Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УЧАСТЬ МОЛОЧНОЇ ЗАЛОЗИ В ОБМІНІ РЕЧОВИН ПРИ ГОСТРОМУ ОТРУЄННІ ЛАКТУЮЧИХ КОРІВ НІТРАТАМИ (за даними ангіостомії)

УЧАСТЬ МОЛОЧНОЇ ЗАЛОЗИ В ОБМІНІ РЕЧОВИН ПРИ ГОСТРОМУ ОТРУЄННІ ЛАКТУЮЧИХ КОРІВ НІТРАТАМИ (за даними ангіостомії)

Назва:
УЧАСТЬ МОЛОЧНОЇ ЗАЛОЗИ В ОБМІНІ РЕЧОВИН ПРИ ГОСТРОМУ ОТРУЄННІ ЛАКТУЮЧИХ КОРІВ НІТРАТАМИ (за даними ангіостомії)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,69 KB
Завантажень:
452
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Голопура Сергій Іванович
УДК 619:616.092.18:577.12:636.2:546.175
УЧАСТЬ МОЛОЧНОЇ ЗАЛОЗИ В ОБМІНІ РЕЧОВИН ПРИ ГОСТРОМУ ОТРУЄННІ ЛАКТУЮЧИХ КОРІВ НІТРАТАМИ
(за даними ангіостомії)
16.00.02 — патологія, онкологія
і морфологія тварин
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
Київ – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному аграрному університеті Кабінету
Міністрів України.
Науковий керівник: | доктор ветеринарних наук,
академік – секретар відділення ветеринарної медицини УААН,
член-кореспондент УААН, заслужений діяч науки і техніки України, професор
МАЗУРКЕВИЧ Анатолій Йосипович, Національний аграрний університет, завідувач кафедри патологічної фізіології та імунології тварин.
Офіційні опоненти: |
доктор ветеринарних наук, доцент Борисевич Борис Володимирович Національний аграрний університет, завідувач кафедри патологічної анатомії;
кандидат ветеринарних наук, доцент Тарасевич Вадим Леонідович, Білоцерківський державний аграрний університет, завідувач кафедри нормальної і патологічної фізіології.
Провідна установа: |
Інститут експериментальної та клінічної ветеринарної медицини УААН, лабораторія патоморфології, м. Харків.


Захист відбудеться “7” червня 2002 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.004.03 в Національному аграрному університеті за адресою: 03041 м. Київ-41 вул. Героїв оборони 15 навчальний корпус № 3 ауд. № 65.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного аграрного університету за адресою: 03041, м. Київ-41 вул. Героїв оборони 13 навчальний корпус № 4, к. 41.
Автореферат розіслано “29 ” травня 2002р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Міськевич С.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасна практика годівлі сільськогосподарських тварин спрямована на максимальне підвищення їх продуктивності і потребує поглибленого вивчення багатьох сторін обміну речовин, що є особливо актуальним для лактуючих корів. В публікаціях ряду авторів (Вовк Д.М., 1977, Хмельницький Г.О., 1982, Панько М.Ф., 1987, Духницький В.Б.,1991, Мазуркевич А.Й.,1993, Данілов В.Б., 1993, Карповський В.І.,1994) достатньо глибоко описано участь різних органів (печінка, нирки) та систем (шлунково-кишковий тракт) в гомеостазі в нормі і при патології. Проте, незважаючи на численні публікації з цього питання, визначення ролі молочної залози в обмінних процесах у тварин при нітратному токсикозі заслуговує на більшу увагу. Дослідження її участі в обміні білків, жирів і вуглеводів, регуляції кислотно-лужного стану та газового складу крові мало на меті розкрити механізм діяльності цього органу в умовах навантаження організму лактуючих корів надлишком нітратів.
Комплексна методика дослідження обміну речовин на підставі вивчення вмісту компонентів крові, яка притікає до вимені та відтікає від нього, одночасно з визначенням складу молока дозволяє оцінити характер і динаміку біохімічних процесів у молочній залозі, виявити особливості порушення метаболічного гомеостазу та функцій молочної залози тварини, що виникають за умов нітратного токсикозу.
Зв'язок роботи з науковими програмами. Дослідження проводились в рамках наукової держбюджетної тематики “Вивчeння ролі патогенетичних факторів у розвитку хвороб адаптації домашніх тварин і розробка стратегії їх лікування”, № держреєстрації 0198 U 004092.
Мета і задачі дослідження. Метою роботи було з’ясувати особливості обміну речовин між кров’ю і молочною залозою у лактуючих корів за умов навантаження їх організму надлишком нітратів з тим, щоб виявити рівень функціональних порушень та оцінити участь названого органу в розвитку захисно-компенсаторних реакцій, які проявляються в метаболічних і функціональних змінах.
Для досягнення цієї мети перед нами були поставлені такі завдання:
- здійснити моделювання гострих отруєнь нітратами;
- визначити рівень нітратів і нітритів та ключових показників білково-азотного, вуглеводного і ліпідного обміну, величини рН, газового складу крові та вільнорадикального окислення в крові аорти (А), крові підшкірної черевної вени (ПЧВ) та молоці (М) у вихідному стані і через чотири години після введення лактуючим коровам солей нітратів;
- аналізуючи динаміку показників крові за артеріо-венозною (А-В) різницею та їх рівень у молоці, охарактеризувати порушення обміну речовин у молочній залозі за умов гострого експериментального отруєння лактуючих корів нітратами, а також особливості участі названого органу в розвитку адаптаційно-компенсаторних реакцій на дію цих токсинів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: УЧАСТЬ МОЛОЧНОЇ ЗАЛОЗИ В ОБМІНІ РЕЧОВИН ПРИ ГОСТРОМУ ОТРУЄННІ ЛАКТУЮЧИХ КОРІВ НІТРАТАМИ (за даними ангіостомії)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок