Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: ВЗАЄМОЗВ'ЯЗОК ДЕФОРМАЦІЙ КОНТУРУ ДІЛЬНИЧНИХ ВИРОБок З ПАРАМЕТРАМИ Зсуву НАДВУГІЛЬНОЇ ТОВЩІ НА ШАХТАХ ЗАХІДНОГО ДОНБАСУ

ВЗАЄМОЗВ'ЯЗОК ДЕФОРМАЦІЙ КОНТУРУ ДІЛЬНИЧНИХ ВИРОБок З ПАРАМЕТРАМИ Зсуву НАДВУГІЛЬНОЇ ТОВЩІ НА ШАХТАХ ЗАХІДНОГО ДОНБАСУ / сторінка 2

Назва:
ВЗАЄМОЗВ'ЯЗОК ДЕФОРМАЦІЙ КОНТУРУ ДІЛЬНИЧНИХ ВИРОБок З ПАРАМЕТРАМИ Зсуву НАДВУГІЛЬНОЇ ТОВЩІ НА ШАХТАХ ЗАХІДНОГО ДОНБАСУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,81 KB
Завантажень:
98
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

Зв'язок теми дисертації з науковими програмами, планами, темами. Дослідження виконані в рамках науково-технічної теми "Теоретичні основи зрушення масиву гірських порід і керування деформаційними процесами при підземній виїмці вугілля" (№ держреєстрації 0103U004307, виконувалась по рішенню Ученої ради ін-ту, прот. № 8 від 11.11.2002 р.) і “Розробка методики визначення кутів зсунення гірського масиву за допомогою візуального внутришньосвердловинного контролю” (№ держреєстрації 0106U003483, виконувалась за рішенням постанови Президії НАН України №132 від 22.06.2005 р.), згідно з якими автор є виконавцем; “Теоретичні основи формування мульди зрушення земної поверхні гірничодобувного регіону і деформаційних процесів в масиві, що підроблюється, при підземному вийманні вугілля” (№ держреєстрації 0106U001782, виконується відповідно до Постанови Бюро Відділення механіки НАН України від 13.07.05. прот. № 4), згідно з якою автор є відповідальним виконавцем.
Метою роботи є встановлення взаємозв'язку деформацій контуру дільничних виробок з параметрами зсуву надвугільної товщі для планування напрямку ведення очисних робіт і місць закладення підготовчих виробок.
Ідея роботи полягає у використанні взаємозв'язків між параметрами підробленого масиву гірських порід, що зрушується, із зсувами контурів виробок, розташованих у ньому, для прогнозування їх деформацій.
У роботі були поставлені і вирішені наступні завдання дослідження:
1. Обґрунтування взаємозв'язку параметрів зрушення масиву гірських порід і земної поверхні.
2. Визначення параметрів зрушення масиву гірських порід в зонах розташування дільничних виробок.
3. Установлення закономірностей зсувів контурів виробок при різному напрямку ведення гірничих робіт щодо залягання вугільного пласта і визначення зон впливу лави на їхню стійкість.
4. Розробка і перевірка методики встановлення очікуваних деформацій контуру дільничних виробок, вибору напрямку ведення очисних робіт.
Об'єкт дослідження - процес зрушення масиву гірських порід і його вплив на стійкість розташованих у ньому дільничних виробок.
Предмет дослідження - закономірності зміни стійкості дільничних виробок у зонах впливу очисних робіт.
Методи дослідження. У роботі застосовано комплексний метод досліджень, що включає аналіз, узагальнення літературних даних по дослідженню процесу зрушення масиву гірських порід і деформацій гірничих виробок, натурні інструментальні спостереження за зрушенням масиву гірських порід, земної поверхні і деформуванням контурів дільничних виробок, обробка і аналіз результатів експериментів з використанням методів математичної статистики, аналітичні методи при описі геомеханічних процесів у масиві гірських порід, що зрушується, теоретичне обґрунтування взаємозв’язку параметрів процесу зрушення і очисного вибою.
Наукові положення, що захищаються в дисертації:
1. Зсуви контурів дільничних виробок знаходяться у взаємозв'язку з параметрами зрушення підробленого масиву гірських порід і прямо пропорційно залежать від кута падіння і потужності пласту, що виймається, кута зрушення і експоненціально - від глибини розробки; при цьому вплив горизонтальної і вертикальної складових вектора зрушення на зсуви в виробках визначається емпіричним коефіцієнтом, який для умов шахт Західного Донбасу змінюється від 0,1 до 0,3.
2. При керуванні покрівлею повним обваленням дільниця виробки, яка піддана деформаціям перед очисним вибоєм, що рухається, визначається відношенням добутків швидкості посування очисного вибою і висоти зони розшарувань масиву гірських порід до швидкості розвитку деформацій розтягнення по площині зрушення і синусові кута зрушення, а за вибоєм – добутком швидкості посування очисного вибою і тривалості загасаючої стадії процесу зрушення.
Наукова новизна отриманих результатів полягає в наступному:
- установлено раніше не відомі закономірності зрушення підробленого масиву гірських порід, які полягають у тому, що деформації розтягнення на різних глибинах відбуваються як за рахунок розтягнення порід масиву на крайових ділянках, так і за рахунок стиснення порід у його центральній частині;
- уточнено закономірності зсуву контуру виробок при різному напрямку переміщення очисних робіт щодо простягання вугільного пласта, які прямо пропорційно залежать від кута падіння і потужності пласта, що виймається, кутів зрушення і експоненціально - від глибини розробки;
- вперше на підставі аналітичних залежностей між швидкістю посування очисного вибою й швидкістю розвитку деформацій у масиві обґрунтовано розміри зон впливу очисних робіт на стійкість дільничних виробок;
- уперше для умов шахт Західного Донбасу встановлено взаємозв'язок між тривалістю процесу зрушення і тривалістю активних деформацій дільничних виробок.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ВЗАЄМОЗВ'ЯЗОК ДЕФОРМАЦІЙ КОНТУРУ ДІЛЬНИЧНИХ ВИРОБок З ПАРАМЕТРАМИ Зсуву НАДВУГІЛЬНОЇ ТОВЩІ НА ШАХТАХ ЗАХІДНОГО ДОНБАСУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок