Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Теорія прийняття рішень при розв’язанні екологічних проблем (філософсько-методологічні аспекти)

Теорія прийняття рішень при розв’язанні екологічних проблем (філософсько-методологічні аспекти)

Назва:
Теорія прийняття рішень при розв’язанні екологічних проблем (філософсько-методологічні аспекти)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,14 KB
Завантажень:
278
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Інститут філософії імені Г.С.Сковороди
НаціональнОЇ академіЇ наук України
Деркач Вадим Леонтійович
УДК 1:001+001.8+167.7
Теорія прийняття рішень
при розв’язанні екологічних проблем
(філософсько-методологічні аспекти)
09.00.09 — філософія науки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ — 2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті філософії імені Г.С.Сковороди НАН України, у відділі філософських проблем природознавства та екології.
Науковий керівник:
доктор філософських наук, професор, Кисельов Микола Миколайович, Інститут філософії імені Г.С.Сковороди НАН України, провідний науковий співробітник.
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, професор, Сидоренко Лідія Іванівна, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, професор кафедри філософії природничих факультетів;
доктор філософських наук, професор, Попов Микола Васильович, Київський національний медичний університет імені О.О. Богомольця, завідувач кафедри філософії.
Провідна установа:
Центр гуманітарної освіти НАН України, кафедра філософії науки та культурології, м. Київ.
Захист відбудеться 27 квітня 2001 р. на засіданні спеціалізованої вченої ради
Д 26.161.01 в Інституті філософії імені Г.С.Сковороди НАН України за адресою: 01001, Київ-1, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України за адресою: м.Київ-1, вул. Трьохсвятительська, 4.
Автореферат розісланий 23 березня 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Гардашук Т.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Традиційно, інтерес до процесів прийняття рішень зумовлюється прагненням розробити спосіб відшукання найкращого рішення, який давав би переконливі підстави обирати ту чи ту дієву альтернативу. Одначе, розгортання досліджень в цій галузі змушує все більше зосереджувати увагу на тих процесах, які зумовлюють прийняття певного рішення реальними суб’єктами в реальних умовах.
Звертаючись до питань екологічної безпеки, де немає підґрунтя для точних прогнозів, нема одностайності інтересів різних осіб і суспільних груп, стає очевидним, що тут не може бути й рецептів розробки дієвих програм з гарантованою ефективністю. Саме тому прагнення зберегти довкілля придатним для життя змушує шукати не лише технологічні шляхи розв’язання проблеми, а й з’ясовувати соціальні та психологічні передумови необхідних змін і межі керованості суспіль-них процесів.
Актуальність представленого дослідження зумовлена потребою осмислення засад вивчення складних систем із динамічним нелінійним характером взаємодії їхніх складників, зокрема, екосистем, що зазнають антропогенного впливу. Конкретна форма людської активності опосередковується суб’єктивним образом дійсності та рішеннями, виробленими на його основі. Цей образ визначає, поруч із незалежними від волі людини чинниками, можливі наступні стани системи, компонентом якої є соціум. Осмислення людини як об’єкту екологічних досліджень, відтак, вимагає з’ясування механізмів регуляції поведінки соціальних систем, зокрема, закономірностей перебігу процесів прийняття рішень.
Методологічна проблема полягає у тому, що власне процес прийняття рішень не має належної концептуальної визначеності як об’єкт дослідження. Залишається неясною відповідь на питання, до яких явищ та процесів доречно залучати теоретичний конструкт “прийняття рішень”, як співвідносяться рішення в нор-мативному сенсі (те, що слід робити) і прийняття рішень як реальний процес самодетермінації та саморегуляції поведінки людини, як зв’язані між собою індивідуальні і колективні рішення тощо.
Актуальним є питання залучення концептуального апарату теорії прийняття рішень до аналізу екологічної кризи, осмислення відповідних процесів як складової управління технологічними, економічними, політичними і демографічними процесами, їх зв’язку із завданнями вироблення ефективних рішень в системі заходів екобезпеки тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Теорія прийняття рішень при розв’язанні екологічних проблем (філософсько-методологічні аспекти)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок