Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВЗАЄМОЗВ'ЯЗОК ДЕФОРМАЦІЙ КОНТУРУ ДІЛЬНИЧНИХ ВИРОБок З ПАРАМЕТРАМИ Зсуву НАДВУГІЛЬНОЇ ТОВЩІ НА ШАХТАХ ЗАХІДНОГО ДОНБАСУ

ВЗАЄМОЗВ'ЯЗОК ДЕФОРМАЦІЙ КОНТУРУ ДІЛЬНИЧНИХ ВИРОБок З ПАРАМЕТРАМИ Зсуву НАДВУГІЛЬНОЇ ТОВЩІ НА ШАХТАХ ЗАХІДНОГО ДОНБАСУ

Назва:
ВЗАЄМОЗВ'ЯЗОК ДЕФОРМАЦІЙ КОНТУРУ ДІЛЬНИЧНИХ ВИРОБок З ПАРАМЕТРАМИ Зсуву НАДВУГІЛЬНОЇ ТОВЩІ НА ШАХТАХ ЗАХІДНОГО ДОНБАСУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,81 KB
Завантажень:
98
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національна академія наук України
Інститут геотехнічної механіки ім. М.С. Полякова
Бубнова Олена Анатоліївна
УДК [622.268.13(477.61/.62):622.83](043.3)
ВЗАЄМОЗВ'ЯЗОК ДЕФОРМАЦІЙ КОНТУРУ ДІЛЬНИЧНИХ ВИРОБок З ПАРАМЕТРАМИ Зсуву НАДВУГІЛЬНОЇ ТОВЩІ НА ШАХТАХ ЗАХІДНОГО ДОНБАСУ
Спеціальність 05.15.09 – “Геотехнічна і гірнича механіка”
Автореферат дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата технічних наук
Дніпропетровськ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті геотехнічної механіки ім. М.С. Полякова Національної академії наук України (м. Дніпропетровськ)
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Четверик Михайло Сергійович,
завідувач відділу геомеханічних основ технології розробки родовищ Інституту геотехнічної механіки ім. М.С. Полякова Національної академії наук України
(м. Дніпропетровськ)
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Софійський Костянтин Костянтинович,
завідувач відділу проблем розробки технологій вугільних родовищ Інституту геотехнічної механіки ім. М.С. Полякова Національної академії наук України
(м. Дніпропетровськ)
кандидат технічних наук,
Медяник Володимир Юрійович
доцент кафедри підземної розробки родовищ Національного гірничого університету МОН України (м. Дніпропетровськ)
Захист відбудеться “ 11 ” квітня 2008 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.188.01 при Інституті геотехнічної механіки ім. М.С. Полякова НАН України за адресою: 49005, м. Дніпропетровськ, вул. Сімферопольська, 2а, факс (0562) 46-24-26.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту геотехнічної механіки ім. М.С. Полякова НАН України за адресою: 49005, м. Дніпропетровськ, вул. Сімферопольська, 2а.
Автореферат розісланий “7” березня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
канд. техн. наук В.Г. Шевченко
загальна характеристика роботи
Актуальність теми.
Істотну частину в собівартості вуглевидобутку складають витрати, пов'язані з підтримкою, охороною і ремонтом виробок видобувної ділянки. З 500 км підготовчих виробок, що проводять щорічно, 20-25 % знаходяться в незадовільному стані. При цьому, на їх ремонті задіяно до 60від загальної кількості гірників очисного вибою, додатково витрачаються десятки тонн металопрокату, а з кожного погонного метра виробки, що ремонтується, видається на поверхню до 15 м3 породи.
Одними з причин незадовільного стану дільничних виробок є неправильне планування напрямку їх розташування стосовно простягання пласту та необґрунтовані параметри зведення посилюючого кріплення в зонах впливу лави. Планування гірничих робіт здійснюється виходячи з форми, розмірів і просторового розташування запасів вугілля, що підлягають витягу, й економічної доцільності того або іншого варіанта, при цьому не розглядаються деформації виробок.
Крім того, у цей час збільшилася швидкість посування очисних вибоїв, що також позначається на стані дільничних виробок, оскільки швидкість переміщення лави істотно впливає на процеси деформації в системі "кріплення – масив", а також визначає зони впливу очисного вибою і довжину виробок, які піддаються деформаціям, що є недослідженим.
Недослідженими залишаються і питання впливу на стійкість дільничних виробок таких характеристик, як потужність пласта, кути його падіння, процеси зрушення масиву і т.д.
Одним із шляхів зниження витрат на підтримку і ремонт виробки видобувної ділянки є планування гірничих робіт за результатами контролю зрушень земної поверхні, які є адекватними зсувам і деформаціям, що виявляються в системі "кріплення - масив".
Оскільки дотепер це питання було досліджено недостатньо, виникла необхідність у рішенні науково-технічної задачі по встановленню взаємозв'язку параметрів процесу зрушення масиву гірських порід і зсувів контуру дільничних виробок виходячи з геомеханічних процесів, що відбуваються в підробленому гірському масиві, для обґрунтування підвищення стійкості дільничних виробок в зонах впливу очисних робіт, яка має важливе народногосподарське значення.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ВЗАЄМОЗВ'ЯЗОК ДЕФОРМАЦІЙ КОНТУРУ ДІЛЬНИЧНИХ ВИРОБок З ПАРАМЕТРАМИ Зсуву НАДВУГІЛЬНОЇ ТОВЩІ НА ШАХТАХ ЗАХІДНОГО ДОНБАСУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок