Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВІДНОСИНИ ЗА УЧАСТЮ ОРГАНІВ ВНУТРІШНІХ СПРАВ У НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ: ТЕОРЕТИКО-ПРАВОВИЙ АСПЕКТ

ПРАВОВІДНОСИНИ ЗА УЧАСТЮ ОРГАНІВ ВНУТРІШНІХ СПРАВ У НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ: ТЕОРЕТИКО-ПРАВОВИЙ АСПЕКТ

Назва:
ПРАВОВІДНОСИНИ ЗА УЧАСТЮ ОРГАНІВ ВНУТРІШНІХ СПРАВ У НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ: ТЕОРЕТИКО-ПРАВОВИЙ АСПЕКТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,79 KB
Завантажень:
100
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
СПАСЬКИЙ АНДРІЙ СЕРГІЙОВИЧ
УДК 340.111.5:[351.743+35.078.7](477)
ПРАВОВІДНОСИНИ ЗА УЧАСТЮ ОРГАНІВ ВНУТРІШНІХ
СПРАВ У НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ:
ТЕОРЕТИКО-ПРАВОВИЙ АСПЕКТ
спеціальність 12.00.01 – теорія та історія держави і права; історія політичних і правових вчень
АВТОРЕФЕРАТ
Дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теорії та історії держави і права в Харківському національному університеті внутрішніх справ, МВС України.
Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор
Ярмиш Олександр Назарович,
Державний науково-дослідний інститут МВС України,
начальник.
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
Мурашин Олександр Геннадійович,
Київський національний університет внутрішніх справ,
професор кафедри теорії держави та права.
кандидат юридичних наук, доцент
Смирнов Анатолій Михайлович,
ГУМВС України в Донецькій області,
заступник начальника-начальник міліції
громадської безпеки.
Провідна установа:  Львівський державний університет внутрішніх справ,
кафедра теорії та історії держави і права,
Міністерство внутрішніх справ України (м. Львів).
Захист відбудеться “26” травня 2007 р. о 10 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К.64.700.02 Харківського національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, проспект 50-річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, проспект 50-річчя СРСР, 27.
Автореферат розіслано “25” квітня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Є.Кириченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження зумовлена теоретичною і практичною значущістю проблемних питань, пов’язаних з оптимізацією діяльності вітчизняних органів внутрішніх справ (в подальшому - ОВС). Необхідність підвищення ефективності правоохоронної діяльності, провідна роль в якій належить ОВС, є закономірною вимогою, що постає у суспільствах, які стали на шлях побудови демократичної, правової, соціальної держави, здатної інтегруватися у європейський правовий простір.
Правовідносини за участю ОВС, які виникають і розвиваються в українському суспільстві, були предметом дослідження теоретиків права. Специфічний характер мають правовідносини за участю ОВС у надзвичайних ситуаціях. Дослідження таких правовідносин вперше проведено в теоретико-правовій площині. Однак актуалізує проблему не стільки першість її постановки, скільки наявність низки питань, що вимагають теоретико-правового аналізу для їх уточнення з метою комплексного вирішення поставленої проблеми. Потребують тлумачення категорія “правовідносини” і термін “правовідносини за участю ОВС”, які є неоднозначними у вітчизняній юридичній науці. Без конвенціональних понять правовідносин, особливостей структури та ознак правовідносин за участю ОВС дослідження даної проблеми виявляється неможливим.
Актуальність і комплексність дослідженню надає запропонований методологічний підхід за принципом співвідношення “загальне - особливе - одиничне”, де загальним є аналіз поняття правовідносин, особливим - обгрунтування специфіки правовідносин за участю ОВС, одиничним - висвітлення правовідносин за участю ОВС у надзвичайних ситуаціях, їх місця і ролі в механізмі правового регулювання.
Не меншу актуальність має розмежування двох підходів (теоретико-управлінського (суб'єктно-об’єктного) і теоретико-правового (суб’єктно-суб’єктного) до тлумачення правовідносин за участю ОВС. Теоретико-правовий підхід дає можливість розкрити ці правовідносини через категорії “функції права”, “правова форма” тощо, визнати в правовідносинах правову форму діяльності ОВС, що (діяльність) є їх змістом у межах певного функціонально-правового призначення.
Спричиняють актуальність дослідження проблеми практичної діяльності ОВС України, узагальнення напрямків мобілізації зусиль для запобігання, ліквідації і локалізації як самих надзвичайних ситуацій, так і їх наслідків, запропонування пропозицій щодо використання ефективних способів задля досягнення цими органами бажаних результатів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ПРАВОВІДНОСИНИ ЗА УЧАСТЮ ОРГАНІВ ВНУТРІШНІХ СПРАВ У НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ: ТЕОРЕТИКО-ПРАВОВИЙ АСПЕКТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок