Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: ВЗАЄМОЗВ'ЯЗОК ДЕФОРМАЦІЙ КОНТУРУ ДІЛЬНИЧНИХ ВИРОБок З ПАРАМЕТРАМИ Зсуву НАДВУГІЛЬНОЇ ТОВЩІ НА ШАХТАХ ЗАХІДНОГО ДОНБАСУ

ВЗАЄМОЗВ'ЯЗОК ДЕФОРМАЦІЙ КОНТУРУ ДІЛЬНИЧНИХ ВИРОБок З ПАРАМЕТРАМИ Зсуву НАДВУГІЛЬНОЇ ТОВЩІ НА ШАХТАХ ЗАХІДНОГО ДОНБАСУ / сторінка 6

Назва:
ВЗАЄМОЗВ'ЯЗОК ДЕФОРМАЦІЙ КОНТУРУ ДІЛЬНИЧНИХ ВИРОБок З ПАРАМЕТРАМИ Зсуву НАДВУГІЛЬНОЇ ТОВЩІ НА ШАХТАХ ЗАХІДНОГО ДОНБАСУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,81 KB
Завантажень:
98
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

При положистому заляганні пласта (?=0-50) кращий стан виробок, проведених по падінню чи повстанню; при похилому і крутопохилому заляганні виробки краще проводити по простяганню.
Дільнічні виробки, проведені з випередженням, піддаються деформаціям не тільки в безпосередній близькості від вибою, що рухається, але і на значній відстані від нього. Виробка піддається деформаціям перед очисним вибоєм в результаті утворення консолі защемлення (рис. 5), довжина якої залежить від швидкості посування очисного вибою і швидкості розвитку деформацій у масиві.
Рис. 5. Схема до визначення зон впливу очисної виробки на дільничну
Довжина виробки, яка зазнає впливу перед очисним вибоєм, що рухається, визначається за наступним виразом
, м, (12)
де VЗ – швидкість посування вибою, м/міс;
НР – висота зони розшарувань, м;
VД - швидкість розвитку деформацій у масиві по площині зрушення, м/міс.
Довжина виробки, яка зазнає деформацій за очисним вибоєм, визначається за виразом
, м, (13)
де tЗ – тривалість заключної стадії процесу зрушення, міс., що складає від усієї тривалості зрушення порід масиву і земної поверхні.
Виробки зазнають активних деформацій певний період. Ремонт або перекріплення деформованих виробок доцільно робити тоді, коли деформації закінчаться або їхні значення стануть мінімальними.
Оскільки деформації виробок викликані зрушенням, то приймаємо, що їх тривалість дорівнює тривалості процесу зрушення, або одній з його частин. Проведено розрахунки тривалості стадій процесу зрушення для шахт Західного Донбасу. Теоретичні значення тривалості зсувів порівняні з даними спостережень (по даним проф. Усаченка Б.М.). Установлено, що найбільш близьким до експериментально зафіксованого часу активних деформацій контуру виробок є осідання в активній частині тривалості процесу зрушення (рис. 6).
Рис. 6. Тривалість процесу зрушення залежно від глибини розробки
Тривалість деформацій кріплення виробки спереду очисного вибою можна розрахувати за формулою
Тд.кр =, доб. (14)
Тривалість деформацій виробки за очисним вибоєм можна визначити за формулою
, (15)
де VO MAX – максимальна швидкість осідання земної поверхні, мм/доб.
Н – глибина розташування виробки, м;
Lбл – довжина блоку, що зрушуються (крок обвалення основної покрівлі), м.
Четвертий розділ присвячено визначенню деформацій дільничних виробок виходячи з напрямку ведення очисних робіт при плануванні розвитку шахт Західного Донбасу. Викладено методику розрахунку зсувів контурів дільничних виробок при різному їх розташуванні в масиві.
Перевірка пропонованої методики проведена в умовах шахт "Благодатна" й "Самарська" ВАТ "Павлоградвугілля" шляхом проведення серії спостережень за процесом зрушення на земній поверхні та у дільничних виробках у зонах впливу очисних робіт.
Спостереження в шахті проводилися виміром по пікетах ширини виробки B і висоти, яка складається із двох домірів - до покрівлі h1 і до ґрунту h2 . Спостереження проводились по всій довжині стовпа, який відпрацьовувався, при посуванні очисного вибою.
Результати шахтних спостережень зіставлялись з розрахунковими. Погрішність визначення становить для вертикальних зсувів - 13-22горизонтальних - 22-30 % .
Для зіставлення пропонованої теорії взаємозв'язку зрушення земної поверхні й деформування дільничних виробок на земній поверхні ш.Самарська" були проведені спостереження за процесом зрушення.
Спостережна станція на поверхні являє собою профільну лінію, прокладену вхрест простягання пласта, перпендикулярно лаві в районі розташування 43 - 45 пікетів в штреку. Вимір абсолютних зсувів реперів визначався нівелюванням. Результати спостережень зіставлялись з розрахунковими. Погрішність визначення становить для осідання 12і для величин розтягнення й стиснення відповідно 9 та 27
На ш. "Благодатна" проводилися спостереження за зміною розмірів виробки в часі й стосовно положення очисного вибою до реперів замірної станції, на якій проводилися спостереження.
Це дозволило зробити висновок про те, що початкові деформацій виробка зазнає при підході лави на відстань 100 м, а на відстані від 60 м до підходу лави до репера проявляються основні деформації (головний період деформування виробки).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ВЗАЄМОЗВ'ЯЗОК ДЕФОРМАЦІЙ КОНТУРУ ДІЛЬНИЧНИХ ВИРОБок З ПАРАМЕТРАМИ Зсуву НАДВУГІЛЬНОЇ ТОВЩІ НА ШАХТАХ ЗАХІДНОГО ДОНБАСУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок