Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ПЕРЕМИКАЛЬНИХ Р-КАНАЛЬНИХ МОН-СТРУКТУР, КЕРОВАНИХ МАЛОПОТУЖНИМИ СИГНАЛАМИ

РОЗРОБКА ПЕРЕМИКАЛЬНИХ Р-КАНАЛЬНИХ МОН-СТРУКТУР, КЕРОВАНИХ МАЛОПОТУЖНИМИ СИГНАЛАМИ

Назва:
РОЗРОБКА ПЕРЕМИКАЛЬНИХ Р-КАНАЛЬНИХ МОН-СТРУКТУР, КЕРОВАНИХ МАЛОПОТУЖНИМИ СИГНАЛАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,99 KB
Завантажень:
456
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
Герасим Василь Васильович
УДК 621.382.323-416
РОЗРОБКА ПЕРЕМИКАЛЬНИХ Р-КАНАЛЬНИХ МОН-СТРУКТУР, КЕРОВАНИХ МАЛОПОТУЖНИМИ СИГНАЛАМИ
05.27.01 — твердотільна електроніка.
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступення кандидата технічних наук
Чернівці — 2001 р.
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича, Міністерство освіти і науки України та на ВАТ “Гравітон”, м.Чернівці, Міністерство промислової політики.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор Політанський Леонід Францевич, Чернівецький національний університет, завідувач кафедри радіотехніки.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор, Дружинін Анатолій Олександрович, Національний університет “Львівська політехніка”, професор кафедри напівпровідникової електроніки.
доктор технічних наук, Годованюк Василь Миколайович, ВАТ “ЦКБ “Ритм”, м.Чернівці, голова правління.
Провідна організація: Інститут фізики напівпровідників НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться “27“ червня 2001 року о “1700” на засіданні cпеціалізованої вченої ради К 76.051.06 в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича ( 58012, м.Чернівці, вул. Коцюбинського, 2.)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича за адресою: 58012, м.Чернівці, вул. Лесі Українки, 23.
Автореферат розісланий “ 26 ” травня 2001 року.
Вчений секретар Курганецький М.В.
спеціалізованої вченої ради
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Об'єктивною передумовою для повсюдного впровадження потужних перемикальних МОН-транзисторів (метал–окисел–напівпровідник) в різні області промислової і побутової електроніки є створення приладів з різким підвищенням їх робочих струмів, пробивних напруг, розсіюваних потужностей і зменшенням залишкових опорів у відкритому стані.
Потужні МОН-транзистори є приладами, в яких струм визначається основними носіями, тому їх частота перемикання принципово вища, ніж у біполярних транзисторів. Малий час перемикання дозволяє забезпечити більш високі частоти. Частота перемикання МОН-транзисторів в основному визначається процесом перезарядки вхідної ємності керуючого електроду та практично не залежить від температури.
Оскільки керуюча ланка електроду електрично ізольована від витоку шаром оксиду, вхідний опір такої ланки може перевищувати 40МОм. Це дає можливість керувати приладами безпосередньо малопотужними вихідними сигналами інтегральних схем (ІС) без застосування буферних каскадів. Оскільки керуючий електрод ізольований від витоку, вимоги до системи керування практично не залежать від струму навантаження, що суттєво спрощує схемні рішення.
На відміну від біполярних транзисторів потужні МОН-транзистори мають позитивний температурний коефіцієнт опору (ТКО), що виключає обмеження області безпечної роботи явищем вторинного пробою. Ця область обмежується такими факторами, як пікові значення струмів, величини напруг пробою і граничної потужності, що розсіюється корпусом.
Падіння напруги на транзисторі в області насичення напруг залежить від опору приладу у відкритому стані. Цей опір для низьковольтних приладів досить малий, але з ростом робочих напруг його значення зростає і має позитивний температурний коефіцієнт, що спрощує паралельне вмикання приладів.
Досягнення в розвитку напівпровідникового приладобудування обмежувались в основному створенням потужних n-канальних МОН-транзисторів, але як показує досвід вирішення питань надійності, покращення енергетичних показників, розширення функціональних можливостей електронних перемикальних пристроїв можуть бути вирішені тільки шляхом вдосконалення технології виготовлення і оптимізації конструкцій як n-канальних, так і р-канальних потужних перемикальних МОН-транзисторів.
Розв'язання конструктивно-технологічних задач по створенню р-канальних потужних перемикальних МОН-структур, а також комплексне дослідження процесів, які протікають в цих структурах і визначають актуальність даної роботи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: РОЗРОБКА ПЕРЕМИКАЛЬНИХ Р-КАНАЛЬНИХ МОН-СТРУКТУР, КЕРОВАНИХ МАЛОПОТУЖНИМИ СИГНАЛАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок