Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: ПЕДАГОГІЧНА КОРЕКЦІЯ ДЕВІАНТНОЇ ПОВЕДІНКИ СТАРШОКЛАСНИКІВ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ

ПЕДАГОГІЧНА КОРЕКЦІЯ ДЕВІАНТНОЇ ПОВЕДІНКИ СТАРШОКЛАСНИКІВ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ / сторінка 2

Назва:
ПЕДАГОГІЧНА КОРЕКЦІЯ ДЕВІАНТНОЇ ПОВЕДІНКИ СТАРШОКЛАСНИКІВ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,88 KB
Завантажень:
157
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Матвієнко, В.Маценко, І.Сингаївська, П.Середа, С.Яковенко, О.Тарновська, І.Білецька, С.Гармаш, О.Дорогіна, І.Кравченко, Н.Онищенко та ін.) та докторських (І.Козубовська, В.Оржеховська, Є.Пєтухов, М.Фіцула та ін.) дисертацій.
З аналізу цих робіт випливає, що існують два види факторів регуляції поведінки зовнішні та внутрішні. До зовнішніх факторів відносяться соціальні, групові, індивідуальні норми та цінності, на основі яких відбувається оцінювання поведінки особистості. До внутрішніх факторів відносяться ціннісні орієнтації та установки, система особистісного смислу та мотивів, які лежать в основі культури поведінки особистості. У результаті взаємодії цих факторів і визначається поведінка людини, яка кваліфікується позитивно, якщо вона не суперечить загальноприйнятим еталонам вчинків (просоціальна), і негативно, якщо вона не збігається з суспільними нормами та правилами, порушує їх (девіантна).
Зазначимо, що більшість з досліджень було проведено в умовах стабільної соціально-економічної ситуації в суспільстві. Орієнтуючись на майбутнє, молодь має формувати свій життєвий потенціал уже стосовно до ринкових відносин, що складаються в нашій державі. Ситуація ускладнюється тим, що сьогодні в державі ще не набула стійкості нова ідеологія життя. Індивід самостійно визначає важливі для себе цілі, прагне їх досягти, причому не завжди суспільно схвальними методами. Все це негативно впливає і на сучасній стан загальноосвітньої школи. У таких умовах один зі шляхів вирішення досліджуваної проблеми полягає у створенні такої системи виховної роботи, яка б активізувала процеси зростання ініціативи у старшокласників, давала б змогу вихованцям самим ставити цілі особистісного вдосконалення, визначати та зміцнювати свої позитивні якості, зміцнювати властиві їм ціннісні орієнтири.
Аналіз спеціальної літератури дає змогу виявити основну суперечність цієї проблеми сьогодення: невідповідність традиційних методів виховання сучасній соціальній ситуації, в якій пере-бувають діти, що і призводить у багатьох випадках до виникнення різних девіацій.
З огляду на високий рівень девіантної поведінки старшокласників є всі підстави вважати, що вивчення корекції девіантної поведінки, її діагностика у виховному процесіобґрунтування адекватних способів корекційного впливу є проблемою не тільки теоретичною, але і прикладною. Враховуючи це, нами обрана тема дисертаційного дослідження ”Педагогічна корекція девіантної поведінки старшокласників загальноосвітньої школи”.
Зв’язок дисертації з науковими програмами, планами, темами.
Дисертація виконана відповідно до тематичного плану Бердянського державного педагогічного університету. Тема затверджена Вченою радою Бердянського державного педагогічного університету (протокол № 4 від 12 грудня 2002 р.) та узгоджена Радою з координації наукових досліджень в галузі педагогіки та психології в Україні (протокол № 5 від 25 травня 2004 р.).
Об’єкт дослідження – виховний процес у загальноосвітній школі.
Предмет дослідження – організаційно-педагогічні умови корекції девіантної поведінки учнів старших класів загальноосвітньої школи.
Мета дослідження полягає у теоретичному обґрунтуванні та експериментальній перевірці ефективності організаційно-педагогічних умов корекції девіантної поведінки старшокласників.
Гіпотеза дослідження ґрунтується на припущеннях про те, що корекція девіантної поведінки старшокласників буде ефективною за умов: теоретичного обґрунтування та розроблення моделі корекції девіантної поведінки; підвищення рівня підготовленості суб’єктів педагогічної корекції; визначення змісту, форм та методів педагогічного впливу суб’єктів на корекцію девіантної поведінки учнів старших класів; створення корекційного простору, який сприяє саморегуляції поведінки старшокласників як суб’єктів життєдіяльності.
Означена мета та гіпотеза дослідження зумовила необхідність розв’язання таких завдань:
1. Проаналізувати стан досліджуваної проблеми в педагогічній теорії та вихованій практиці.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНА КОРЕКЦІЯ ДЕВІАНТНОЇ ПОВЕДІНКИ СТАРШОКЛАСНИКІВ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок