Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Планування поливів сільськогосподарських культур в умовах обмежених ресурсів

Планування поливів сільськогосподарських культур в умовах обмежених ресурсів

Назва:
Планування поливів сільськогосподарських культур в умовах обмежених ресурсів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,14 KB
Завантажень:
227
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Українська академія аграрних наук
ІНСТИТУТ ГІДРОТЕХНІКИ І МЕЛІОРАЦІЇ
Поліщук віталій васильович
УДК 631.67:63.001.05;63.001.57
Планування поливів сільськогосподарських культур в умовах обмежених ресурсів
06. 01. 02 - Сільськогосподарські меліорації
(сільськогосподарські науки)
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ-2007


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті гідротехніки і меліорації Української академії аграрних наук (УААН)
Науковий керівник: | доктор сільськогосподарських наук,
старший науковий співробітник
Жовтоног Ольга Ігорівна,
Інститут гідротехніки і меліорації УААН,
завідувач лабораторії водокористування
Офіційні опоненти: | доктор сільськогосподарських наук, професор
Лимар Анатолій Остапович,
Інститут південного овочівництва та баштанництва УААН, головний науковий співробітник
кандидат сільськогосподарських наук, доцент
Онопрієнко Дмитро Михайлович, Дніпропетровський державний аграрний університет, декан еколого-меліоративного факультету
Провідна установа: | Інститут землеробства південного регіону УААН м. Херсон, сел. Наддніпрянське
Захист відбудеться “ 30 “ травня 2007 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.362.01 при Інституті гідротехніки і меліорації УААН за адресою: м. Київ - 03022, вул. Васильківська, 37.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту гідротехніки і меліорації УААН за адресою: м. Київ - 03022, вул. Васильківська, 37.
Автореферат розіслано “ “ квітня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, с.н.с. Т.І. Топольнік


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. За останнє десятиріччя відбулися суттєві зміни в умовах використання зрошуваних земель в Україні, що пов’язані з нестабільним та недостатнім ресурсозабезпеченням у зрошуваному землеробстві внаслідок комплексу економічних, технічних та організаційних проблем. Після реформування аграрного сектору та приватизації земель більшість з господарств не мають матеріально-технічних ресурсів для забезпечення оптимального зрошення. Зрошення проводиться залежно від реальних можливостей господарств та у багатьох випадках здійснюється на фоні недотримання необхідного комплексу агротехнологій вирощування сільськогосподарських культур. За таких умов фактичні параметри режимів зрошення значно відрізняються від науково-обґрунтованих.
Існуючі методи планування зрошення були розроблені для умов стабільного ресурсозабезпечення, коли наявні ресурси води, електроенергії та платоспроможність у господарствах дозволяли підтримувати оптимальний діапазон зволоження ґрунту протягом поливного сезону. При веденні неоптимального зрошення рослини протягом вегетації значний час перебувають в умовах недостатнього вологозабезпечення, коли вологозапаси у ґрунті знаходяться на рівні нижче за критичний. Відомі моделі природних процесів, що були рекомендовані для планування оптимальних та водозберігаючих режимів зрошення, не в повній мірі враховують особливості процесів водоспоживання рослин, розподілу вологості у ґрунті, росту та формування врожаю сільськогосподарських культур в умовах неоптимального зволоження ґрунту. Це, в свою чергу, не дозволяє адекватно вирішувати задачі економічного обґрунтування проведення поливів. В зв’язку з цим, актуальним є удосконалення модельного комплексу та систем прийняття рішень існуючих методів оперативного планування режимів зрошення сільськогосподарських культур для застосування їх в умовах обмеженого ресурсозабезпечення господарств.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконували в рамках науково-дослідних робіт відділу використання зрошуваних земель ІГіМ УААН: „Розробити екологічно безпечні режими зрошення сільськогосподарських культур” 04.01.01., 1998-2000 рр., № держреєстрації 0196U021792; ”Обґрунтування моделей управління зрошувальними системами відповідно умов приватного землекористування” №28/19, 2001-2005 рр., № держреєстрації 0103V008473; „Розробити базу знань та методи інформаційного забезпечення для підтримки процесів реорганізації управління зрошенням відповідно до умов реформування агропромислового комплексу” (Підпрограма 2, завдання 01.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Планування поливів сільськогосподарських культур в умовах обмежених ресурсів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок