Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОЛОГІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ МЕТОДІВ КОНТРОЛЮ КАЛІФОРНІЙСЬКОЇ ЩИТІВКИ В ПЛОДОВИХ НАСАДЖЕННЯХ УКРАЇНИ

ЕКОЛОГІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ МЕТОДІВ КОНТРОЛЮ КАЛІФОРНІЙСЬКОЇ ЩИТІВКИ В ПЛОДОВИХ НАСАДЖЕННЯХ УКРАЇНИ

Назва:
ЕКОЛОГІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ МЕТОДІВ КОНТРОЛЮ КАЛІФОРНІЙСЬКОЇ ЩИТІВКИ В ПЛОДОВИХ НАСАДЖЕННЯХ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,69 KB
Завантажень:
258
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КОРНІЄНКО Ольга Андріївна
УДК 632.7.: 634. [477]
ЕКОЛОГІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ МЕТОДІВ КОНТРОЛЮ КАЛІФОРНІЙСЬКОЇ ЩИТІВКИ В ПЛОДОВИХ НАСАДЖЕННЯХ УКРАЇНИ
16.00.10 – ентомологія
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук

Київ- 2005
Дисертацією є рукопис
Дисертаційна робота виконана в Національному аграрному університеті
Кабінету Міністрів України
Науковий керівник- |
доктор сільськогосподарських наук, професор,
ДОЛЯ Микола Миколайович, Національний аграрний університет, професор кафедри інтегрованого захисту і карантину рослин
Офіційні опоненти : доктор сільськогосподарських наук , професор,членкор УААН, |
ХОМЕНКО Іван Іванович, Мліївський інститут садівництва ім. Л.П. Симиренка УААН, науковий директор
кандидат сільськогосподарських наук, ЛОШИЦЬКИЙ Володимир
Павлович, Інститут садівництва УААН, старший науковий
співробітник лабораторії захисту рослин
Провідна установа - | Полтавська державна аграрна академія,
кафедра екології і ботаніки, Міністерство
аграрної політики України, м. Полтава
 
Захист відбудеться “28” січня 2005 року о “10” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.004.02 в Національному аграрному університеті за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв Оборони, 15, навчальний корпус № 3, аудиторія № 65
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного аграрного університету за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв оборони, 13, навчальний корпус № 4, кім.41
Автореферат розісланий: “25” грудня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Мороз М.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Серед щитівок, що є в садах України, найбільшої шкоди плодовим насадженням завдає небезпечний карантинний шкідник, обмежено розповсюджений на території нашої держави, а також країн Європи, Азії, Африки та Америки - каліфорнійська щитівка - Quadraspidiotus perniciosus Comst., що належить до родини Diaspididae - справжні щитівки, підряду Coccinea – кокциди, ряду рівнокрилих – Homoptera.
Незважаючи на карантинні та інші захисні заходи, ареал каліфорнійської щитівки дедалі розширюється на території країни, що зумовлено відсутністю стійких проти неї сортів плодових, високоефективних хімічних препаратів для застосування як у колективних, так і присадибних господарствах, а також безконтрольним перевезенням садивного матеріалу.
Тому виникла необхідність екологічної оцінки і пошуку можливостей удосконалення заходів обмеження чисельності шкідника.
Високоякісний садивний матеріал дозволяє прискорити плодоношення дерев, підвищити їх урожайність, поліпшити товарну якість плодів. А отримання такого матеріалу не можливо без вивчення заходів щодо обмеження чисельності цього фітофага.
В тих садах, де не проводять обробку, або вона є недостатньо ефективною, бо залишаються необробленими верхівки крон дерев, успішно розмножується даний вид.
Переміщення галузі садівництва в приватний сектор, стихійне вирощування та реалізація без належних документів садивного матеріалу при відсутності лабораторної експертизи не тільки у районах його вирощування, але й на всій території України, вимагає глибоких знань та чіткого контролю від інспекторів з карантину рослин на місцях та спеціалістів лабораторій по своєчасному виявленню та встановленню видової приналежності того чи іншого фітофага.
Сади, як і ліси та інші зелені насадження, мають велике санітарно-гігієнічне значення, особливо навколо великих міст та промислових центрів, які є стаціями поширення каліфорнійської щитівки. Крім того, сади на схилах при доброму догляді за ними не лише дають високий урожай, а й одночасно захищають ґрунт від ерозії.
В Україні зосереджено 29,8% площ СНД, зайнятих під плодово-ягідними насадженнями, в т.ч. 46% загальної площі яблуні і груші, виробляється 26-30% садівничої продукції.
Сучасний захист рослин від шкідливих організмів грунтується на інтеграції різних методів зниження контролю їх чисельності. При цьому, поряд із забезпеченням необхідної біологічної ефективності головною вимогою до фітосанітарних заходів є екологічна та санітарно-гігієнічна безпека застосування засобів захисту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ЕКОЛОГІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ МЕТОДІВ КОНТРОЛЮ КАЛІФОРНІЙСЬКОЇ ЩИТІВКИ В ПЛОДОВИХ НАСАДЖЕННЯХ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок