

Назва:
ПЕДАГОГІЧНА КОРЕКЦІЯ ДЕВІАНТНОЇ ПОВЕДІНКИ СТАРШОКЛАСНИКІВ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,88 KB
Завантажень:
157
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 

2.  Корекція девіантної поведінки також має суттєві розбіжності, визнаючи теоретично необхідність гуманізації цієї роботи, на практиці все більш застосовують авторитарні та жорстокі методи її корекції, які не мають нічого спільного з принципами педагогіки та гуманізму та, як показало вивчення історії цього питання, мають результати, протилежні поставленій меті. У той же час девіантна поведінка досить часто є першою сходинкою до асоціальних дій. Деякі дослідники розглядають прояви девіантності тільки в контексті роботи з перевиховання учнів, не прагнучи розробити заходи з попередження цих проявів у поведінці старшокласників, не досліджуючи глибинних процесів зародження і розвитку девіантності в поведінці дітей.
3.  Найбільш значущими у корекції девіантної поведінки є проблеми щодо зовнішнього вираження внутрішньої структури особистості старшокласника, оскільки невідповідність зовнішньої поведінки внутрішнім настановам часто призводить до помилки в оцінці вчинку.
4.  Констатуючий експеримент засвідчив, що девіантна поведінка залежать від рівня сформованості пізнавальної, емоційно-вольової та поведінкової сфери старшокласника. У ході цього експерименту було виявлено існування суттєвих розбіжностей за рівнями сформованості цих сфер у старшокласників з просоціальною та девіантною поведінкою. Так, низький рівень пізнавальної активності мав кожен восьмий старшокласник з девіантною поведінкою та кожен тринадцятий старшокласник з просоціальною поведінкою, середній – кожен другий старшокласник з девіантною та просоціальною поведінкою, високий – кожен дев’ятий старшокласник з девіантною поведінкою та кожен сьомий старшокласник з просоціальною поведінкою.
У емоційно-вольовій сфері девіантних старшокласників з низьким рівнем у три рази більше ніж старшокласників з просоціальною поведінкою, показники середнього рівня у старшокласників приблизно однакові, старшокласників з високим рівнем у півтора рази більше ніж старшокласників з девіантною поведінкою.
У поведінковій сфері девіантні старшокласники з показниками низького рівня сформованості складають третину, а старшокласники з просоціальною поведінкою – п’яту частину, старшокласники з показниками середнього рівня сформованості складають трохи більше половини у обох групах, за високим рівнем – десяту та четверту частини відповідно .
5.  Обґрунтовано й експериментально апробовано модель корекції девіантної поведінки, яка містить такі елементи: мета; педагогічні завдання; принципи; зміст роботи; форми роботи; умови; суб’єкти корекційної роботи. Дана модель виявилась продуктивною теоретико-технологічною основою для створення конкретної програми педагогічної корекції девіантної поведінки.
6.  Для реалізації програми корекції девіантної поведінки було створено реабілітаційний простір, в якому старшокласники вступали у різноманітні за змістом взаємовідносини, осягаючи при цьому норми та правила цих відносин, формуючи просоціальну позицію в різних ситуаціях, які виникають у процесі навчання та у позаурочний час. Основною формою корекції девіантної поведінки була участь у корекційній програмі ”Асертивні права особистості”, у структурі якої використовувалися тренінги, бесіди, інтерв’ю, диспути та інші форми організації (індивідуальні, групові) діяльності старшокласників.
7.  Проведена експериментальна робота, а саме участь старшокласників у групах оптимального педагогічного впливу за корекційною програмою, засвідчила позитивну динаміку змін, які відбулися за всіма вказаними вище компонентами. Так, у сфері пізнавальної активності кількість старшокласників з низьким рівнем сформованості сфери зменшилась у чотири рази, з середнім рівнем – збільшилась у 1,2 рази, з високим – збільшилась у 1,5 рази.
Розбіжність між показниками сформованості емоційно-вольової сфери склала: на низькому рівні – у два з половиною рази (у бік зменшення кількості таких старшокласників); середньому – у 1,2 рази (у бік збільшення); високому – у 1,4 рази (у бік збільшення).
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНА КОРЕКЦІЯ ДЕВІАНТНОЇ ПОВЕДІНКИ СТАРШОКЛАСНИКІВ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок