Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: ВЗАЄМОЗВ'ЯЗОК ДЕФОРМАЦІЙ КОНТУРУ ДІЛЬНИЧНИХ ВИРОБок З ПАРАМЕТРАМИ Зсуву НАДВУГІЛЬНОЇ ТОВЩІ НА ШАХТАХ ЗАХІДНОГО ДОНБАСУ

ВЗАЄМОЗВ'ЯЗОК ДЕФОРМАЦІЙ КОНТУРУ ДІЛЬНИЧНИХ ВИРОБок З ПАРАМЕТРАМИ Зсуву НАДВУГІЛЬНОЇ ТОВЩІ НА ШАХТАХ ЗАХІДНОГО ДОНБАСУ / сторінка 7

Назва:
ВЗАЄМОЗВ'ЯЗОК ДЕФОРМАЦІЙ КОНТУРУ ДІЛЬНИЧНИХ ВИРОБок З ПАРАМЕТРАМИ Зсуву НАДВУГІЛЬНОЇ ТОВЩІ НА ШАХТАХ ЗАХІДНОГО ДОНБАСУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,81 KB
Завантажень:
98
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
При проході й відході лави від репера деформації продовжують проявлятися на відстані 50 – 100 м (рис. ).
Розрахункові значення довжини виробки, яка зазнає деформації перед очисним вибоєм, що рухається, за виразом (12) і за вибоєм за виразом (13) становлять відповідно 61,5-70,5 й 70,6-74 м. Таким чином, погрішність визначення зон впливу очисного вибою на стан дільничної виробки становить 18 - 22 %.
Рис. 7. Зміна ширини виробки залежно від положення очисного вибою стосовно реперів замірної станції
Аналізуючи дані рис. 8 можна зробити висновок, що основний період деформування виробок відбувається в перші 50 - 60 діб спостережень, потім протікає період загасаючих деформацій тривалістю від 60 до 180 діб.
Розрахунковий час активних деформацій контурів виробок за виразом (14) становить 62-69 діб, а період загасаючих деформацій за виразом (15) становить 75-78 діб, що відповідає інструментально зафіксованим значенням.
Рис. 8. Залежність зміни висоти виробки в часі
Таким чином, результати спостережень за процесом зрушення на земній поверхні й дільничних виробках підтверджують розроблену модель взаємозв'язку між параметрами зрушення гірського масиву й деформуванням виробок, розташованих у ньому.
Задовільна збіжність отриманих результатів дозволила зробити прогноз зсувів контурів дільничних виробок для ділянок вугільних пластів, запроектованих до відпрацювання на шахтах Західного Донбасу.
Аналіз існуючого положення ведення гірничих робіт на шахтах Західного Донбасу показали: гірничі роботи переважно ведуться по падінню і повстанню пласта; підготовчі виробки (збірні штреки) підтримуються слідом за очисним вибоєм для повторного використання в якості бортових для суміжних лав; установка кріплення посилення в зонах впливу очисних робіт робиться недостатньої довжини.
Використання розробленої методики розрахунку очікуваних зсувів контуру дільничних виробок, вибору місця їхнього закладення у масиві, що зрушується, і напрямку ведення очисних робіт щодо простягання пласта дозволить підвищити стійкість виробок, використовувати їх повторно без істотних ремонтних робіт. Економічний ефект складає 508,85грн / п.м.
Обґрунтованість і вірогідність наукових положень, висновків і рекомендацій, сформульованих у дисертації, підтверджується використанням апробованих методів досліджень, задовільною збіжністю розрахункових і експериментальних даних: середні погрішності розрахункових величин у порівнянні з вимірюваними становлять від 10 до 30 %.
ВИСНОВКИ
Дисертація являє собою закінчену науково-дослідну роботу, у якій отримане нове рішення актуальної наукової задачі по встановленню взаємозв'язку параметрів зрушення масиву гірських порід і зсувів контуру вироблень, що дозволяє прогнозувати деформації виробок виходячи з геомеханічних процесів, що відбуваються в надвугільній товщі й на земній поверхні при виїмці вугілля, яка має велике значення для вуглевидобувної галузі.
Основні наукові й практичні результати полягають у наступному.
1. Установлено, що горизонтальні зсуви в мульді зрушення при виїмці горизонтального пласту складаються з декількох складових: власне горизонтальних зсувів і зрушень внаслідок деформацій розтягнення й стиснення.
2. Уперше встановлено, що зона деформацій розтягнення у мульді зрушення й у масиві гірських порід утворюється як безпосередньо за рахунок розтягування при збільшенні зони розтягнень, так і за рахунок стиску порід, більшого їх первісного стану, у зоні стиснення. Установлено аналітичні залежності по визначенню горизонтальних деформацій розтягнення й стиснення на земній поверхні й у масиві гірських порід, що оточує гірничу виробку. При цьому встановлено, що зі збільшенням глибини розробки, міцності порід величини деформацій розтягнення й стиснення зменшуються. Проведено порівняння інструментальних і розрахункових величин деформацій розтягнення й стиснення на земній поверхні. Середнє лінійне відхилення розрахункових величин від обмірюваних становить для деформацій розтягнення 27,2 %, для деформацій стиснення - 31,4 %.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ВЗАЄМОЗВ'ЯЗОК ДЕФОРМАЦІЙ КОНТУРУ ДІЛЬНИЧНИХ ВИРОБок З ПАРАМЕТРАМИ Зсуву НАДВУГІЛЬНОЇ ТОВЩІ НА ШАХТАХ ЗАХІДНОГО ДОНБАСУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок