Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Економічні аспекти розвитку соціальної інфраструктури села

Економічні аспекти розвитку соціальної інфраструктури села

Назва:
Економічні аспекти розвитку соціальної інфраструктури села
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,91 KB
Завантажень:
172
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЛУГАНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ГОГОЛЬ Тетяна Василівна
УДК 631.1:338.431.2
Економічні аспекти розвитку
соціальної інфраструктури села
Спеціальність 08.07.02 –
економіка сільського господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Луганськ - 2003


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Подільській державній аграрно-технічній академії
Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Доманчук Дмитро Потапович,
Подільська державна аграрно-технічна академія
Міністерства аграрної політики України,
завідувач кафедри організації виробництва та бізнесу
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, старший науковий
співробітник Орлатий Михайло Кузьмович,
Українська Академія державного управління
при Президентові України, м. Київ
професор кафедри управління містом
кандидат економічних наук, доцент
Попов Володимир Миколайович,
Луганський національний аграрний університет
Міністерства аграрної політики України,
завідувач кафедри менеджменту і права
Провідна установа: Державний Агроекологічний університет України Міністерства аграрної політики України, кафедра менеджменту організацій,
м. Житомир.
Захист відбудеться 11.07.2003 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.841.02 у Луганському національному аграрному університеті за адресою: 91008, м. Луганськ-8, ЛНАУ, головний навчальний корпус, аудиторія 202.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Луганського національного аграрного університету за адресою: 91008, м. Луганськ-8.
Автореферат розісланий 10.06.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кальченко В.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним із найважливіших напрямів аграрної політики, спрямованої на підвищення життєвого рівня населення, є забезпечення функціонування та розвитку соціальної сфери села. Однак глибока економічна криза негативно позначилася на розвитку соціальної інфраструктури села: катастрофічно скорочується мережа її підприємств і організацій, спостерігається низький рівень забезпеченості населених пунктів її об’єктами соціального призначення, внаслідок чого жителі все дедалі більшої кількості сіл не можуть задовольнити свої найневідкладніші життєві потреби. Внаслідок тривалого реформування в реальному житті склалася ситуація, коли за створення соціальної інфраструктури практично ніхто не несе відповідальності. Державне регулювання не адекватне існуючій ситуації і не приносить бажаних результатів, а місцеві органи влади та органи місцевого самоврядування не в силі вникнути в хід розв’язання важливих господарських завдань. Реформування соціальної інфраструктури, що відбувається не в повній мірі, стосується питань інноваційної діяльності та управління цими процесами. У регулюванні інноваційної діяльності недостатньо застосовуються економічні методи і ця проблема в соціальній сфері залишається, в основному, предметом теоретичних досліджень.
У цих умовах проблема прискорення формування ефективних механізмів функціонування і розвитку соціальної інфраструктури села стає вирішальним. Напрями вирішення цього питання в різних аспектах знайшли своє відображення в працях вчених-економістів В.Я.Амбросова, О.А.Біттера, О.А.Бугуцького, О.Г.Булавка, М.Х.Вдовиченка, С.О.Гудзинського, Д.П.Доманчука, Д.Ф.Крисанова, Г.І.Купалової, М.К.Орлатого, І.В.Прокопи, К.В.Прокопишак, В.М.Попова, В.П.Рябоконя, П.Т.Саблука, Р.І.Тринька, М.О.Шепотько, В.В.Юрчишина.
На сьогоднішній день проблемі інвестування розвитку соціальної інфраструктури в умовах скорочення інвестиційних можливостей місцевих та державних бюджетів приділена недостатня увага. Актуальність дослідження визначається об’єктивною необхідністю подолання кризових процесів, що мають місце у аграрному секторі економіки на основі комплексного підходу до формування ефективних механізмів і напрямів розвитку соціальної інфраструктури на селі, які визначаються процесами оновлення суспільства. Ефективне функціонування соціальної інфраструктури в сільській місцевості можливе за умови системного підходу до реалізації заходів з пріоритетних напрямків її подальшого розвитку, тому всі компоненти соціальної інфраструктури повинні бути предметом єдиного, цілісного процесу управління і планування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Економічні аспекти розвитку соціальної інфраструктури села

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок