Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: ВЗАЄМОЗВ'ЯЗОК ДЕФОРМАЦІЙ КОНТУРУ ДІЛЬНИЧНИХ ВИРОБок З ПАРАМЕТРАМИ Зсуву НАДВУГІЛЬНОЇ ТОВЩІ НА ШАХТАХ ЗАХІДНОГО ДОНБАСУ

ВЗАЄМОЗВ'ЯЗОК ДЕФОРМАЦІЙ КОНТУРУ ДІЛЬНИЧНИХ ВИРОБок З ПАРАМЕТРАМИ Зсуву НАДВУГІЛЬНОЇ ТОВЩІ НА ШАХТАХ ЗАХІДНОГО ДОНБАСУ / сторінка 3

Назва:
ВЗАЄМОЗВ'ЯЗОК ДЕФОРМАЦІЙ КОНТУРУ ДІЛЬНИЧНИХ ВИРОБок З ПАРАМЕТРАМИ Зсуву НАДВУГІЛЬНОЇ ТОВЩІ НА ШАХТАХ ЗАХІДНОГО ДОНБАСУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,81 KB
Завантажень:
98
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

Наукове значення роботи полягає у встановленні закономірностей, що зв'язують параметри зрушення надвугільної товщі й величину зсуву контуру розташованих у ній дільничних виробок.
Практичне значення і реалізація отриманих результатів полягає в наступному:
- розроблено методику з розрахунку очікуваних зсувів контурів підготовчих виробок, вибору місця їх закладення і напрямку ведення очисних робіт з погляду підвищення їх стійкості, які використані для розрахунку очікуваних зсувів і зон впливу лав на дільничні виробки на шахтах ім. М.І. Сташкова, „Павлоградська”, „Тернівська”, „Дніпровська” ВАТ „Павлоградвугілля”;
- виконано прогнозний розрахунок деформацій дільничних виробок, що проектуються, розташованих у зоні ведення очисних робіт для шахт Західного Донбасу.
Економічний ефект складає 508,85 грн / п.м.
Особистий внесок автора. Автором самостійно визначені мета, ідея, задачі досліджень, сформульовано наукові положення і висновки; проведено теоретичні й експериментальні дослідження, на підставі яких обґрунтовано параметри підтримки дільничних виробок у зонах впливу очисних робіт. Автором розроблено методику з визначення очікуваних зсувів контурів підготовчих виробок при різному розташуванні їх у масиві, що зрушується.
Апробація результатів дисертації. Основні положення й результати досліджень розглядалися на: конференціях молодих учених ІГТМ ім. М.С. Полякова НАН України „Геотехнічні проблеми розробки родовищ” (м. Дніпропетровськ, 2003, 2004, 2005, 2006 рр.); науково-технічній конференції "Гірнича геологія, геомеханіка і маркшейдерія" (м. Донецьк, 11-15 жовтня 2004 р.), міжнародному Українсько-Польському Форумі гірників - 2004 (м. Ялта, 2004 р.); міжнародній науково-технічній конференції "Удосконалення технологій будівництва шахт і підземних споруджень" (м. Донецьк, 2005 р.); на Форумі гірників - 2006 (м. Дніпропетровськ, 2006 р.), науково-технічній конференції "Сталий розвиток гірничо-металургійної промисловості - 2007" (м. Кривій Ріг, 2007 р.).
Результати досліджень по темі дисертаційної роботи відзначені премією Національної академії наук України для молодих учених (Постанова Президії НАН України від 06.04.2005 р.) та премією Президента України для молодих учених (Указ № 1181/2007 від 04.12.2007 р.)
Публікації. Основні результати досліджень опубліковано у 14 печатних роботах, з яких 10 - у наукових фахових виданнях, 4 - у матеріалах і тезах конференцій, з них 5 - без співавторів.
Структура дисертації. Дисертація складається зі вступу, 4 розділів, висновків, списку використаних джерел зі 138 найменувань, 8 додатків і 51 малюнка, 18 таблиць. Вона викладена на 147 сторінках машинописного тексту.
ОСНОВНИЙ ЗМІСТ роботи
У першому розділі досліджено стан вивченості деформаційних процесів у масиві гірських порід, що зрушується, і дільничних виробках. Розглянуто три напрямки в геомеханиці по вивченню деформацій у масиві гірських порід і дільничних виробках. Перший: теоретичні методи, які застосовуються в механіці суцільних середовищ. Деформації масиву і гірничих виробок визначають виходячи з напруженого стану масиву. При цьому використовують також чисельні методи рішення з застосуванням кінцевих, граничних або дискретних елементів. У цьому напрямку дослідження виконано М.М. Протод’яконовим, М.П. Цимбаревичем, В.Д. Слесаревим, Н.М. Покровським, Г.Н. Савіним, А.Н. Дінником, С.Г. Лехницьким, Р. Фенером, А. Лабассом, Н.В. Руппенейтом, Ю.М. Либерманом, Б.З. Амусіним, Г.Л. Фісенко, В.В. Виноградовим, Ю.З. Заславським. У цих дослідженнях розглядаються зсуви виробок виходячи з напруженого стану тільки навколо виробок і не враховується масив, що зрушується, від виробленого простору до земної поверхні. Зсуви, визначені по цих методах, виявляються негайно, у той час як інструментальні спостереження показали, що зсуви відбуваються протягом тривалого часу.
Другий: емпіріко - аналітичні методи вивчення зрушення масиву гірських порід і земної поверхні.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ВЗАЄМОЗВ'ЯЗОК ДЕФОРМАЦІЙ КОНТУРУ ДІЛЬНИЧНИХ ВИРОБок З ПАРАМЕТРАМИ Зсуву НАДВУГІЛЬНОЇ ТОВЩІ НА ШАХТАХ ЗАХІДНОГО ДОНБАСУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок