Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Ефективність комплексного лікування бронхіальної астми у дітей із включенням баротерапії.

Ефективність комплексного лікування бронхіальної астми у дітей із включенням баротерапії.

Назва:
Ефективність комплексного лікування бронхіальної астми у дітей із включенням баротерапії.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,75 KB
Завантажень:
469
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ”Я УКРАЇНИ
КРИМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ.С.І.ГЕОРГІЄВСЬКОГО
БАБАК МАРИНА ЛЕОНІДІВНА
УДК 616.233:616.248-053.2/6-616-08
Ефективність комплексного лікування
бронхіальної астми у дітей із
включенням баротерапії.
14.01.10- педіатрія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Сімферополь, 1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Кримському державному медичному університеті ім.С.І.Георгієвського МОЗ України.
Науковий керівник: заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор Богадельніков Ігор Володимирович, Кримський державний медичний університет ім.С.І.Георгієвського, кафедра дитячих інфекційних хвороб, завідувач кафедрою.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук,професор, Дриневський Микола Павлович, Український НДІ дитячої курортології та фізіотерапії м. Євпаторія, директор
доктор медичних наук, професор, Лебедєва Тетяна Георгієвна, Ялтинський НДІ фізичних методів лікування і медичної кліматології ім.С.І.Сеченова ,старший науковий співробітник
Провідна організація: Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України, відділення захворювань органів дихання, м.Київ.
Захист дисертації відбудеться " 28 " травня 1999 р. о 14-00
годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 52.600.01 при Кримському державному медичному університеті ім.С.І.Георгієвського (333006, м.Сімферополь, бул.Леніна, 5/7).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Кримського державного медичного університету ім.С.І.Георгієвського (м.Сімферополь,
бул.Леніна ,5/7.).
Автореферат розісланий “ 26 ” квітня 1999 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради,доктор медичних
наук, професор О.Ф.Мазурець
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. У зв”язку з ростом захворюваності дітей бронхіальною астмою (БА) перед вченими усіх країн світу гостро встала проблема пошуку нових достатньо ефективних засобів і методів лікувального впливу при даному захворюванні ( Мозалевський А.Ф.,1996; Фещенко Ю.І., 1997; Лук”янова О.М., 1996;Ласиця О.І., 1995). Високий відсоток лікарської непереносності серед таких хворих все частіше звертає увагу дослідників в бік немедикаментозних методів терапії і реабілітації, які дозволяють уникнути додаткової сенсибілізації організму хворого на БА (Чучалін О.Г., 1997; Федосєєв Г.Б., 1996; Артамонов Р.Г., 1996; Антипкін О.Г., 1996; Богадельніков І.В., 1993).
На сьогоднішній день таким вимогам відповідає метод гіпобаротерапії в умовах гіпоксичної барокамери, в основі якого лежать адаптаційні реакції організму дитини у відповідь на гіпоксію, що приводить до усунення проявів захворювання, а в майбутньому - до підвищення порога чутливості хворих до різних несприятливих факторів оточуючого середовища (Москвичов О.К.,1996; Белозерцева В.Н.,1986).
Увагу дослідників також привертають препарати магнію, який є функціональним антагоністом кальцію (Ємельянов А.В.,1997; Федосєєв Г.Б.,1995; Mathew R.,1988). Встановлено, що іони магнію, введені безпосередньо в дихальні шляхи дорослим хворим на БА благосприятливо впливають на перебіг самого захворювання, не мають системної дії, але знижують підвищену реактивність бронхів, що є одним із патогенетичних механізмів розвитку даної хвороби ( Ємельянов А.В., 1996; Федосєєв Г.Б., 1989).
Виправдано використання в реабілітаційній терапії дітей з БА фітотерапії солодкою і лікувального масажу. Солодка широко застосовується в пульмонологічній практиці як протизапальний, відхаркувальний, протиалергічний та імуностимулюючий засіб (Синяков А.Ф.,1995; Іванов В.І., 1992). Під час сеансів лікувального масажу грудної клітки рефлекторно підвищується крово-, лімфообіг і газообмін в легенях, збільшується робота дихальної мускулатури і розвивається гальмування в корі головного мозку. Крім того, елементи вібраційного масажу полегшують процес відходження мокротиння і сприяють відновленню прохідності дихальних шляхів (Чучалін О.Г., 1997; Федосєєв Г.Б., 1996; Орлов А.В., 1995; Богадельніков І.В., 1993).
Проте вплив гіпобаротерапії, аерозольтерапії розчинами магнію сульфату, лікувального масажу та біоактивних компонентів кореня солодки на прохідність дихальних шляхів , бронхіальну гіперреактивність і процеси адаптації у дітей в міжприступовому періоді БА залишається мало вивчений і потребує подальшого проведення досліджень у цьому напрямку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Ефективність комплексного лікування бронхіальної астми у дітей із включенням баротерапії.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок