Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ТІЛЕСНО-ОРІЄНТОВАНОЇ КОРЕКЦІЇ ПОВЕДІНКИ ПІДЛІТКІВ З АКЦЕНТУАЦІЯМИ ХАРАКТЕРУ

ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ТІЛЕСНО-ОРІЄНТОВАНОЇ КОРЕКЦІЇ ПОВЕДІНКИ ПІДЛІТКІВ З АКЦЕНТУАЦІЯМИ ХАРАКТЕРУ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ТІЛЕСНО-ОРІЄНТОВАНОЇ КОРЕКЦІЇ ПОВЕДІНКИ ПІДЛІТКІВ З АКЦЕНТУАЦІЯМИ ХАРАКТЕРУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,29 KB
Завантажень:
73
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Південноукраїнський державний педагогічний університет
імені К. Д. Ушинського (м. Одеса)
СТАРОВОЙТОВ АНДРІЙ ВАЛЕРІЙОВИЧ
УДК 159.923.3:159.922.8
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ТІЛЕСНО-ОРІЄНТОВАНОЇ КОРЕКЦІЇ ПОВЕДІНКИ ПІДЛІТКІВ З АКЦЕНТУАЦІЯМИ ХАРАКТЕРУ
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Одеса – 2004


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано у Таврійському національному університеті імені В.І.Вернадського, Міністерство освіти і науки України.
Науковій керівник: | доктор психологічних наук, професор Каліна Надія Федорівна, Таврійський національний університет імені В.І.Вернадського, завідувач кафедрою глибинної психології та психотерапії.
Офіційні опоненти: | доктор психологічних наук, професор Рибалка Валентин Васильович, Інститут педагогіки та психології професійної освіти АПН України, завідувач відділом психології трудової та професійної підготовки, м. Київ;
кандидат психологічних наук Сергєєва Алла Володимирівна, Південноукраїнський державний педагогічний університет імені К.Д.Ушинського (м. Одеса), доцент кафедри загальної психології.
Провідна установа: | Прикарпатський державний університет імені В.Стефаника (м. Івано-Франківськ)
Захист відбудеться 24.04. 2004 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.053.03. у Південноукраїнському державному педагогічному університеті імені К.Д. Ушинського (м.Одеса) за адресою:
65008, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету імені К.Д. Ушинського (м.Одеса) за адресою:
65008, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
Автореферат розіслано 23.03. 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Цибух Л.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Проблематику підліткових акцентуацій характеру і суміжних з нею проблем у вітчизняній психології і психіатрії підліткового віку вивчено досить детально. Ця тема висвітлюється у працях А.Г.Абрумова, Ю.А.Александровського, М.І.Буянова, Т.П.Вісковатової, В.Я.Гиндикіна, В.А.Гур’євої, М.В. Грибанової, О.І.Захарова, С.О.Ігумнова, І.С.Кона, М.В.Коркіної, К.С.Лебединської, О.Є.Личко, Н.Ю.Максимової, С.І.Підмазіна, К.Н.Поліванової, Ю.В.Попова, А.Н.Прихожан, В.В.Рибалка, О.П.Саннікової, О.В.Скрипченка, О.Т.Соколової, Е.Г.Трайніна, Д.Й.Фельдштейна, О.Я.Чебикіна та інших авторів. Серед зарубіжних досліджень можна відзначити праці К.Леонгарда, а також дослідження, що проводилися в рамках психоаналітичної парадигми (С.М.Джонсон, О.Лоуен, В.Райх, А.Horner, D.Shapiro). Питання, що стосуються підлітків з порушеннями у поведінці, складали предмет дослідження у працях А.Бандури, Л.Берковитця, Р.Бернса, Р.Берона, Х.Ремшмідта, Д.Річардсона, Р.Уолтерса, Е.Еріксона та інші.
Незважаючи на те, що тема підліткових акцентуацій характеру є традиційною для психології і малої психіатрії підліткового віку, вона не втрачає своєї актуальності. За останнє десятиріччя у зв'язку зі зміною умов життя критерії оцінки і форма вияву акцентуацій характеру зазнали певних модифікацій і значно ускладнилися (В.П.Дворщенко, В.М.Нікітін, Ю.В.Попов), що призводить до необхідності діагностичної деталізації феноменології акцентуйованих рис характеру і пошуку нових можливостей корекції обумовлених ними процесів соціально-психологічної дезадаптації.
Нині вітчизняній психологічній практиці стали доступні ті форми психологічної роботи з дітьми і підлітками, які донедавна були мало відомі широкому колу психологів. До їх числа відноситься і тілесно-орієнтована психотерапія (Ф.М.Александер, В.Ю.Баскаков, Ч.Брукс, Е.Е.Газарова, О.Лоуен, В.М.Нікітін, В.Райх, І.Рольф, М.Фельденкрайз). Однак пряме запозичення концептуальних положень тілесно-орієнтованої психотерапії для корекційної роботи з акцентуйованими підлітками без критичного осмислення її методолого-теоретичної бази і методичного забезпечення буде помилковим і малоефективним. У зв'язку з цим методологічна адаптація цих методів становить частину актуального завдання дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ТІЛЕСНО-ОРІЄНТОВАНОЇ КОРЕКЦІЇ ПОВЕДІНКИ ПІДЛІТКІВ З АКЦЕНТУАЦІЯМИ ХАРАКТЕРУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок